Zgłosuj na książki roku 2017

Wspomnienia

Wydawnictwo: Śląsk
wilhelm szewczyk, wspomnienia
Đominika

"Wspomnienia" to fascynująca podróż do krainy dzieciństwa Pisarza, na Śląsk, jakiego już nie ma. To możliwość poznania, widzianego oczami młodego Autora, bujnego życia kulturalnego Górnego Śląska tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej oraz "początków nowego życia" w pierwszych latach po wojnie. To wreszcie pasjonujące wspomnienia z okresu powstania pierwszej "Odry". Książka ta zawiera...

Książka ta zawiera nigdy wcześniej nie opublikowane materiały - dają niezwykłą okazję spotkania Wilhelma Szewczyka, jakiego do tej pory nie znaliśmy.

źródło opisu: "Śląsk" Wydawnictwo Naukowe, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie