Agatha Raisin i zemsta topielicy

Tłumaczenie: Stanisław Jan
Cykl: Agatha Raisin (tom 12)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Day the Floods Came
kryminał, Agatha Raisin, Cotswold
Agnieszka

Po powrocie do Cotswolds Agatha postanawia zapomnieć o Jamesie i Charlesie. W końcu oni też całkiem o niej zapomnieli. A czy istnieje lepszy sposób na smutki niż śledztwo w sprawie kolejnego morderstwa? W rzece znaleziono właśnie ciało panny młodej, wciąż spowite w ślubną suknię. Policja twierdzi, że to było samobójstwo, lecz Agatha jest pewna morderstwa z zimną krwią. Z pomocą nowego, przystojnego sąsiada stanu wolnego wkracza do akcji, by udowodnić, że policja się myli.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Bardzo dobry tom - odcinek o amatorskiej pani detektyw.
Podoba mi się, że z jednej strony każdy tom stanowi zamkniętą całość, czyli opowiedzianą historię od początku do końca z jakimś konkretnym happy endem, z drugiej strony w tle trwa opowieść o życiowych zawirowaniach głównej bohaterki. Pojawił się kolejny ciekawy facet, bo były mąż Agathy trochę by nas swoją osobą nużył i drażnił, więc pojawienie się kogoś nowego - na plus.
Sama historia kryminalna jest całkiem zgrabna i interesująca, nieźle to się czyta. W tle mamy także pewne rozważania o naturze związków i refleksja nad skutkami ubocznymi tak zwanego „równouprawnienia”. Autorka ukazuje w nich tęsknotę za powrotem do romantyzmu.
Książkę jak najbardziej polecam wielbicielom tej serii, do których sam się zaliczam doskonale relaksując się przy kolejnych tomach tych opowiastek.

Mako | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

W życiu Agathy pojawił się nowy mężczyzna. I nowy rys charakteru, bo po raz pierwszy nie rzuca się od razu na wolnego osobnika płci męskiej. Trochę dlatego bo nie jest to James, a trochę dlatego że porwał ją ulubiony żywioł poszukiwań kolejnego mordercy. Tradycyjnie pcha swój nos wszędzie gdzie się da i niucha niczym rasowy pies gończy.
Autorka w końcu "odświeżyła" nieco bohaterkę, robiąc jej charakterologiczny mały lifting. Taki nie za duży, więc nie zabraknie nam jej taktu hipopotama na lekcjach baletu, który głównie stwarza niepowtarzalny urok Agathy ;) Fabuła toczy się jednak dalej według tego samego schematu, może i tu w końcu doczekam się zabiegów kosmetycznych.
Mimo iż już coraz wolniej czytam ten cykl, powyższy tytuł sprawił, że natychmiast sięgnęłam po następny.

PABLOPAN | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Kolejny świetny tom przygód Agathy Raisin. Miłe zaskoczenie - tym razem mamy mniej romansu w kryminale, na korzyść kryminału właśnie. Po tylu przeczytanych tomach Agatha stała się moją dobrą znajomą i z pewnością dotrwam z nią do końca jej przygód. Polecam.

Miaa | 2014-12-28

Fajnie się czytało :)

Paulina | 2013-02-15

Według mnie najlepsza częśc! W końcu dostrzegam kryminał, do tego nie ma zbyt wielu ciągnących się wątków o zauroczeniach Agathy. Zdecydowanie polecam!

Karmel | 2013-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Bardzo przyjemnie, miło i szybko się czyta. Jest to moja pierwsza Agatha ale nie ostatnia. Polecam !!!

Judyta | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2013, Zapożyczone
Przeczytana: 21 października 2013

Najlepsza jak do tej pory część serii. Agatha w końcu zostawia za sobą przeszłość, zapomina o Jamesie i Charlesie i skupia się na sobie i swoim szczęściu. Nawet pojawienie się nowego sąsiada nie powoduje u niej szybszego bicia serca i snucia marzeń o wspólnej przyszłości. Razem prowadzą najnowsze śledztwo, a ich relacje nie wychodzą dalej niż zwykła przyjaźń.
Dodatkowym miłym zaskoczeniem jest fakt, że pani Bloxby w końcu pokazuje swój charakter. Okazuje się, że nie jest tylko żoną pastora, ale też ma swoje zdanie i potrafi być złośliwa.

psotka2112 | 2013-10-28
Przeczytana: 27 października 2013

Po dwunastu tomach właściwie powinno się już mieć opinię. I mam. Bardzo sympatyczna, w klimacie angielskiej wsi utrzymana seria. Sympatyczna ta seria również dlatego, że jeden tom - jeden wieczór. I choć schematyczne: na początku morderstwo, pod koniec morderstwo, koniecznie podróż zagraniczna, koniecznie damsko - męskie problemy głównej bohaterki, nie przeszkadza to w moim przypadku, by chcieć czytać kolejne tomiki, które troszkę przypominają mi "kota, który..." i "Dzban miodu"

Menekse | 2016-10-10

Mam wrażenie,  że z tomu na tom jakość spada, ale nadal da się czytać.

Karolina | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014