Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Niezidentyfikowany obiekt chodzący

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Cykl: Żenia i Anfisa (tom 3)
Wydawnictwo: Weltbild
Неопознанный ходячий объект
rosyjski kryminał, Anfisa, Żenia
Ag2S

Przedsiębiorczy duet „urodzonych detektywów”, energiczna i zwariowana Żeńka oraz rozsądna Anfisa znów stoi u progu nowej przygody. A raczej wplątuje się w kolejną aferę – jak zwykle za sprawą nieocenionej Żeni. Wydawałoby się, że w takiej głuszy, do jakiej właśnie je zaniosło, na pewno nic się nie dzieje. A tu niespodzianka! Trzy morderstwa, jedno po drugim, wszystkie w zagadkowych okolicznościach. Czarne msze w porzuconym młynie, przeraźliwe wycie na bagnach i cała masa podejrzanych. Brak tylko dowodów...

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/

Ela | 2013-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Sympatyczny, zabawny, często wariacki kryminał (a miejscami nawet horror) z przymrużeniem oka. Akcja toczy się szybko, niespodziewane zwroty akcji i niesamowite pomysły bohaterk sprawiają, że książkę czyta się bardzo dobrze. Na uznanie zasługuje praca tłumaczki. Zdecydowanie polubiłam kryminałki Tatiany Polakowej :).

ElViento | 2011-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 22 października 2011

może nie jest to wczesna Chmielewska, albowiem Chmielewską może ciut pachnie. Ale nie zmienia to faktu, że książka lekka i przyjemna, w sam raz na te chłody za oknem ;) przeczytane szybko, akcja wciągająca, myślę, że Anfisa i Żenia pozostaną na dłużej pod moim dachem :)

Magda | 2014-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 19 września 2014

Trzecia część przygód Anfisy i Żeni niestety nie przypadła mi do gustu,aż tak jak poprzednie kryminały. W tym tomie spotykamy się z zupełnie innymi okolicznościami morderstw i to jest na plus,jednak sama akcja nie jest tak porywająca,brakuje w niej nutki poważnego kryminału, nie wiem czy to sprawił Kukuj,czy nie do końca trzymająca się kupy fabuła. Autorce stanowczo lepiej wychodzi prowadzenie akcji w mieście,niż w zapyziałej,przesądnej wiosce,która na aktualne czasy jest mało wiarygodna. Nie mniej jednak książkę czyta się nadal szybciutko,ale raczej nie jest wciągająca.

| 2014-06-20

Świetny kryminał na wesoło, polecam zwłaszcza scenę z łaźniowym!

Patrycja | 2013-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Uwielbiam duet Żeńki i Anfisty. Poraz drugi autorka zadziwiła mnie swoim poczuciem humoru oraz przedziwną fabułą, to własnie lubię u Polakowej.
Mam niestety minus całej książki a mianowicie.. ilość rosyjskich imion i nazwisk. W pewnym momencie nie wiedziałam kto jest kim i z wielkim trudnem starałam sobie przypomnieć. Na szczęście w pewnych momentach zamiast imion użyte zostały przezwiska jak np. "pisarz" co ułatwiło mi czytanie.

Książka lekka, zabawna - jak to u Tatiany - myślę, że warto po nią sięgnąć w pochmurne dni :)

Kamila | 2012-11-19
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 13 listopada 2012

Jak działają na nas legendy? Czy jesteśmy w stanie w pełni w nie uwierzyć? A może są to tylko opowiastki, którymi straszy się dzieci?
Coś w stylu "Jeśli nie będziesz grzeczny/grzeczna, przyjedzie Baba-Jaga i Cię zje.". Czy tylko do tego stare podania? A może dorośli też w wierzą? Czy w takich opowieściach jest choć ziarno prawdy?

Przedsiębiorczy duet ,,urodzonych detektywów'', energiczna i zwariowana Żeńka oraz rozsądna Anfisa znów stoją u progu nowe przygody - a raczej wplątują się w kolejną aferę, jak zwykle za sprawą nieocenionej Żeni.
Wydawałoby się, że w takiej głuszy, do której właśnie je zaniosło, na pewno nic się nie dzieje - a tu niespodzianka! Trzy morderstwa pod rząd w zagadkowych okolicznościach, czarne msze w porzuconym młynie, mrożące krew w żyłach wycie na bagnach i cała masa podejrzanych.
Brak tylko dowodów...

Nasze główne bohaterki - Żeńka i Anfisa - są jak ogień i woda. Diametralnie się różnią, ale świetnie dopełniają.
Żeńka to porywcza i rozrywkowa kobieta....

książek: 1933
Efemeryda | 2017-07-16

Trzpiotowata, nieco hipochondryczna główna bohaterka i jej nieco szalona psiapsiółka organizacyjnie pozbierana stanowią doskonały team co rusz pakujący się w prześmieszne i oczywiście niezawinione przez siebie kłopoty, z których musi wyciągać je mąż jednej z nich, będący przypadkowo zarazem żołnierzem Specnazu o rozległych znajomościach.
Pogodna historyjka, dla rozrywki, ładnie napisana.

Inu | 2014-09-25
Przeczytana: 19 września 2014

Jest to kolejna książka Tatiany Polakowej. Z którą dość miło spędziłam czas. Na szczęście seria ta nie jest jakoś specjalnie ze sobą połączona, wszystkie książki z tej serii (o Anfisie i Żenice) mają tylko wspólne postacie. Energiczną i zwariowaną Żenikę i rozsądną Anfisę i jej męża, na drugim planie. Dlaczego na szczęście? Bo bardzo trudno jest znaleźć, więc nie czytam jej książek po kolei tylko skacze z pierwszego tomu na czarty, a z czwartego na trzeci i tak dalej.
W tym tomie nasze bohaterki po raz kolejny rozwiązują jedną ze spraw. Jadą do wsi, Lipatowo, skąd przychodzą listy, że bardzo się źle dzieje. Ludzie wierzą w Kukuja i inne zjawy. Na początku jak zwykle nic do siebie nie pasuję. Anfisię i Żenicę przydarzają się co raz o bardziej dziwne rzeczy które do siebie nie bardzo pasują. Jak na razie to ten tom najmniej mi się podobał, ale wiem na pewno że jeśli uda mi się znaleźć kolejną książkę tej autorki na pewno chętnie przeczytam.

czytaniewekrwii.blogspot.com

| 2011-12-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012, 2014

Lubię Polakową, więc ta książka podobała mi się tak, jak i inne. Według mnie czyta się ją lepiej niż Chmielewską, ale może to zasługa tłumaczki ;)

justi | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Według mnie lepsza od poprzednej części (Mąż do zadań specjalnych), bo przypomina mi książki Pilipiuka. Nawet bardziej niż Chmielewskiej.