Zgłosuj na książki roku 2017

Sumienny leutnant

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Twierdza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
978-83-111-2486-8
II wojna światowa, U-boot
historyczna
Ag2S

U-96 powraca do portu w Brest z kolejnego bojowego rejsu. Porucznik Buchheim zostaje oddelegowany do Berlina, żeby na zamówienie Josepha Goebbelsa namalować portret admirała Dönitza w otoczeniu największych asów floty podwodnej. Od tego absurdalnego - zważywszy sytuację wojenną - rozkazu rozpoczyna się jego dramatyczna odyseja przez Francję i nękane alianckimi nalotami Niemcy. Dzięki jego...

Dzięki jego relacji zobaczymy uciążliwą codzienność życia w zrujnowanym Berlinie i zupełnie oderwane od rzeczywistości rytuały obozu szkoleniowego dla oficerów marynarki, przeżyjemy wraz z nim przerywaną atakami myśliwców bombardujących podróż pociągiem do Monachium, będziemy wraz z nim świadkami ciężkiego nalotu na to miasto, by wreszcie znaleźć się w niemal sielskiej atmosferze podmonachijskiej wioski Feldafing.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=6090&page=0