Agatha Raisin i zemsta topielicy

Tłumaczenie: Stanisław Jan
Cykl: Agatha Raisin (tom 12)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Day the Floods Came
kryminał, Agatha Raisin, Cotswold
Agnieszka

Po powrocie do Cotswolds Agatha postanawia zapomnieć o Jamesie i Charlesie. W końcu oni też całkiem o niej zapomnieli. A czy istnieje lepszy sposób na smutki niż śledztwo w sprawie kolejnego morderstwa? W rzece znaleziono właśnie ciało panny młodej, wciąż spowite w ślubną suknię. Policja twierdzi, że to było samobójstwo, lecz Agatha jest pewna morderstwa z zimną krwią. Z pomocą nowego, przystojnego sąsiada stanu wolnego wkracza do akcji, by udowodnić, że policja się myli.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Bardzo dobry tom - odcinek o amatorskiej pani detektyw.
Podoba mi się, że z jednej strony każdy tom stanowi zamkniętą całość, czyli opowiedzianą historię od początku do końca z jakimś konkretnym happy endem, z drugiej strony w tle trwa opowieść o życiowych zawirowaniach głównej bohaterki. Pojawił się kolejny ciekawy facet, bo były mąż Agathy trochę by nas swoją osobą nużył i drażnił, więc pojawienie się kogoś nowego - na plus.
Sama historia kryminalna jest całkiem zgrabna i interesująca, nieźle to się czyta. W tle mamy także pewne rozważania o naturze związków i refleksja nad skutkami ubocznymi tak zwanego „równouprawnienia”. Autorka ukazuje w nich tęsknotę za powrotem do romantyzmu.
Książkę jak najbardziej polecam wielbicielom tej serii, do których sam się zaliczam doskonale relaksując się przy kolejnych tomach tych opowiastek.

smallangel | 2019-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2019

Metodycznie brnę przez kolejne przygody Agathy Raisin, nie opuszczając po drodze żadnej z przygód. Założyłam, że sprawdzę jakie są zarówno moje możliwości jak i te, które posiada jeszcze sama autorka. M.C.Beaton jest szkocką pisarką, która w swoim dorobku ma liczne romanse. Nie jestem zbyt ciekawa takich książek, jednak pali mnie coraz większa ciekawość, czy nawet w tak nudnym i monotonnym gatunku potrafiła wskrzesić uśmiech i puścić oko do czytelnika?
O dziwo, dwunasty już tom jest zdecydowanie lepszy od kilku poprzednich. Pojawia się kilku nowych bohaterów, którzy na nowo wskrzeszają akcję. Pamiętajmy, że wcale nie jest łatwo drążyć w sposób zabawny losy biednej Agathy. Jestem zaintrygowana pomysłowością autorki, której udało się zgromadzić na tyle dużą rzeszę fanów, że nie tylko powiastki te zostały wznowione z Polsce, a także nakręcono na jej postawie serial. Całkiem zabawny. Uwielbiam świat, w którym żyje bohaterka. Bez licznych gadżetów elektronicznych (chociaż są już...

anika | 2018-07-13
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 13 lipca 2018

Nareszcie trochę mniej romansu na rzecz akcji! Mimo, że przygody Agathy są bardzo schematyczne, to chyba przyzwyczaiłam się, że "wędruje" ona ze mną podczas uprawiania nordic walkingu i całkiem miło mi się maszeruje słuchając kolejnych tomów Agathy Raisin.

Mako | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

W życiu Agathy pojawił się nowy mężczyzna. I nowy rys charakteru, bo po raz pierwszy nie rzuca się od razu na wolnego osobnika płci męskiej. Trochę dlatego bo nie jest to James, a trochę dlatego że porwał ją ulubiony żywioł poszukiwań kolejnego mordercy. Tradycyjnie pcha swój nos wszędzie gdzie się da i niucha niczym rasowy pies gończy.
Autorka w końcu "odświeżyła" nieco bohaterkę, robiąc jej charakterologiczny mały lifting. Taki nie za duży, więc nie zabraknie nam jej taktu hipopotama na lekcjach baletu, który głównie stwarza niepowtarzalny urok Agathy ;) Fabuła toczy się jednak dalej według tego samego schematu, może i tu w końcu doczekam się zabiegów kosmetycznych.
Mimo iż już coraz wolniej czytam ten cykl, powyższy tytuł sprawił, że natychmiast sięgnęłam po następny.

PABLOPAN | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Kolejny świetny tom przygód Agathy Raisin. Miłe zaskoczenie - tym razem mamy mniej romansu w kryminale, na korzyść kryminału właśnie. Po tylu przeczytanych tomach Agatha stała się moją dobrą znajomą i z pewnością dotrwam z nią do końca jej przygód. Polecam.

Cirya | 2018-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2018

tym razem naprawdę fajny kryminał
po ostatnich częściach, byłam lekko zawiedziona, zbyt dużo było mowy o miłosnych rozterkach Agathy, a teraz owszem temat ten, ciągle żywy, istnieje, ale zdecydowanie jest bardziej wyważony... nie wyobrażam sobie tez żeby nie było mowy o damsko-męskich relacjach, bo one bardzo definiują Agathę i jej charakterek :))
mnie się podobało, przyjemnie się czytało

Soledad | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

Jak zwykle dużo humoru, rozrywki i ciepłego przedstawienia przeróżnych ludzkich typów. Naprawdę lubię ten cykl. Jest świetnym przerywnikiem między "poważnymi" lekturami, co wcale nie umniejsza jego wartości;)

Miaa | 2014-12-28

Fajnie się czytało :)

Paulina | 2013-02-15

Według mnie najlepsza częśc! W końcu dostrzegam kryminał, do tego nie ma zbyt wielu ciągnących się wątków o zauroczeniach Agathy. Zdecydowanie polecam!

Karmel | 2013-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Bardzo przyjemnie, miło i szybko się czyta. Jest to moja pierwsza Agatha ale nie ostatnia. Polecam !!!