Wytrącony z równowagi

Round the Bend
top gear, motoryzacja, clarkson
satyra
Sergiusz

Jak to jest prowadzić samochód, który nie ustaje w wysiłkach, by pozbawić was życia? Na to i na wiele innych równie frapujących pytań odpowie w swoich felietonach Jeremy Clarkson, patrząc na świat z perspektywy czterech szybko obracających się kółek. Przedzierając się przez las fotoradarów, stawiając czoła ekowariatom i omijając autostrady zamknięte przez upojonych władzą funkcjonariuszy...

Na to i na wiele innych równie frapujących pytań odpowie w swoich felietonach Jeremy Clarkson, patrząc na świat z perspektywy czterech szybko obracających się kółek. Przedzierając się przez las fotoradarów, stawiając czoła ekowariatom i omijając autostrady zamknięte przez upojonych władzą funkcjonariuszy Agencji Dróg i Mostów, Jeremy tym razem:

* wykaże, że świat samochodów sportowych przypomina schronisko dla bezdomnych psów
* wyjaśni, dlaczego Sankt Moritz to najbardziej zwariowane miasto na ziemi
* dowiedzie, że mycie samochodu to kompletna strata czasu
* zdradzi, co czuje, podróżując jako pasażer
* zaproponuje coś, co zrewolucjonizuje mecze piłki nożnej
* łaskawszym okiem spojrzy na diesle
* i w końcu sam dojdzie do wniosku, że leworęczni są rzeczywiście wyjątkowi.

Zabawna, szybka, przenosząca czytelnika w różne zakątki świata, a przy tym obrazoburcza i do bólu szczera – najnowsza książka Clarksona to zbiór fascynujących opowieści, ciekawostek i komentarzy o… dosłownie wszystkim pod słońcem. I tylko od czasu do czasu o samochodach.
Jeremy Clarkson. W swoim żywiole. Jak zwykle w świetnej formie.

źródło opisu: www.insignis.pl/

źródło okładki: www.insignis.pl

Ireneusz | 2019-05-04
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Sorry jeżeli komuś nie spodoba się to co napiszę, ale ... Do momentu przeczytania tej książki twierdziłem że każda nawet najgorsza książka ma w sobie coś wartościowego. Dzięki tej pozycji mój pogląd w tym temacie uległ zmianie.

Mateusz | 2019-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Zbiór felietonów pisanych dla gazety. Niektóre z nich są ciekawsze, inne trochę przynudzają. Dużo jest odniesień do brytyjskich postaci z życia publicznego, kompletnie nie znanych poza Wielką Brytanią i to może trochę przynudzać czytelnika spoza rodowitego kraju Clarksona.

Maya1990 | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

To jest ten moment kiedy waham się między oceną bardzo dobrą a dobrą. Nie można odmówić temu panu ostrego pióra, tak samo jak nie można odmówić mu dobrej formy. Pomimo tego ,że książka ta na początku wydawała mi się nieco nudna, zdarzały się i momenty, kiedy brytyjskie poczucie humoru Clarksona pozytywnie na mnie wpłynęło i po prostu się zaśmiałam pod nosem :) Ale trochę mi czegoś tu brakowało. Opisy już nie były tak absurdalnie absurdalne ,jak w poprzednich jego książkach. Szkoda! Może przy następnej książce będzie tego więcej. Pomimo tego Clarkson jest jak kotleciki w sosie bolońskim reklamowane przez Annę Nowak-Ibisz - "Ja to kupuję" :)

zac | 2016-07-12
Przeczytana: 2014 rok

Lekkie , głupkowate - dla przyjemności i oderwania.

Ta seria książek jest w mojej ocenie specyficzna, z reguły jak książkę lubię nie mogę przestać czytać. W tym wypadku muszę robić przerwy - po 15 minutach mam dosyć ale chętnie znowu wracam.....

Whiro | 2016-05-24
Przeczytana: 24 maja 2016

Clarkson nadal w formie. Nie jestem znawczynią motoryzacji, ale nie było to wielką przeszkodą. Czyta się naprawdę dobrze.
Wciąż nie wiem, co to spalony - wiem już natomiast, czym jest nadsterowność ;)

Marta | 2015-05-13
Przeczytana: 2015 rok

Cięty język, niesamowite porównania, niepowtarzalne wypowiedzi. Clarkson w swoim żywiole. Książka przede wszystkim dla fanów motoryzacji (bo jest ona w zasadzie o autach), ale wyrywkowo można czytać dla jeszcze większego słownego zakręcenia swojego umysłu ;)

Ryśka | 2014-07-02

Niepodważalnie cięty dowcip i drobne uszczypliwości posyłane w stronę światowych projektantów koncernów samochodowych nie mogą pozostawić czytelnika obojętnym. Usta muszą ułożyć się w rogal. I trudno się nie zgodzić z opinią, że od Renault Twingo lepszy jest już wózek sklepowy, Kia Sedona 2.9 CRDi TS jest "tak brzydka, że nawet sam producent zachęca do chodzenia pieszo", czy Lamborghini Gallardo LP560-4 poprowadzi nawet jednoręki mężczyzna z tikiem nerwowym. Czemu nie. Świetna lektura i to nie tylko dla fanów motoryzacji. Polecam

| 2013-12-02

Garść naprawdę dobrych artykułów, garść słabych, sporo ciekawych i śmiesznych cytatów. Dobra do dorywczego czytania.

Damian Jankowiak | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Smutne, ale to już nie to samo co kiedyś. Mam wrażenie, że wybrano tu przypadkowe felietony, które w dodatku są mocno nieświeże i wydano je licząc na sukces. Niestety, książka jest gorsza od poprzednich które pochłaniałem w kilka godzin nie mogąc się oderwać. Z tą męczyłem się baaardzo długo.

Mani | 2013-08-13
Przeczytana: 2013 rok

Kilka lat temu kolega polecał mi książki Clarksona. Z ciekawości przeczytałam jeden, czy dwa jego felietony, ale nie spieszyło mi się szczególnie do całych tomów (być może dlatego, że należą do tych bardziej opasłych). Gdy jednak dostałam propozycję zrecenzowania jednego z nich, z chęcią się zgodziłam.

Jeremy Clarkson to jeden z najlepiej zarabiających dziennikarzy motoryzacyjnych, którego większość ze zwykłych śmiertelników kojarzy z programu "Top Gear", w którym ten testuje różnego typu samochody.

Jego najnowsza książka "Wytrącony z równowagi" jest, teoretycznie rzecz ujmując, zbiorem recenzji aut - od Fiata 500 po Lamborghini Gallardo. Dlaczego teoretycznie? Clarkson pisze w niej bowiem o wszystkim, a samochody choć ciągle w centrum uwagi, są jakby na małym marginesie. Czytamy zatem o paskudnych wieczorach kawalerskich, na których "całkiem normalni mężczyźni wymiotują i wpychają sobie w zadki warzywa korzeniowe" (zacytowałam z pamięci, tak mi się spodobało ;)), o piciu...