Morderstwo w Miłowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "ABC". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficynka
978-83-62465-53-8
literatura polska
Ag2S

Perfidne morderstwo w stylowej oprawie Mamy rok 1928. Do Miłowa koło Poznania przyjeżdża młoda malarka Samanta Greenwood. Jest oczarowana domem państwa Górskich i ich gościnnością. Szybko okazuje się jednak, że za pozorami spokoju i harmonii nowo poznanej rodziny kłębią się mroczne namiętności. Kiedy zostaje zamordowany pan domu, Samanta musi pogodzić się z faktem, że ktoś w jej otoczeniu...

Perfidne morderstwo w stylowej oprawie

Mamy rok 1928. Do Miłowa koło Poznania przyjeżdża młoda malarka Samanta Greenwood. Jest oczarowana domem państwa Górskich i ich gościnnością. Szybko okazuje się jednak, że za pozorami spokoju i harmonii nowo poznanej rodziny kłębią się mroczne namiętności. Kiedy zostaje zamordowany pan domu, Samanta musi pogodzić się z faktem, że ktoś w jej otoczeniu może być mordercą. Decyduje się więc pomóc komisarzowi Łukaszowi Darskiemu w jego śledztwie.

źródło opisu: http://oficynka.pl/

źródło okładki: http://oficynka.pl/

awiola | 2013-05-20
Przeczytana: 20 maja 2013

"Czasami warto zaufać swojej intuicji (…) Człowiek zawierza nieraz temu, co widzi i słyszy, a intuicja podpowiada, że coś jest nie tak"

Styl retro w ostatnim czasie ingeruje w wiele sfer naszego życia: od mody, stylu ubierania się, urządzania wnętrz aż po literaturę. Nie ma się więc czemu dziwić, że i pisarze starają się iść z tym nurtem i tworzyć utwory retro. Dzisiaj opowiem wam o kryminale, którego sam tytuł budzi skojarzenie z prowincją dawnych lat, z pięknem przyrody i okazałymi dworkami lat dwudziestych ubiegłego wieku.

Alicja Minicka to absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, na co dzień parająca się zawodem publicystki. Jej felietony możecie spotkać na portalach Wirtulandia.pl oraz E-Magnes. Pasją autorki jest głównie literatura sensacyjna, jednakże chętnie sięga również po klasyczny kryminał angielski. Alicja Minicka w swojej twórczości może pochwalić się dwiema wydanymi już...

Tetiisheri | 2012-10-27
Przeczytana: 17 października 2012

Kryminały retro stają się ostatnio coraz bardziej popularne. Ich akcja osadzona jest w przeszłości, a intryga kryminalna spełnia równie ważne zadanie co charakterystyka danej epoki.

Realia swojej najnowszej powieści „Morderstwo w Miłowie” Alicja Minicka umieszcza w 1928 roku w tytułowej wsi – Miłowie, położonej na północ od Poznania. W osadzie tej znajduje się posiadłość Górskich, w której pewnego dnia dochodzi do ponurej zbrodni. Właścicielami tej posiadłości są architekt Andrzej Górski oraz jego żona Teresa. Poznajemy też służbę państwa Górskich oraz ich gości. Samanta Gre¬en¬wood – Angielka pol¬skiego pocho¬dze¬nia jest jedną z nich. Kiedy w majątku dochodzi do morderstwa, Sam posta¬na¬wia pomóc śledz¬twu, a dokładniej komisarzowi Łukaszowi Darskiemu. Jaki będzie finał śledztwa?

„Morderstwo w Miłowie” charakteryzuje tajemnicze morderstwo i ograniczone grono podejrzanych. Akcja przez większość powieści toczy się w posiadłości Górskich lub na komisariacie w Poznaniu. Powieść...

Joana | 2014-07-29
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Jestem ogromną miłośniczką książek Agathy Christie, a tu proszę wręcz pod nosem taka perełka i najlepszy przykład na to, że „cudze chwalicie a swego nie znacie”. „Morderstwo w Miłowie” Alicji Minickiej, bo tę książkę mam na myśli, to świetny kryminał w cudownej oprawie retro. Zaskakuje, wciąga i powiewa międzywojenną Polską, wiec czyta się wyśmienicie.

Cała akcja rozgrywa się w tytułowym Miłowie, małej mieścinie koło Poznanie a dokładnie w przepięknej posiadłości architekta Andrzeja Górskiego i jego żony Teresy. Jest rok 1928 i przyjaciel Państwa Górskich przywozi do Miłowa swoją siostrzenicę Samantę, młodą malarkę, która pragnie zaczerpnąć świeżej inspiracji. Miejsce wydaję się być idealnym i dziewczyna szybko zabiera się do pracy a czytelnik ma wrażenie że pomylił książki i z pewnością nie trzyma w ręku kryminału. Pojawia się jednak ten dzień kiedy to wstaje słońce i odkrywa mroczną tajemnicę poprzedniej nocy a sielankowe życie wszystkich bohaterów drastycznie zmienia tor....

alison2 | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

„Morderstwo w Miłowie” to jeden z tych kryminałów, na które naprawdę czekałam. Bo co prawda skandynawskie klimaty póki co wcale mi się nie nudzą, kryminał retro to dla mnie coś zupełnie nowego i wprost nie mogłam się doczekać, by poznać tę historię.

Autorka, Alicja Minicka, z wykształcenia jest ekonomistką. Już jakiś czas temu odkryła swoje zamiłowanie i powołanie do pisania kryminałów. Na co dzień zajmuje się publicystyką. Jest autorką powieści „Colette” oraz „Genewska zagadka”, lubi też pisać opowiadania

Jest rok 1928. Młoda malarka Samanta Greenwood przybywa do malowniczego Miłowa, koło Poznania, by zaczerpnąć nieco świeżej inspiracji. Nic w tym z resztą dziwnego, wspaniała posiadłość znanego architekta, Andrzeja Górskiego wydaje się być idealnym miejscem, by zatracić się w swojej pasji. Niestety marzenia o sielankowym pobycie szybko się rozpływają. Rodziną Górskich wstrząsa ogrona tragedia – właściel domu, Andrzej Górski, zostaje zamordowany... Jakby tego było mało,...

ZapomnianaBiblioteka | 2014-05-08

Niewielka podpoznańska miejscowość Miłów jest tłem powieści Alicji Milickiej. Tam właśnie mieszka zamożna rodzina Górskich. Pan domu to wzięty architekt. Zaprojektowana przez niego rezydencja wyróżnia się z otoczenia niebanalną, nowoczesną jak na 1928 r. architekturą. Młoda malarka Samanta Greenwood nie spodziewała się, że przyjeżdżając na wakacje do Miłowa znajdzie się w centrum dramatycznych wydarzeń. Sielankowe z pozoru życie Górskich przerywa zabójstwo pana domu. Wkrótce giną kolejne osoby przebywające w pięknej, lecz pechowej budowli. Do akcji wkracza komisarz Łukasz Darski. Wychodzą na jaw skrywane tajemnice rodzinne, niemal każdy z domowników ma motyw aby pozbyć się kogoś z kim sąsiaduje przez ścianę.

Więcej na:

Anna-mojeksiążki | 2012-12-25
Na półkach: Przeczytane, Od wydawnictwa
Przeczytana: grudzień 2012

To kolejny klasyczny kryminał, po który sięgnęłam w ostatnim czasie - klimatyczne lata dwudzieste-lata trzydzieste w Wielkopolsce, w której teraz mieszkam - to podziałało jak zachęta. Poza tym skusiłam się piękną okładką :) Dodam jeszcze, że książkę wygrałam w jednym z konkursów Oficynki.

"Morderstwo w Miłowie" to klasyczny kryminał, intrygujący, ale spokojny. Stanowił miłe odprężenie po świątecznym obżarstwie - dziś rodzinka rozlokowała się w różnych punktach domu z książkami czy gazetami i oddawała błogiemu lenistwu :) Spodobała mi się atmosfera stworzona przez panią Minicką - zawiła intryga w klimatach przepięknego domu.

