Cień Simone

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Twierdza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
978-83-111-2488-2
historyczna
Ag2S

Podporucznik Buchheim po powrocie z frontu pojawia się w Breście, gdzie Stary jest teraz dowódcą flotylli. Buchheim ma nadzieję dowiedzieć się więcej o losie Simone i jak doszło do jej aresztowania, a także, co łączyło Starego z Simone. Stary wysyła Buchheima z transportem rannych do Paryża, gdzie ma się też wywiedzieć o Simone więzionej we Fresnes. Jednak konwój nie może się przedostać i musi wracać do Brestu. Do portu w Breście nieoczekiwanie zawija okręt podwodny U-730. Okręt ten ma być wysłany do La Pallice w południowej Francji. Stary chce wysłać nim Buchheima, który w ten sposób ma szansę wydostania się z oblężonego Brestu, aby spróbować odnaleźć Simone. Jednak pierwsza próba wyjścia w morze nie udaje się.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=fut&bid=6092&page=2

Jasiek | 2018-05-19
Przeczytana: 19 maja 2018

Trochę nudnawy opis początku-końca Niemców w II wojnie we Francji.

u477 | 2018-01-30
vlaar | 2017-01-26