Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych

Okładka książki Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych Sebastian Mikosz
Okładka książki Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych
Sebastian Mikosz Wydawnictwo: G+J literatura piękna
G+J
2011-06-29
2011-06-29
978-83-62343-86-7
samoloty sytuacje kryzysowe katastrofy lotnicze

Zawsze byłam zafascynowana samolotami. Start i lądowanie to najlepsze co może być. Książka Pana Mikosza jest absolutnie genialna, napisana językiem prostym i zrozumiałym dla każdego. Wciąga do świata samolotów od pierwszych stron. Najbardziej podobały mi się historie związane z dwiema słynnymi katastrofami, opisane "od kuchni" tak, że nie można się od nich oderwać i przeczytałam je dwa razy z zapartym tchem. Wisienką na torcie był zaś Concorde!
Mimo, iż książka napisana została w 2011 r. wciąż ma swoją wartość i polecam każdemu, kto lata samolotami, by spojrzeć na nie z innej perspektywy, wprost "od podszewki".

Książka-skarb dla interesujących się lataniem cywilnym. Wszystko tu jest. Lotnisko i linie lotnicze od kuchni. Bardzo przystępne źródło wiedzy. Szybko się czyta i człowiek robi się bardziej wyrozumiały dla wszelkich spóźnień i niedogodnień.

Lotnictwo i samoloty fascynowały mnie od zawsze. Jest coś magicznego w tym, że kilkudziesięcio tonowy samolot odrywa się od ziemi i lata, a same linie lotnicze są dla mnie wyjątkowym przykładem bardzo rozbudowanych i specyficznych organizacji. Kiedy mignął mi przed oczami tytuł książki od razu ją kupiłem. Podchodziłem do niej z rezerwą ale Pan Mikosz dał radę i napisał bardzo ciekawą książkę. Znajdziemy w niej bardzo dużo szczegółów, detali i ciekawostek związanych z funkcjonowaniem linii lotniczymi oraz samym lotnictwem. Wszystko zostało prosto opisane i zrozumiale wyjaśnione. Autor część książki poświęcił pracownikom LOTu, którzy służyli wsparciem psychologicznym po katastrofie smoleńskiej. Przedstawił dwie słynne katastrofy oraz dodatkowo opisał coś co w lotnictwie zawsze będzie powodowało gęsią skórkę - Concorde. Zabrakło mi dwóch rzeczy. Autor nie odniósł się do popularnego stwierdzenia, że linie lotnicze monitorują ilość wejść i kliknięć na bilety co ma wpływ na cenę (być może wtedy nie było takiego podejścia) oraz ani słowem niestety nie wspomniał o naszym Okęciu, a konkretniej ogromnej drożyźnie (może kiedyś było inaczej i taniej). Przyjemna książka. Szybko się czyta. Polecam.

W prosty sposób opisane kwestie organizacji lotów pasażerskich. Warto przeczytać żeby zrozumieć dlaczego stewardzi proszą nas o różne dziwaczne rzeczy.

W moim odczuciu 'Leci z nami pilot' to polska wersja książki 'Cockpit Confidential' Patricka Smitha.
Autor z ogromnym doświadczeniem w branży lotniczej odpowiada na najczęściej zadawane przez pasażerów pytania, używając do tego bardzo przystępnego języka.
Osoby posiadające już pewną wiedzę z tego zakresu, raczej nie dowiedzą się niczego nowego, a jedynie usystematyzują swoją wiedzę. Jednak może to być całkiem ciekawa pozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z lotnictwem czy też podniebnymi podróżami.

Pilot poleciał. Ja zostałem na lotnisku, a najbliższy taras widokowy był we Wrocławiu. Trochę szkoda...

Miałem wielką przyjemność poczytać o tym czego zawsze chciałem się dowiedzieć, a nie wiedziałem kogo spytać!

Polecam - bardzo ciekawa lektura

Polecam - bardzo ciekawa lektura

Pozycja obowiązkowa dla osób, które interesują się lotnictwem i chcą usystematyzować swoją wiedzę na tematy organizacji, oraz funkcjonowania linii lotniczych. Bardzo przyjemnie się czyta.

Bardzo ciekawa, opisana z punktu widzenia osoby siedzącej w branży. Polecam

Bardzo ciekawa, opisana z punktu widzenia osoby siedzącej w branży. Polecam

• Ebooki
  • E-booki

Dodaj cytat z książki Leci z nami pilot. Cała prawda o liniach lotniczych