rozwińzwiń

Działaj teraz!

Okładka książki Działaj teraz! Zbigniew Ryżak
Okładka książki Działaj teraz!
Zbigniew Ryżak Wydawnictwo: Sensus poradniki
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Sensus
Data wydania:
2014-05-26
Data 1. wyd. pol.:
2014-05-26
Język:
polski
ISBN:
9788324681679
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
11
9

Na półkach:

Chaotyczna, brak podstaw naukowych.

Chaotyczna, brak podstaw naukowych.

Pokaż mimo to

avatar
178
115

Na półkach: ,

Kurczę ale ta książka jest świetna!!! Jakoś przypadkiem wpadła mi w ręcę, potrzebowałam czegoś mobilizującego do działania. Nie sądziłam jednak, że trafię na coś AŻ TAK DOBREGO.
Przede wszystkim autor jest osobą empatyczną, widać że bliska jest mu duchowość. Czytanie jej strona po stronie, sprawiało, że przestawałam się biczować za to, że coś mi się nie udaje w 250 %. Paradoksalnie, zdjęcie mi z pleców poczucia winy za być może zbyt małą produktywność sprawiło, że moja produktywność wzrosła.
Jestem w trakcie pisania swojej książki i realizowania dwóch pozostałych ważnych projektów i ta pozycja nieeeesamowicie mi pomogła. Pomaga ona bardzo racjonalnie podejść do samego siebie. Fajnie, ze autor pisał o swoich słabościach i porażkach - daje to ulgę.
Ważne były dla mnie te aspekty poruszone w książce:
- tego by przestać się biczować za to, że nie jesteśmy jak superheroes, ujrzałam jakie to durne wymagać od siebie byśmy działali jak robocop każdego dnia
- że należy zaakceptować fakt, że na codzień możemy czuć się kiepsko, bez weny, może nam się nie chcieć a mimo to działać czując właśnie te uczucia - a zadowolenie moze pojawic się w trakcie działania, by nie czekać tylko na dni pełne flow bo takie dni są raczej rzadko
- żeby wyznaczać sobie realne cele
- że często gdy ktoś oczekuje od siebie by tworzyć tylko rzeczy wybitne lub arcydzieła może tego nigdy nie skończyć (sfrustrowany swoją niedoskonałością) Że lepsza jest ksiażka niedoskonała ale napisana niż doskonała ale nigdy nie skończona.
Poza tym widać, że autor zna się na tym jak zarządzać swoim czasem. Jest tu mnóstwo bardzo ciekawych historyjek, cytatów znanych ludzi a wszystko napisane zwięźle. Konkretnie.
Itd. itd. itd... Podsumowując wspaniała pozycja, oby więcej osób ją przeczytało. Niezwykle mądra, taka wyważona.

Kurczę ale ta książka jest świetna!!! Jakoś przypadkiem wpadła mi w ręcę, potrzebowałam czegoś mobilizującego do działania. Nie sądziłam jednak, że trafię na coś AŻ TAK DOBREGO.
Przede wszystkim autor jest osobą empatyczną, widać że bliska jest mu duchowość. Czytanie jej strona po stronie, sprawiało, że przestawałam się biczować za to, że coś mi się nie udaje w 250 %. ...

więcej Pokaż mimo to

avatar
180
179

Na półkach:

Bardzo dobra książka mówiąca o pracowaniu nad projektami, o ciągłym zwlekaniu czy braku energii, rozpraszanu się.

Podobał mi się rozdział opowiadający o tym że nie powinno się od siebie wymagać strasznie dużo a raczej powinno się do siebie podchodzić bardziej na luzie.

Dobra książka.

Bardzo dobra książka mówiąca o pracowaniu nad projektami, o ciągłym zwlekaniu czy braku energii, rozpraszanu się.

Podobał mi się rozdział opowiadający o tym że nie powinno się od siebie wymagać strasznie dużo a raczej powinno się do siebie podchodzić bardziej na luzie.

Dobra książka.

