Efekt jo-jo w motywacji

978-83-7582-923-5
motywacja, samorozwój
poradniki
Ania

Jak uchronić się przed efektem jo-jo w motywacji i dlaczego czasem tracimy nasz zapał już po tygodniu? Skoro trzymasz w ręku tę książkę, oznacza to prawdopodobnie, że masz świadomość, w jaki sposób tak naprawdę wpływają na Ciebie książki lub szkolenia motywacyjne. Albo po prostu chcesz tego efektu uniknąć. To trochę tak jak z udaną dietą – na początku jest cudownie – jesteś lżejszy o kilka...

Skoro trzymasz w ręku tę książkę, oznacza to prawdopodobnie, że masz świadomość, w jaki sposób tak naprawdę wpływają na Ciebie książki lub szkolenia motywacyjne. Albo po prostu chcesz tego efektu uniknąć. To trochę tak jak z udaną dietą – na początku jest cudownie – jesteś lżejszy o kilka kilogramów, czujesz się fantastycznie, znajomi i rodzina Cię podziwiają. Zachwyt ten może jednak zostać zburzony przez najbardziej złowieszczy efekt, jaki znamy. Jest nim efekt jo-jo.

Ta książka nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z brakiem motywacji, ma jednak coś, co wyróżnia ją z setek poradników - pozwoli Ci wreszcie motywować się bez spadków energii i motywacyjnych dołków.

Dowiesz się z niej:
- jak pracować nad trwałym sukcesem w naszym życiu bez efektu jo-jo,
- w jaki sposób uwolnić się raz na zawsze od zewnętrznych motywatorów,
- jak praktykować naprawdę skuteczną dyscyplinę,
- jak dotrzeć do ukrytych zasobów energii, z których na co dzień nie zdajemy sobie sprawy.

źródło opisu: Wydawnictwo Złote Myśli, 2009

źródło okładki: www.zlotemysli.pl

Cezar Kolcz | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Autor piszę językiem zrozumiałym dla każdego to jest wielki plus. Czytając książkę miałem wrażenie że rozmawiam z "przyjacielem" który mówi do mnie wprost bez owijania w bawełnę . Kolejnym plusem na pewno są cytaty użyte przed każdym rozdziałem jak i w trakcie tekstu rozdziałów. Czy wiedza zawarta w tej książce jest przydatna ? Tak, ponieważ ukazuje rozróżnianie osoby mającej marzenia od marzyciela i jak radzić sobie z brakiem skupienia. Minusy ? Mało dowiedziałem się, tego czego chciałem - czyli jak walczyć z efektem jojo w motywacji. Było to wspomniane ale nie tak jak sobie wyobrażałem. Czy warto sięgnąć po tą książkę ? Tak, polecam ją. Każdy wyciągnie z niej coś dla siebie :)

Lisek | 2015-03-12

Na samym początku autor wyśmiewa psychoterapię jako taką... Nie, żeby miał jakiekolwiek argumenty. Wyśmiewa ot tak, bo uważa, iż pogarsza ona tylko stan pacjenta.

Lwia część książki poświęcona jest tłumaczeniu jak być "TU I TERAZ". Być może do niektórych osób to trafi, mnie bardziej pomogło krótkie, kilkuminutowe, buddyjskie wyjaśnienie, które kiedyś usłyszałam, a mianowicie, że jedyne, co mamy, to obecna chwila. TERAZ to jedyne, co istnieje, jedyne, co naprawdę się liczy. Dzięki temu podejściu od lat nie byłam zmartwiona, a miałam ku temu wszelkie powody.
Dalej mamy bardzo mgliście wyjaśnioną wizualizację z NLP.
Jeszcze dalej dość długi fragment wycięty z coachingu - wyznaczanie celów. Zdecydowanie najbardziej warta uwagi część książki.
Mamy piramidę Diltsa.
Więcej gadania, notabene nudnego, o TU I TERAZ.
Jedna strona poświęcona medytacji - wdech i wydech i wdech i wydech i ...
Później autor neguje wszelkie szkolenia, książki, sesje motywacyjne i nazywając je stratą...

Panks55 Damian | 2017-04-06
Przeczytana: 16 marca 2017

Polecam bo warto, autor w przystępny sposób wyjaśnia dlaczego motywacja nie jest trwała i nie należy na niej budować chęci do działania. Porusza też wiele istotnych kwesti takich jak intencje którymi się kierujemy. Mówi nam o tym jak radzić sobie z emocjami ( dać im swobodnie płynąć :) ). Czym jest dla nas cel ? Cel nie może być nagrodą bo będzie nam ciężko obrać odpowiedni kierunek.

Szpejn | 2015-06-04

Jedna z tych książek zmieniających życie. Serdecznie polecam osobom czującym potrzebę jeszcze bardziej skutecznego rozwoju. Czytać powoli, analizować i często do niej wracać :)

kywa | 2017-03-15

Jeśli szukasz motywacji to jej tutaj nie znajdziesz, ale właśnie tego potrzebujesz!

Mikołaj | 2016-10-28

Jedna z lepszych książek z samorozwoju osobistego a czytam ich naprawdę wiele, na pewno jedna z tych książek, które bym polecił :)

jacek | 2018-05-17
Nevalir | 2016-12-27