Jacob's Ladder
nooly

Bohaterem książki jest wrażliwy, inteligentny, utalentowany artysta murzyńskiego pochodzenia, Jakub Waring, nauczyciel rysunku i malarstwa w małym uniwersyteckim miasteczku Kingston na Południu. Uwikłany w sprzeczności, wahający się między lojalnością w stosunku do żony, która go nie kocha, i dzieci a miłością do białej kobiety, jest on typowym przedstawicielem postępowej inteligencji murzyńskiej. Buntuje się przeciwko konserwatywnym i przestarzałym metodom kształcenia nauczycieli, które nie dają uzdolnionej młodzieży kolorowej równego startu życiowego z białymi, skazując ją na wykonywanie zawodu w prowincjonalnych szkołach murzyńskich. Jakub wierzy w swoje posłannictwo artysty i nauczyciela, który musi uczyć młodzież prawdy, choć grozi to konfliktem z władzami uczelni. Musi rozstrzygnąć, co jest ważniejsze: osobisty sukces życiowy czy walka o słuszną sprawę.

źródło opisu: www.conrada11.pl

źródło okładki: www.conrada11.pl

Ania | 2018-04-16

Czytana w każdy poniedziałek na wykładach z historii designu i nauki o materiałach

Dama | 2017-08-19
Na półkach: Przeczytane, KIK