To przecież proste! Towarzyskie umiejętności, które ułatwiają życie

Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
9788373019256
poradniki

Allan i Barbara Pease są światowej sławy ekspertami w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała, ich praca stała się tematem sześciu programów naukowych BBC. Osiem książek ich autorstwa, przetłumaczonych na 47 języków, sprzedało się w 16 milionach egzemplarzy. Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się pozycje: Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą, Dlaczego mężczyźni nie potrafią robić dwóch rzeczy równocześnie, a kobiety na moment nie przestają gadać, Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map oraz Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map. Testy. Wszyscy podziwiamy osoby, które potrafią wejść do pokoju pełnego obcych ludzi i natychmiast przyciągnąć uwagę wszystkich, nawiązując interesującą rozmowę. Wszyscy pragniemy też, aby nas dostrzegano i doceniano zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.

Ihriel | 2014-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Po przeczytaniu "Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map", bez wahania sięgnęłam po kolejną książkę autorstwa Państwa Pease. Tym razem padło na "To przecież proste". Książka nieco mnie rozczarowała, jest to wielki skrót wszystkiego, począwszy od mowy ciała, poprzez techniki negocjacji do sposobów efektywnej komunikacji. Takie wszystko i nic. Książka może być przydatna dla tych co już mają szerszą wiedzę z tych zagadnień i potrzebują odswieżenia czy podsumowania w pigule.

Fragile | 2014-11-05
Przeczytana: 03 listopada 2014

Już to wszystko dawno temu przeczytałam - żadnych odkrywczych prawd, mało konkretów, powierzchowne rady dla początkującego sprzedawcy - proste powielenie poradników D. Carnegie'go. Jedyna przewaga nad nim to kondensacja treści.

kris81CK | 2015-01-03
Przeczytana: styczeń 2015

Książka ta w sposób doskonały pomaga przyswoić i utrwalić podstawowe umiejętności przydatne w kontaktach międzyludzkich (biznesowych i towarzyskich). Można śmiało powiedzieć, że jest to kompendium wiedzy w tej dziedzinie. Jak zauważyło kilka osób wyrażających swoją opinię przede mną, książka ta nie jest odkrywcza i traktuje wiele tematów pobieżnie. Z drugiej jednak strony przypomina o rzeczach, o których na co dzień nie pamiętamy i w mojej ocenie w tym tkwi jej siła.

Judyta Dobryńczuk | 2012-09-09
Przeczytana: 2010 rok

Myślałam, że znajdę w niej więcej praktycznych porad. Większość z nich jest mi znana. Warto je sobie uświadomić i utrwalić, gdyż nawet w zwykłej rozmowie o pracę takie umiejętności pozwalają nam wypaść o wiele korzystniej.

marzkaaa | 2016-01-06
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Mogę śmiało polecić tę książkę osobom, którym trudno odnaleźć się w towarzystwie. Na pewno przybliża i utrwala podstawowe wiadomości dotyczące kontaktów zarówno tych o charakterze towarzyskim, jak i biznesowym. Uważam, że stanowi ona zbiór informacji, które warto przyswoić. Może nie wszystkie informacje są "odkrywcze", ale jakże cenne jest ich zebranie i przedstawienie w prosty i jasny sposób. Ponadto takie zestawienie jest o tyle wartościowe, gdyż nie pozwala umknąć naszej uwadze niektórym niuansom o których nie zawsze pamiętamy.
Lektura warta przyswojenia.

Weronika | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Kilka zabawnych ciekawostek, po za tym d... nie urwało

hasiek | 2011-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2011, Nigdy więcej