Agatha Raisin i zemsta topielicy

Okładka książki Agatha Raisin i zemsta topielicy M.C. Beaton
Okładka książki Agatha Raisin i zemsta topielicy
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 12) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin (tom 12)
Stanisław Jan
kryminał Agatha Raisin Cotswold

Dla odprężenia

Dla odprężenia

W tomie 12 Agatha zostawia za sobą przeszłość i marzenia o życiu z Jamesem.
Jego chatę kupuje atrakcyjny mężczyzna - samotny, przystojny pisarz John Armitage.
Dla bohaterki nie istnieje lepszy sposób na chandrę i złe wspomnianą niż rzucić się w wir kolejnego śledztwa.
Z rzeki wyłowiono ciało panny młodej, wciąż spowite w ślubną suknię. Policja twierdzi, że to było samobójstwo, lecz Agatha nie daje się zwieść. Z pomocą nowego, przystojnego sąsiada stanu wolnego wkracza do akcji, by udowodnić, jak bardzo policja się myli.
Miłym zaskoczeniem jest pani Bloxby, która w końcu pokazuje pazur. Okazuje się, że jest nie tylko żoną pastora, ale też ma swoje zdanie i potrafi być złośliwa.
Przeczytałam w 2020 roku.

Dla rozrywki I śmiechu - warto, o ile nie oczekuje się szybkiej akcji i bohaterki typu Panna Marple - podobieństwo nie występuje.

W tomie 12 Agatha zostawia za sobą przeszłość i marzenia o życiu z Jamesem.

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii.

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii.

To była chyba najgorszej poprowadzona sprawa kryminalna z wszystkich dotychczasowych części. Przez 80% lektury nic nie wskazuje na mordercę. Ba! Wszystko wskazuje, że należy spodziewać się go z zupełnie innej strony. Aż tu nagle Bum! Wyskakuje jak Filip z konopi. Nie tego człowiek spodziewa się sięgając po kryminał.

Część obyczajowa jest w porządku, choć zupełnie nie rozumiem po co cały wstęp tak szczegółowo opisywał wakacje Agathy, które ostatecznie nie miały żadnego znaczenia ani dla zagadki, ani dla życia głównej bohaterki.

Część obyczajowa jest w porządku, choć zupełnie nie...

oj słabiutko słabiutko wypadła ta cześć. Po pierwsze - po co pierwszy i ostatni rozdział o pobycie na jakiejś wyspie Robinsona, nie mówiąc o wydarzeniach stamtąd ?!?@? Po drugie nie było żadnej zemsty ani topielicy. Po trzecie wyjaśnienie, że jakieś narkotyki, że ktoś namówił ją na wyjście w sukni ślubnej, że to zrobiła? skąd raptem w klubie? dlaczego ją tam zamknęli? Kto ? Po co jej ten bukiet w ręce? Oj to wszystko bardzo nielogiczne było. A mogło być po prostu swojsko, że ktoś znalazł topielicę, a wychodzi, że jednak to morderstwo. mogło nawet chodzić o zwykły przejaw zazdrości ... o ile by się wtedy przyjemniej przeczytało.

Powrót do Cotswolds zaliczam na ogromny plus. W tej angielskiej wiejskiej sielskiej scenerii wszystko lepiej się czyta, nawet humorystyczny pokręcony kryminalik.

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

57/180/2021
Agatka utraciła wymarzonego Jamesa. Wygląda na to, że na zawsze. Jego chatę kupuje kolejny atrakcyjny facet: samotny, przystojny i pisarz John Armitage. Tylko trochę drętwy. Wątek kryminalny to nieboszczka w ślubnej sukni i ze ślubnym bukietem, dryfująca w wodzie. Agatha podaje się za panią z TV i wypytuje koleżanki zamordowanej. Oraz jej narzeczonych. Oczywiście, jak to Agatha, ładuje się w niebezpieczną sytuację, ale od czego w końcu mamy rycerskiego Johna… Książka jest z kolejną z serii, ani lepsza ani gorsza od wcześniejszych.

57/180/2021

Z Agathą Raisin w zasadzie zawsze jest podobnie - tym razem też pojawił się nowy bohater, który był naturalnym motywatorem do działania. Historia ciekawa i nieco bardziej wciągająca niż poprzednie.

• Kryminały

Dodaj cytat z książki Agatha Raisin i zemsta topielicy