Der nasse Fisch

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Komisarz Gereon Rath". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kiepenheuer & Witsch
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9783462040227
niemiecki
lbadura

Powieść kryminalna, której akcja toczy się w Berlinie w 1929 roku. Główny bohater, Gereon Rath, dostaje pracę komisarza Wydziału Obyczajowego i na początku zajmuje się nudnymi sprawami obyczajowymi. Jego marzeniem pozostaje praca w Wydziale Zabójstw. Kiedy dochodzi do tajemniczego morderstwa, w którym niezidentyfikowana ofiara została zamordowana, następnie posadzona za kierownicą auta i spuszczona do rzeki, Gereon podejmuje prywatne śledztwo. Tłem książki są burzliwe wydarzenia polityczne oraz niepokoje społeczne, walki uliczne miedzy komunistami, nazistami. Książka świetnie oddaje klimat republiki weimarskiej.

źródło opisu: Kiepenhauer & Witch, 2008 (tłumaczenie: lbadura)

źródło okładki: http://www.kiwi-verlag.de/das-programm/einzeltitel/?isbn=9783462040227

lbadura | 2013-01-17
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Akcja ma miejsce w roku 1929, w Berlinie. Jest to bardzo burzliwy czas. Autor bardzo dobrze odzwierciedlil sytuacje polityczna Republiki Weimarskiej. Panstwo jest w oplakanym stanie. Wiara w insytucje panstwowe wsrod zwyklaych obywateli zanika. Na ulicach trwaja walki miedzy bojowkami komunistow i nazistow, tak zwanych brunatnych koszul. Poszczegolne grupy interesow walcza o wplywy. Nie wierza w wyjscie z sytuacji patowej poprzez normalny dialog polityczny. Aby wzmocnic swoja dzalalnosc potrzebuja srodkow pienieznych i broni. I wlasnie w takiej scenerii musi odnalezc sie nasz glowny bohater, Gereon Rath.

Gereon Rath pochodzi z Kolonii gdzie w tamtejszej policji popadl w nielaske. Przenosi sie do Berlinia aby zaczac tam zycie od nowa. Jego marzeniem jest praca wydziale zabojwst, ale, o zgrozo trafia to obyczajowki. Ale sie nie poddaje. Kiedy z kanalu zostaje wylowione auto z martwym za kierownica. Sekcja zwlok wykazuje jednoznacznie, ze kierowca dawno juz niezyl zanim auto z jego...

aga | 2015-02-02
filatelista | 2017-11-25