Efekt jo-jo w motywacji

Okładka książki Efekt jo-jo w motywacji Zbigniew Ryżak
Okładka książki Efekt jo-jo w motywacji
Zbigniew Ryżak Wydawnictwo: Złote Myśli poradniki
poradniki
Złote Myśli
2009-11-25
2009-11-25
978-83-7582-923-5
motywacja samorozwój

Książkę szybko się czyta, porady w niej zawarte są świetne, niektóre już wypróbowałam, wiele porad i słów wbiłam sobie do głowy i teraz inaczej, lepiej patrzę na niektóre sprawy.
W książce minusem jest to, że jest trochę literówek.
Ogólnie polecam :)

W książce minusem jest to, że jest trochę literówek.
Ogólnie polecam :)

Polecam bo warto, autor w przystępny sposób wyjaśnia dlaczego motywacja nie jest trwała i nie należy na niej budować chęci do działania. Porusza też wiele istotnych kwesti takich jak intencje którymi się kierujemy. Mówi nam o tym jak radzić sobie z emocjami ( dać im swobodnie płynąć :) ). Czym jest dla nas cel ? Cel nie może być nagrodą bo będzie nam ciężko obrać odpowiedni kierunek.

Jeśli szukasz motywacji to jej tutaj nie znajdziesz, ale właśnie tego potrzebujesz!

Autor piszę językiem zrozumiałym dla każdego to jest wielki plus. Czytając książkę miałem wrażenie że rozmawiam z "przyjacielem" który mówi do mnie wprost bez owijania w bawełnę . Kolejnym plusem na pewno są cytaty użyte przed każdym rozdziałem jak i w trakcie tekstu rozdziałów. Czy wiedza zawarta w tej książce jest przydatna ? Tak, ponieważ ukazuje rozróżnianie osoby mającej marzenia od marzyciela i jak radzić sobie z brakiem skupienia. Minusy ? Mało dowiedziałem się, tego czego chciałem - czyli jak walczyć z efektem jojo w motywacji. Było to wspomniane ale nie tak jak sobie wyobrażałem. Czy warto sięgnąć po tą książkę ? Tak, polecam ją. Każdy wyciągnie z niej coś dla siebie :)

Jedna z lepszych książek z samorozwoju osobistego a czytam ich naprawdę wiele, na pewno jedna z tych książek, które bym polecił :)

Na samym początku autor wyśmiewa psychoterapię jako taką... Nie, żeby miał jakiekolwiek argumenty. Wyśmiewa ot tak, bo uważa, iż pogarsza ona tylko stan pacjenta.

Lwia część książki poświęcona jest tłumaczeniu jak być "TU I TERAZ". Być może do niektórych osób to trafi, mnie bardziej pomogło krótkie, kilkuminutowe, buddyjskie wyjaśnienie, które kiedyś usłyszałam, a mianowicie, że jedyne, co mamy, to obecna chwila. TERAZ to jedyne, co istnieje, jedyne, co naprawdę się liczy. Dzięki temu podejściu od lat nie byłam zmartwiona, a miałam ku temu wszelkie powody.
Dalej mamy bardzo mgliście wyjaśnioną wizualizację z NLP.
Jeszcze dalej dość długi fragment wycięty z coachingu - wyznaczanie celów. Zdecydowanie najbardziej warta uwagi część książki.
Mamy piramidę Diltsa.
Więcej gadania, notabene nudnego, o TU I TERAZ.
Jedna strona poświęcona medytacji - wdech i wydech i wdech i wydech i ...
Później autor neguje wszelkie szkolenia, książki, sesje motywacyjne i nazywając je stratą czasu.

"Osoby wiecznie szczęśliwe to ludzie zaburzeni psychicznie bądź narkomani."

Ad tytułu - Ryżak twierdzi, iż efekt jo-jo w motywacji to coś co jest i trzeba to zaakceptować. Poświęca temu zagadnieniu jakieś dwa zdania.

Jedna z tych książek zmieniających życie. Serdecznie polecam osobom czującym potrzebę jeszcze bardziej skutecznego rozwoju. Czytać powoli, analizować i często do niej wracać :)

• Motywacja

Dodaj cytat z książki Efekt jo-jo w motywacji