Ucieczka U-730

Wydawnictwo: Bellona
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Die Festung
Dorota_1988

Po nieudanej pierwszej próbie wyjścia w morze okrętu U-730 następuje druga próba. Początkowo również się wydaje, że okręt będzie musiał zawrócić do portu, ponieważ napotyka bardzo silną blokadę okrętów alianckich. U-730 nie został należycie naprawiony po ostatnim rejsie, a poza tym jest silnie przeciążony, ponieważ oprócz załogi i zapasów kapitan musiał przyjąć na pokład dodatkowo pięćdziesięciu urzędników urzędników za stoczni razem z ich bagażami. Kiedy okręt mimo licznych uszkodzeń nie zostaje zatopiony i wydostaje się na otwarte morze, musi pozostawać nieprzerwanie w zanurzeniu, ze względu na udoskonalenie alianckiego sprzętu do radiolokacji, pozwalającego natychmiast wykryć każdy okręt, który wypłynie na powierzchnię wody. Na domiar złego załoga i pasażerowie okrętu ulegają masowemu zatruciu pokarmowemu po zjedzeniu nieświeżej potrawy, co ma iście katastrofalne skutki. Okręt U-730 zakreśla szeroki łuk po Zatoce Biskajskiej, kierując się do położonego na południu Francji portu La Rochelle, który jeszcze nie jest zajęty przez aliantów.

źródło opisu: http://www.i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=23219

źródło okładki: http://www.i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=23219

Jacek Kozieł | 2017-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Totalna pomyłka. Połowa książki o higienie na okręcie podwodnym. Nie polecam.