Agatha Raisin i śmiertelna pokusa

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 13)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Curious Curate
Agnieszka

Agatha Raisin czuje się nieszczęśliwa. Nie bez powodu. Nie dość, że z Jamesem ma same problemy, to jeszcze przystojny sąsiad, John Armitage, upokorzył ją nieprzyzwoitą propozycją. Kompletnie za załamana, przestaje o siebie dbać. Gdy w miasteczku pojawia się nowy wikary, tajemniczy Tristan Delon, znów odnajduje sens życia. Kiedy duchowny zostaje znaleziony martwy w gabinecie pastora, Agatha rozpoczyna własne śledztwo.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Książka w średniej stanów średnich tej serii. Idealnie wpleciona w stereotyp wykreowanej bohaterki.
Jako czytelnik czuję się zawiedziony, że pani detektyw nie rozwija się duchowo, emocjonalnie, ani intelektualnie.
Intelektualnie - bo wciąż popełnia te same durne błędy, nawet gra w szachy przekracza jej zdolność koncentracji i przejawia słomiany zapał.
Duchowo - bo w sferze wartości jest nijaka, niezdefiniowana, a co za tym idzie jakakolwiek wspólnota wartości z kimś bez wartości jest niemożliwa, co przejawia się w idiotycznej metodzie szukania partnerów.
Emocjonalnie - bo wciąż oddaje się zwierzęcym instynktom bezrefleksyjnie, ocenia potencjalnych partnerów powierzchownie: najlepiej przystojny wysoki brunet. A na dodatek wciąż nie ma inteligencji emocjonalnej, by przejrzeć naturę innych osób.
Seria tych książek przejawia więc niewykorzystany potencjał. Bohaterka mogłaby się uczyć i rozwijać i w ten sposób także sama fabuła kolejnej książki mogłaby być ciekawsza. A tak - mamy...

yaola | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Kolejna porcja przygód szalonej Agathy za mną. opowieść może przewidywalna i nieskomplikowana, ale jest jakaś magia w tej serii, która sprawia, że zaprzyjaźniamy się z bohaterami wsi Carsley. Szkoda, że serial na podstawie pani Beaton nie jest dostępny w Polsce

Mako | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Upiorna Agatha podejmuje się kolejnego śledztwa, kiedy zostaje zamordowany nowy wikary, a pastor Bloxby okazuje się pierwszym podejrzanym. Jak zwykle policja jej grozi, żeby się nie wtrącała, a ona i tak swoje. Biega, niucha, podpytuje, w asyście sąsiada-pisarza.
Nic nowego, kolejna część dla tych czytelników, którzy jak już coś zaczną to nie mogą skończyć, albo dla tych którzy potrzebują wyjątkowo lekkiej nieskomplikowanej lektury, np. po operacji w szpitalu, przy 39 stopniach gorączki, w wypadku kłopotów ze snem i jesienno-zimową depresją itp. ;)

PABLOPAN | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Kolejny tom przygód wojowniczej Agathy która ciągle, niczym rasowa blondynka z amerykańskiego horroru, pakuje się w tarapaty i nie wyciąga z tego żadnych wniosków. Ten typ bohatera albo się kocha, albo nienawidzi, ja przychylam się w tym przypadku do pierwszej opcji. Intryga, podobnie jak w poprzednich częściach, przewidywalna. Niemniej jednak jest to świetna książka na letnie popołudnie, idealna do wyrwania się z upalnej atmosfery wprost do angielskiej, spokojnej wsi, której sielanka jest chwilowo zmącona krwawą zbrodnią. Polecam!

Dori | 2013-05-10
Przeczytana: 10 maja 2013

Im więcej czytam książek z tej serii tym bardziej się męczę. Fabuła staje się coraz mniej zaskakująca, Agatha irytuje z każdym nowym rozdziałem. Ciężko będzie mi przebrnąć przez kolejne trzy tomy, które zalegają na mojej półce.

Soledad | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

Mało książek potrafi mnie rozbawić aż do głośnego śmiechu:) Tej części to się udało. I to mi wystarczy, bowiem w serii z Agathą Raisin nie oczekuję niczego poza dobrą rozrywką, podaną w inteligentny sposób. Zatem, jeśli ktoś czegoś podobnego szuka, polecam!

scarbossa | 2018-09-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

przystojny wikary i jak zwykle Agata wplątała się w morderstwo

sebika | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Sympatyczna książka o pełnej uroczych wad pani detektyw;) Sama fabuła naciągana, ale czyta się z przyjemnością. Najmocniejszym punktem książki jest postać głównej bohaterki, trochę próżnej, trochę impulsywnej, ale tym samym ludzkiej i realistycznej bohaterki.
Polecam przeczytać po angielsku w ramach treningu,bo książka jest dość prosto napisana.

Meli | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kindle, 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

Było to moje pierwsze spotkania z wojowniczą panią Agatha i z pewnością nie ostatnie. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, nie ma rozlewu krwi, makabrycznych scen, itp. Można przeczytać, ale nie trzeba. Mimo wszystko polecam na zimowe wieczory.

Melania | 2017-10-18
Przeczytana: 17 października 2017

Nie wciąga jakoś nadzwyczainie. Ot, zwykła pozycja na jesienne wieczory.