Morderstwo w Miłowie

Seria: ABC
Wydawnictwo: Oficynka
literatura polska
Ag2S

Perfidne morderstwo w stylowej oprawie Mamy rok 1928. Do Miłowa koło Poznania przyjeżdża młoda malarka Samanta Greenwood. Jest oczarowana domem państwa Górskich i ich gościnnością. Szybko okazuje się jednak, że za pozorami spokoju i harmonii nowo poznanej rodziny kłębią się mroczne namiętności. Kiedy zostaje zamordowany pan domu, Samanta musi pogodzić się z faktem, że ktoś w jej otoczeniu...

Perfidne morderstwo w stylowej oprawie

Mamy rok 1928. Do Miłowa koło Poznania przyjeżdża młoda malarka Samanta Greenwood. Jest oczarowana domem państwa Górskich i ich gościnnością. Szybko okazuje się jednak, że za pozorami spokoju i harmonii nowo poznanej rodziny kłębią się mroczne namiętności. Kiedy zostaje zamordowany pan domu, Samanta musi pogodzić się z faktem, że ktoś w jej otoczeniu może być mordercą. Decyduje się więc pomóc komisarzowi Łukaszowi Darskiemu w jego śledztwie.

źródło opisu: http://oficynka.pl/

źródło okładki: http://oficynka.pl/

boziaczek | 2018-06-23
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Morderstwo w Miłowie" to dobrze napisany kryminał retro. Mimo, że intryga nie jest mocno skomplikowana, książkę czyta się z przyjemnością. Akcja wciąga i rozwija się bardzo szybko.
Polecam!

Wioleta Sadowska | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

"Czasami warto zaufać swojej intuicji (…) Człowiek zawierza nieraz temu, co widzi i słyszy, a intuicja podpowiada, że coś jest nie tak"

Styl retro w ostatnim czasie ingeruje w wiele sfer naszego życia: od mody, stylu ubierania się, urządzania wnętrz aż po literaturę. Nie ma się więc czemu dziwić, że i pisarze starają się iść z tym nurtem i tworzyć utwory retro. Dzisiaj opowiem wam o kryminale, którego sam tytuł budzi skojarzenie z prowincją dawnych lat, z pięknem przyrody i okazałymi dworkami lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Alicja Minicka to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, na co dzień parająca się zawodem publicystki. Jej felietony możecie spotkać na portalach Wirtulandia.pl oraz E-Magnes. Pasją autorki jest głównie literatura sensacyjna, jednakże chętnie sięga również po klasyczny kryminał angielski. Alicja Minicka w swojej twórczości może pochwalić się dwiema wydanymi już...

Vemona | 2018-09-09
Przeczytana: 08 września 2018

Kolejna lektura, która sprawiła mi przyjemność, choć uważam, że opis z okładki jest bardzo mocno mylący.
Klasyczna zagadka kryminalna - morderstwo popełnione w zamkniętym domu, podejrzani wszyscy aktualnie w nim przebywający, skomplikowane relacje rodzinne i bardzo nietypowe rozwiązanie.
Fakt, że nie ma prawie wcale tła, nieliczne wzmianki o czasie, w którym dzieje się akcja, ale uważam, że nie stanowi to wielkiego problemu, gdyż całość jest zaplanowana jako bardzo kameralna historia, rozgrywająca się pomiędzy bardzo ograniczoną liczbą osób i właściwie nie jest istotne, w jakim czasie i otoczeniu się dzieje.
Stopniowo odkrywają się przed czytelnikiem kolejne tajemnice rodziny Górskich, które mają wpływ na obecne wydarzenia. Nie ukrywam, że rozwiązanie było dla mnie zaskakujące.

Tetiisheri | 2012-10-27
Przeczytana: 17 października 2012

Kryminały retro stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Ich akcja osadzona jest w przeszłości, a intryga kryminalna spełnia równie ważne zadanie co charakterystyka danej epoki.

Realia swojej najnowszej powieści „Morderstwo w Miłowie” Alicja Minicka umieszcza w 1928 roku w tytułowej wsi – Miłowie, położonej na północ od Poznania. W osadzie tej znajduje się posiadłość Górskich, w której pewnego dnia dochodzi do ponurej zbrodni. Właścicielami tej posiadłości są architekt Andrzej Górski oraz jego żona Teresa. Poznajemy też służbę państwa Górskich oraz ich gości. Samanta Gre¬en¬wood – Angielka pol¬skiego pocho¬dze¬nia jest jedną z nich. Kiedy w majątku dochodzi do morderstwa, Sam posta¬na¬wia pomóc śledz¬twu, a dokładniej komisarzowi Łukaszowi Darskiemu. Jaki będzie finał śledztwa?

„Morderstwo w Miłowie” charakteryzuje tajemnicze morderstwo i ograniczone grono podejrzanych. Akcja przez większość powieści toczy się w posiadłości Górskich lub na komisariacie w Poznaniu. Powieść...

Jadwiga | 2018-07-18

Przeczytałam bardzo szybko.
Przytrzymała mnie ciekawość i styl pisania. Ładny i poprawny.
Z zainteresowaniem śledziłam ciąg wydarzeń.
Spodobało mi i polecam.

Joana | 2014-07-29
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Jestem ogromną miłośniczką książek Agathy Christie, a tu proszę wręcz pod nosem taka perełka i najlepszy przykład na to, że „cudze chwalicie a swego nie znacie”. „Morderstwo w Miłowie” Alicji Minickiej, bo tę książkę mam na myśli, to świetny kryminał w cudownej oprawie retro. Zaskakuje, wciąga i powiewa międzywojenną Polską, wiec czyta się wyśmienicie.