Pokaż mimo to

avatar
97
43

Na półkach:

Większość książek z zakresu rozwoju osobistego i motywacji, mówi ogólnikowo o samorozwoju, osiąganiu celów, szczęściu i sensie życia. Ta książka skupia się na tym, co w osiąganiu tego jest najważniejsze, czyli na działaniu. I rozkłada to działanie na czynniki pierwsze. Czyli od idei i motywacji do podjęcia działania, przez pierwsze kroki, pierwsze zniechęcenia, upadki, zatrzymanie projektu w połowie, kończenie zadania itd. Pokazuje emocje, typowe zachowania, problemy na każdym etapie dowolnie podjętego działania. A najważniejsze, że daje konkretne rady do każdego z etapów działania. Wszystko uzupełnione ciekawymi przemyśleniami i motywującymi cytatami. Czasem autor powtarza się z tematami ale ogólnie książka godna polecenia i bardzo pomocna.

Większość książek z zakresu rozwoju osobistego i motywacji, mówi ogólnikowo o samorozwoju, osiąganiu celów, szczęściu i sensie życia. Ta książka skupia się na tym, co w osiąganiu tego jest najważniejsze, czyli na działaniu. I rozkłada to działanie na czynniki pierwsze. Czyli od idei i motywacji do podjęcia działania, przez pierwsze kroki, pierwsze zniechęcenia, upadki,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
986
510

Na półkach: , ,

"Działaj teraz" to książka łatwa w odbiorze i przejrzyście napisana. Wiele z omówionych rzeczy jest mi już dość dobrze znanych, jednak najbardziej przydatne okazały się ostatnie rozdziały książki. Autor uświadamia nam, że czynnikiem, w głównej mierze ograniczającym, jest perfekcjonizm. Co to robimy wcale nie musi być doskonałe, a ciągłe dopracowywanie i odwlekanie ukończenia zadania jest stratą czasu i energii. Nie znaczy to, że mamy się nie doskonalić. Musimy po prostu przestać dreptać w miejscu, zakończyć coś i zrobić kolejny krok do przodu. Bardzo spodobało mi się zdanie: "Praca zawsze bierze tyle czasu, ile jej dasz". Uświadomiło mi to, że krótkie terminy na realizację zadania mogą być mobilizujące i w wbrew pozorom pozwalają zrobić coś lepiej, niż gdyby miało się na to znacznie więcej czasu.

"Działaj teraz" to książka łatwa w odbiorze i przejrzyście napisana. Wiele z omówionych rzeczy jest mi już dość dobrze znanych, jednak najbardziej przydatne okazały się ostatnie rozdziały książki. Autor uświadamia nam, że czynnikiem, w głównej mierze ograniczającym, jest perfekcjonizm. Co to robimy wcale nie musi być doskonałe, a ciągłe dopracowywanie i odwlekanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
489
190

Na półkach: , ,

Niedawno zarzekałem się (po lekturze którejś z książek Beaty Pawlikowskiej),że już nigdy nie przeczytam żadnego poradnika. Nic jednak nie poradzę na to, że lubię tego typu pozycje. Co prawda dziewięć na dziesięć mnie zawodzi, ale zawsze można znaleźć jakąś perełkę np. "Nawyk wytrwałości". Niestety "Działaj teraz" nie zaskoczyło mnie pozytywnie. Na pewno nie była to lektura bezwartościowa. Po przeczytaniu jednak kilku czy kilkunastu podobnych książek większość rad przyjmowałem ze znudzeniem, gdyż już je znałem. Cechą poradnika, według mnie, musi być mniejsza czy większa odkrywczość. Nie znoszę powtarzania tematów już świetnie opracowanych w innych publikacjach.

