Czuć się dobrze razem. Jak kierować dynamiką małżeństwa

Wydawnictwo: Jedność
poradniki

Różne są oblicza miłości. W małżeństwie występuje wiele problemów, które nieustannie ewoluują. Różne są oblicza miłości. Jedni podświadomie wybierają sobie partnera, który miałby charakter zbliżony do charakteru jednego z rodziców, a czasami byłby nawet podobny do niego fizycznie. Inni pragną tylko, aby partner po prostu wypełnił ich samotność. Jeszcze inni kontynuują relację małżeńską, choć są właściwie pewni, że nie ma ona żadnych szans, by przetrwać próbę czasu. Nawet wtedy, kiedy związek dobrze funkcjonuje, nie da się ignorować różnic wynikających z niepowtarzalności każdej osoby. Nie wystarczy więc posiadać podobne zainteresowania czy gusty, aby czuć się dobrze razem. Trzeba budować głębokie porozumienie w oparciu o wartości, które nadają sens istnieniu.

Jaguar | 2013-02-26
Mag Rad | 2016-07-07