Do Poznania przybywa młoda malarka, Samanta Greenwood, gdzie spotyka swego wuja Janusza. Ten zawozi ją do przepięknej posiadłości pod Poznaniem do Miłowa, gdzie zatrzymują się w domu znanego architekta, Andrzeja Górskiego. Tam poznaje jego młodą żonę, Teresę, i ich synka, Antosia. Dom robi na Samancie wielkie wrażenie - jest niezwykły, jak i jego...

Ewa | 2012-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2012

"Morderstwo w Miłowie" nie jest pierwszą książką Alicji Minickiej, którą miałam okazję przeczytać. Bardzo przypomina mi książki Agathy Christe. Fabuła książki jest umiejscowiona w pod poznańskiej miejscowości i początkowo spokojna, wiejska sielanka zaczyna coraz bardziej wciągać poprzez dziwne sytuacje zaistniałe w domu bogatego architekta.
Młoda Angielka - Samanta odwiedza razem ze swoim wujkiem wiejską rezydencję jego przyjaciela. W czasie pobytu w tym uroczym zakątku poznaje kilka ciekawych osób, które mają wpływ na jej pobyt. Oczywiście śmierć jednego z domowników zakłóca tę wiejską sielankę. W czasie skrupulatnie prowadzonego śledztwa zaczynają kolejno wychodzić na jaw tajemnice, o których do tej pory nikt (albo prawie nikt) nie miał pojęcia.
Im dłużej się czyta, tym szybciej się chce skończyć książkę.Jak to w kryminałach bywa, osoba najbardziej podejrzana okazuje się niewinna.
Książka od początku nie pozwoli na oderwanie się od treści. Pięknie opisy przyrody, zwłaszcza ogrodu...

sarenka | 2012-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Swietny kryminal. Mimo ze na poczatku zaznaczona ze akcja dzieje sie w roku 1928 ma sie wrazenie ze jest to wspolczesnosc.

Kinga | 2013-03-23

"Morderstwo w Miłowie" to przykład kryminału retro. Dla mnie jest to coś nowego i właśnie dlatego z chęcią zabrałam się do czytania.

Mamy rok 1928. Młoda malarka Samanta Greenwood przybywa do Miłowa, który położony jest pod Poznaniem. Jej wuj Janusz zawozi ją do pięknego, niezwykłego domu znanego architekta, Andrzeja Górskiego. Tam Samanta poznaje żonę Andrzeja i ich synka, Antosia. Do domu przyjeżdża też syn Andrzeja z pierwszego małżeństwa, Jerzy.
Pewnego dnia dochodzi do morderstwa. Trupem jest pan domu - Andrzej. Sprawą zajął się Łukasz Darski. Mężczyzna dochodzi do wniosku, że to ktoś z najbliższego otoczenia jest sprawcą, tylko kto? W czasie śledztwa wychodzą na jak różne tajemnice i sprawy z przeszłości...

Początek książki nie zaczyna się za ciekawie, powiedziałabym nawet, że jest nudo, ale spokojnie! Wszystko powoli się rozwija żeby potem wciągnąć bez końca. Zagadka goni zagadkę, na jaw wychodzą różne sprawy, o których prawie nikt nie miał pojęcia.
Książkę czyta się...

Kasia | 2015-02-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 25 lutego 2015

Oj słaba książka, nie podobał mi się, ani styl w jakim została napisana, ani fabuła. Zazwyczaj, jeżeli w powieści znajduje się sporo opisów i porównań, to uznajemy to za plus, ale w tej książce język mnie wyjątkowo raził. Nie mogłam się skupić na treści, która, swoją drogą, też nie powalała.
Autorka zamiast skupić się na intrydze oraz budowaniu napięcia, to wolała urządzić konkurs na największa liczbę zgonów i zachorowań...

Przykro mi, ale nie polecam.