Zachwyciły mnie dwie rzeczy. Pierwsza to podejście Zbigniewa Ryżaka do wyboru drogi życiowej. Autor zaleca nieskupianie się jedynie na sobie, ale także wzięcie pod uwagę to, co możemy zrobić dla społeczności poprzez naszą pracę. A druga to przywołanie metody św. Ignacego Loyoli przydatnej do walki nie tylko z grzechami i słabościami, ale także z nawykami niosącymi za sobą negatywne konsekwencje. Można ją także wykorzystywać do realizacji różnych postanowień (choćby nauka języka obcego czy codzienne ćwiczenia). Sposób wybitnego teologa jest genialny w swojej prostocie. Wystarczy kartka i długopis. Na środku zapisujemy numery kolejnych dni miesiąca. Po prawej stronie zaznaczamy jakimś znakiem (np. kółeczkiem) nasze zwycięstwa, po lewej np. krzyżykiem nasze upadki. Metoda ta może na pierwszy rzut oka wydaje się nieskuteczna, a nawet infantylna, ale zastanówmy się, co możemy zyskać. Po pierwsze pod koniec miesiąca zyskujemy czarno na białym rozliczenie z naszego postępowania. A po drugie taka lista działa na człowieka mobilizująco. Tak mi się spodobał ten sposób, że postanowiłem sięgnąć po całość "Ćwiczeń duchowych" Ignacego Loyoli.

Te dwie kwestie szczególnie zapadały mi w pamięć po skończonej lekturze "Działaj teraz". Co do reszty to trudno mi ocenić, ponieważ przeczytałem już trochę książek, artykułów i wpisów blogowych na tematy poruszane w "Działaj teraz". Gdyby publikacja Zbigniewa Ryżaka była pierwszą dotyczącą samorozwoju, na którą się natknąłem na pewno patrzyłbym na nią inaczej. Niestety tak nie jest, więc przy części rozdziałów nudziłem się.

Na pewno trzeba docenić styl i język, którym posługuje się autor. Wszystko zostało wytłumaczone w jasny sposób dla czytelnika, który kompletnie nie orientuje się w literaturze motywacyjnej. Cieszą mnie również dość krótkie rozdziały, podzielone dodatkowo na mniejsze części. Dzięki temu nie tylko łatwiej jest odnaleźć dany fragment, ale i mózg lepiej przyswaja informacje przekazywane na kartach książki. Kolejny atut to przekrojowe potraktowanie tematu skutecznego działania i realizacji postawionych celów. Autor odniósł się do wielu problemów, które może spotkać czytelnik zabierając się wcielenie w życie swoich planów. Oczywiście możemy spotkać niestandardowe przeszkody, ale z większością przypadków powinniśmy sobie poradzić zaglądając od czasu do czasu do "Działaj teraz".

Niezbyt często, ale czasami zmieniam zdanie o przeczytanych książkach (niedawno duży zwrot dokonał się w odniesieniu do pozycji Beaty Pawlikowskiej). Na pewno będę więc wracać do publikacji Zbigniewa Ryżaka. Wierzę, że niejeden raz mi pomoże. Napisałem w pierwszym akapicie, że "Działaj teraz" nie zaskoczyło mnie pozytywnie. Nie miałem na myśli tego, że jest to bezwartościowa lektura. Spodziewałem się dość dobrej książki i "Działaj teraz" taką się okazało. Ale nie jest to szczyt literatury motywacyjnej. Na kolejną perełkę (pierwszą jest "Nawyk wytrwałości") muszę jeszcze poczekać.

[Opinia pochodzi z bloga librimagistri.blogspot.com]

Niedawno zarzekałem się (po lekturze którejś z książek Beaty Pawlikowskiej),że już nigdy nie przeczytam żadnego poradnika. Nic jednak nie poradzę na to, że lubię tego typu pozycje. Co prawda dziewięć na dziesięć mnie zawodzi, ale zawsze można znaleźć jakąś perełkę np. "Nawyk wytrwałości". Niestety "Działaj teraz" nie zaskoczyło mnie pozytywnie. Na pewno nie była to lektura...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    40
  • Przeczytane
    24
  • Posiadam
    12
  • Rozwój osobisty
    3
  • 2014
    1
  • Ulubione
    1
  • 2015
    1
  • 2017
    1
  • Dostępne w BŚ
    1
  • Popularnonaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Działaj teraz!


Podobne książki

Przeczytaj także