Jak zbudować szczęśliwy związek?

Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
poradniki
Abigail

Chcesz odnaleźć swoją drugą połówkę, ale nie wiesz, jak to zrobić? A może już jesteś w związku i zależy ci na zbudowaniu trwałej, szczęśliwej relacji z partnerem? Na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące związków znajdziesz odpowiedzi w najnowszym poradniku Artura Króla, doświadczonego psychologa i coacha. Dzięki książce dowiesz się, jak znaleźć odpowiednią osobę i zbudować z nią satysfakcjonującą relację. Odkryjesz swoje potrzeby i oczekiwania wobec związku, zaczniesz stosować cztery najważniejsze zasady podczas poznawania nowych osób i odpowiednio przygotujesz fundamenty do stworzenia szczęśliwego związku.

W poradniku znajdziesz również sprawdzone recepty na to, by twój związek – ten, w którym już jesteś, lub ten, który dopiero stworzysz – był dużo lepszy. Zrozumiesz, jak ważną rolę w budowaniu trwałych relacji z partnerem odgrywają wspólne wspomnienia, rozmowa czy oczekiwania wobec seksu. Poznasz również techniki wzbogacania związku, np. kreatywne randki. Przedostatnia część książki pomoże osobom, których związek właśnie zaczął się rozpadać albo już się rozpadł. Dowiesz się m.in., jak uleczyć złamane serce i wejść w nową relację.

Książka zawiera innowacyjne ćwiczenia (m.in. „Eksploracja przekonań” czy „Lista historyjek”), które pomogą ci w codziennym doskonaleniu twojego związku a także historie pochodzące ze szkoleń i sesji coachingowych prowadzonych przez autora.

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- pomaga ustalić, czym dla ciebie jest szczęśliwy związek, oraz pokazuje, jak się do niego przygotować
- uczy, jak odnaleźć idealnego partnera i jak nawiązać pierwszy kontakt
- uświadamia, czym jest dojrzała relacja, a także doradza, jak ją osiągnąć
- wyjaśnia, jak uporać się z rozstaniem i odnaleźć nową miłość

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/jak-zbudowac-szczesliwy-zwiazek,990.html

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/jak-zbudowac-szczesliwy-zwiazek,990.html

Versatile | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013

Szczerze przyznam, że jestem osobą dość konfliktową i nieustępliwą, dlatego trwanie w jakimkolwiek związku jest rzeczą trudną nie tylko dla mnie, ale i dla mojego partnera. Pewnie dlatego obecnie jestem stanu wolnego. Jednak, gdy tylko zobaczyłam poradnik Artura Króla pt: „Jak zbudować szczęśliwy związek”, wiedziałam, że jest to publikacja idealna dla mnie i zawarta w niej wiedza z pewnością przyda mi się, gdy na horyzoncie pojawi się „ten jedyny”.

Na 186 stronach publikacji znajduje się wiele pożytecznych rad i wskazówek. Podkreślić należy, że po poradnik mogą sięgać zarówno osoby będące w trwałych związkach jak i single. Znajdziemy tu między innymi odpowiedzi na takie pytania jak „Gdzie jest Twój idealny partner” czy „Jakimi priorytetami w związkach kierują się poszczególne płcie?”. Artur Król skupia się nie tylko na kobiecie i mężczyźnie, którzy tworzą związek, ale też ukazuje wpływ innych osób na ich relację. Ponadto autor porusza nie tylko temat miłości w sensie emocjonalnym,...

Dominika Pawelec | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Mam świadomość tego, że wymowny tytuł poradnika oraz zdjęcie na okładce jak z reklamy pasty do zębów działają na ludzi różnie. Z bólem serca przyznaję, że zarówno ten zewnętrzny aspekt poradnika jak i jego zawartość mnie nieco rozczarowały.

Długo szukałam przyczyny takich odczuć, ale w końcu udało mi się je odnaleźć. Problemem braku satysfakcji z lektury poradnika "Jak zbudować szczęśliwy związek" jest to, że w porównaniu do innych z serii Samo Sedno wypada on blado.
Cenię je, bo wiele z nich udowodniło mi, że możliwe jest sprawne połączenie elementów stricte naukowych z łatwością języka, bez straty dla obydwóch aspektów. Ta książka wydawała mi się przegadana, mało odkrywcza i niestety, kompletnie niepodparta bibliografią.
Jeżeli ktoś pisze poradnik z dziedziny psychologii i nie podaje ani jednego tytułu jakiegokolwiek źródła to włącza mi się w głowie alarm. Coś tu nie gra. Tak się nie robi.

Nie mam żadnych wątpliwości co do doświadczenia autora, ale przeczytałam za dużo...

Artur Król to psycholog, coach oraz trener rozwoju osobistego i zmiany osobistej. To autor kilku książek (m.in. wydanego przez Samo Sedno poradnika Pewność siebie. Kompletna strategia wykorzystywania własnego potencjału). Prowadzi sesje indywidualne oraz szkolenia dla firm, opierając się na stworzonych przez siebie metodach BeyondNLP i Dynamic Mindscapes.

Chcesz odnaleźć swoją drugą połówkę, ale nie wiesz, jak to zrobić? A może już jesteś w związku i zależy ci na zbudowaniu trwałej, szczęśliwej relacji z partnerem? Na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące związków znajdziesz odpowiedzi w najnowszym poradniku Artura Króla. Dzięki książce dowiesz się, jak znaleźć odpowiednią osobę i zbudować z nią satysfakcjonującą relację. Odkryjesz swoje potrzeby i oczekiwania wobec związku, zaczniesz stosować cztery najważniejsze zasady podczas poznawania nowych osób i odpowiednio przygotujesz fundamenty do stworzenia szczęśliwego związku.

Wprost uwielbiam poradniki tego wydawnictwa i...

doensky | 2017-03-26

Przegadana, zawiera ogrom banałów, brak w niej bibliografii.

Męczyłem się robiąc te ćwiczenia, bo polecenia wydały mi się umieszczone tam na siłę, żeby dać pozór "praktyczności". W rzeczywistości nic, czego nie wiedziałeś/aś wcześniej te ćwiczenia nie wniosą do Twojego życia.

Mam trochę żal do autora za to, że sam jest fanatycznym sceptykiem naukowym, a nie wysilił się, by zrobić solidną bibliografię z naukowymi źródłami we własnej książce.

sharifa | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016