Cała akcja rozgrywa się w tytułowym Miłowie, małej mieścinie koło Poznanie a dokładnie w przepięknej posiadłości architekta Andrzeja Górskiego i jego żony Teresy. Jest rok 1928 i przyjaciel Państwa Górskich przywozi do Miłowa swoją siostrzenicę Samantę, młodą malarkę, która pragnie zaczerpnąć świeżej inspiracji. Miejsce wydaję się być idealnym i dziewczyna szybko zabiera się do pracy a czytelnik ma wrażenie że pomylił książki i z pewnością nie trzyma w ręku kryminału. Pojawia się jednak ten dzień kiedy to wstaje słońce i odkrywa mroczną tajemnicę poprzedniej nocy a sielankowe życie wszystkich bohaterów drastycznie zmienia tor....

alison2 | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

„Morderstwo w Miłowie” to jeden z tych kryminałów, na które naprawdę czekałam. Bo co prawda skandynawskie klimaty póki co wcale mi się nie nudzą, kryminał retro to dla mnie coś zupełnie nowego i wprost nie mogłam się doczekać, by poznać tę historię.

Autorka, Alicja Minicka, z wykształcenia jest ekonomistką. Już jakiś czas temu odkryła swoje zamiłowanie i powołanie do pisania kryminałów. Na co dzień zajmuje się publicystyką. Jest autorką powieści „Colette” oraz „Genewska zagadka”, lubi też pisać opowiadania

Jest rok 1928. Młoda malarka Samanta Greenwood przybywa do malowniczego Miłowa, koło Poznania, by zaczerpnąć nieco świeżej inspiracji. Nic w tym z resztą dziwnego, wspaniała posiadłość znanego architekta, Andrzeja Górskiego wydaje się być idealnym miejscem, by zatracić się w swojej pasji. Niestety marzenia o sielankowym pobycie szybko się rozpływają. Rodziną Górskich wstrząsa ogrona tragedia – właściel domu, Andrzej Górski, zostaje zamordowany... Jakby tego było mało,...

ZapomnianaBiblioteka | 2014-05-08

Niewielka podpoznańska miejscowość Miłów jest tłem powieści Alicji Milickiej. Tam właśnie mieszka zamożna rodzina Górskich. Pan domu to wzięty architekt. Zaprojektowana przez niego rezydencja wyróżnia się z otoczenia niebanalną, nowoczesną jak na 1928 r. architekturą. Młoda malarka Samanta Greenwood nie spodziewała się, że przyjeżdżając na wakacje do Miłowa znajdzie się w centrum dramatycznych wydarzeń. Sielankowe z pozoru życie Górskich przerywa zabójstwo pana domu. Wkrótce giną kolejne osoby przebywające w pięknej, lecz pechowej budowli. Do akcji wkracza komisarz Łukasz Darski. Wychodzą na jaw skrywane tajemnice rodzinne, niemal każdy z domowników ma motyw aby pozbyć się kogoś z kim sąsiaduje przez ścianę.

Więcej na:

Anna-mojeksiążki | 2012-12-25
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictwa
Przeczytana: grudzień 2012

To kolejny klasyczny kryminał, po który sięgnęłam w ostatnim czasie - klimatyczne lata dwudzieste-lata trzydzieste w Wielkopolsce, w której teraz mieszkam - to podziałało jak zachęta. Poza tym skusiłam się piękną okładką :) Dodam jeszcze, że książkę wygrałam w jednym z konkursów Oficynki.

"Morderstwo w Miłowie" to klasyczny kryminał, intrygujący, ale spokojny. Stanowił miłe odprężenie po świątecznym obżarstwie - dziś rodzinka rozlokowała się w różnych punktach domu z książkami czy gazetami i oddawała błogiemu lenistwu :) Spodobała mi się atmosfera stworzona przez panią Minicką - zawiła intryga w klimatach przepięknego domu.

Do Poznania przybywa młoda malarka, Samanta Greenwood, gdzie spotyka swego wuja Janusza. Ten zawozi ją do przepięknej posiadłości pod Poznaniem do Miłowa, gdzie zatrzymują się w domu znanego architekta, Andrzeja Górskiego. Tam poznaje jego młodą żonę, Teresę, i ich synka, Antosia. Dom robi na Samancie wielkie wrażenie - jest niezwykły, jak i jego...

Ewa | 2012-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2012

"Morderstwo w Miłowie" nie jest pierwszą książką Alicji Minickiej, którą miałam okazję przeczytać. Bardzo przypomina mi książki Agathy Christe. Fabuła książki jest umiejscowiona w pod poznańskiej miejscowości i początkowo spokojna, wiejska sielanka zaczyna coraz bardziej wciągać poprzez dziwne sytuacje zaistniałe w domu bogatego architekta.
Młoda Angielka - Samanta odwiedza razem ze swoim wujkiem wiejską rezydencję jego przyjaciela. W czasie pobytu w tym uroczym zakątku poznaje kilka ciekawych osób, które mają wpływ na jej pobyt. Oczywiście śmierć jednego z domowników zakłóca tę wiejską sielankę. W czasie skrupulatnie prowadzonego śledztwa zaczynają kolejno wychodzić na jaw tajemnice, o których do tej pory nikt (albo prawie nikt) nie miał pojęcia.
Im dłużej się czyta, tym szybciej się chce skończyć książkę.Jak to w kryminałach bywa, osoba najbardziej podejrzana okazuje się niewinna.
Książka od początku nie pozwoli na oderwanie się od treści. Pięknie opisy przyrody, zwłaszcza ogrodu...