Duma i zauroczenie

Okładka książki Duma i zauroczenie Nora Roberts
Okładka książki Duma i zauroczenie
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Bracia MacKade (tom 1-2) literatura obyczajowa, romans
Bracia MacKade (tom 1-2)
Pride and fascination
Harlequin
2012-09-07
2009-04-10
9788323892076
Julita Mirska
bracia mckade powrót seria awanturnik prawnik sąsiadka romans

A propos drugiego opowiadania: Jared nie tylko wkurzał swoją wybrankę. Mnie też! Dobrze napisane.

Klasyczny romans. Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Ta książka zawiera 2 opowiadania i opisuje losy dwóch z czterech braci. Zobaczcie jak z młodocianych rozrabiaków przeobrażają się w statecznych mężczyzn i poznają kobiety swojego życia.

Przeszłość. Każdy z nas zna historie wojenne o śmierci młodych ludzi, zwycięstwach, klęskach. Kiedy o tym słyszymy, mamy przed oczami tylko liczby, a nie ludzi z krwi i kości, którzy poświęcili wszystko w imieniu ojczyzny. Czemu tak się dzieje? Przecież te osoby były takie same jak my, kochali, nienawidzili, bali się, ale często o tym zapominamy. W miasteczku Antietam doszło do przerażającej bitwy między Południem a Północą. Od miejsca walki oddalili się dwaj młodzi żołnierze z różnych stron. Wpadli na siebie i tak jak nakazywała sprawa, zaczęli ze sobą walczyć. Zranieni udali się w przeciwne strony. Tak młodziutki Jaś Rebeliant trafił do domu Barlowów, w którym pragnęła mu pomóc Abigail, ale jej mąż zabił chłopca na schodach. Jankens natomiast trafił na farmę MacKade'ów, gdzie znalazł go pan domu. Chciał go zostawić, ale kiedy spojrzał w jego oczy, chłopiec przypominał mu jego syna, który został zabity w bitwie. Niestety chłopiec zmarł. Od czasów tej bitwy minęło kilkaset lat, ale duchy wciąż krążą w lasie oraz domach Barlowów, oraz MacKade'ów. To stara historia, ale to właśnie ona połączyła braci MacKade z ich żonami. Dziś przychodzę do Was z historią Rafe'a i Regan oraz Jared'a i Savannah. ,,Duma i zauroczenie" autorstwa Nory Roberts to dwa opowiadania o niegrzecznych braciach oraz kobietach, które ich usidliły. Pozostała dwójka również doczeka się swojej historii, ale o tym w następnej opinii. Zapraszam na recenzję!

,,Kiedy człowiek stara się zbyt daleko wybiec w przyszłość, wtedy zwykle potyka się o teraźniejszość. Żyjmy dniem dzisiejszym."

Czterech braci, cztery poruszające historie, sekrety z odległej przeszłości...

DOM DUCHÓW

Pa dziesięciu latach nieobecności Rafe MacKade niespodziewanie wraca do rodzinnego Antietam. Zawsze miał opinię awanturnika, dlatego jego przyjazd elektryzuje całą społeczność sennego miasteczka. Po powrocie kupuje dziewiętnastowieczny dom, który zamierza odnowić, by otworzyć w nim przytulny pensjonat. Pomaga mu w tym Regan Bishop, dynamiczna i pomysłowa właścicielka sklepu z antykami. Wspólna praca w starej, pełnej tajemnic posiadłości zaowocuje kilkoma niespodziankami...

SZEPTY PRZESZŁOŚCI

Jared MacKade odnosi sukcesy jako ceniony prawnik, natomiast nie wiedzie mu się najlepiej w życiu prywatnym. Z nową sąsiadką, Savannah Morningstar, początkowo spotyka się z powodów czysto zawodowych związanych z testamentem jej ojca. Savannah, utalentowana ilustratorka książek dla dzieci, sama wychowuje syna i trzyma się z dala od gwaru miasteczka. Jared jest coraz bardziej zachwycony jej urodą i siłą charakteru. Wkrótce przekona się jednak, jak mało o niej wie...
,,Kompromis wcale nie oznacza kapitulacji."

Z twórczością Nory Roberts u mnie jest różnie. Niektóre z jej książek uwielbiam i często do nich powracam, a inne odkładam po paru stronach. Nie wiem, czy jest to spowodowane, ale na szczęście ,,Duma i zauroczenie" należą do tych pierwszych. Historia miłosna z elementami fantastycznymi okazała się cudowna i sprawiła, że przeczytałam ją w ciągu nocy. Nie potrafiłam się od niej oderwać. Motyw duchów, mrożąca krew w żyłach historia z przeszłości oraz gorący romans — to wspaniała odskocznia od fantastyki, którą zwykle czytam. Książka napisana jest prostym, przystępnym dla czytelnika językiem. Zawiera dwie historie braci MacKade - Rafe'a oraz Jared'a. To niezwykły romans, który sprawia, że serce bije coraz szybciej. A wzgórzu dzieją się tajemnicze rzeczy. W dawnej posiadłości Barlowów słychać płacz Abigail, na schodach, gdzie został postrzelony chłopiec, panuje nieznośny chłód, w lesie słychać odgłosy bitwy oraz jęki rannych. Nora Roberts potrafi budować napięcie oraz rozbudzać zmysły. Podoba mi się, że postacie z tej książki są bardzo rzeczywiste. Praktycznie moglibyśmy je spotkać w kawiarni albo na ulicy. Bracia MacKade dodają historii pikanterii. Zaczęłam kolejną cześć przygód tych mężczyzn oraz niezwykłych kobiet i gdyby były kolejne to z chęcią bym po nie sięgnęła. ,,Duma i zauroczenie" kusi i kiedy złapie czytelnika w swoje sidła, nie wypuści, dopóki nie opowie do końca swojej historii. Rozpali nasze zmysły i sprawi, że ciarki przejdą nam po rekach. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że zdobyła moje serce i muszę szybko kupić swój egzemplarz. Nie sposób się od niej oderwać!
,,Czasami potrzeba siły, żeby rzucić wszystko w cholerę."

Rafe MacKade to niegrzeczny, przystojny mężczyzna, który znany jest w miasteczku jako rozrabiaka oraz uwodziciel, zresztą tak samo mówią o całej czwórce braci MacKade. Po śmierci rodziców zwiedzał zakątki świata i powoli, ciężką pracą oraz dokładnością budował swoją reputację. Kiedy powraca do miasteczka, kupuje posiadłość Barlowów, która jest całkowitą ruderą oraz w niej straszy. Z czasem spotyka Regan i zaprasza ją do współpracy, nie tylko na gruncie zawodowym. Lojalny, męski, uczciwy, pełny życia mężczyzna nie chce, żeby jakakolwiek kobieta go usidliła, ale właścicielka sklepu z antykami to zmienia. Regan Bishop to przykładna, seksowna kobieta, która wie, czego chce. Ma wybuchowy temperament i potrafi zapanować nad Rafe'm. To inteligentna osoba, która całkowicie zawróci mu w głowie. Jared MacKade ma taką samą opinię jak Rafe. Cieszy się szacunkiem jako ceniony prawnik. Często zazdrosny, pragnący mieć wszystko poukładane mężczyzna trafia na Savannah — wybuchową, piękną, niereformowalną kobietę, która jak nikt broni się przed przedstawicielami prawa. Sama wychowuje syna i dobrze sobie z tym radzi. Nie miała łatwo, kiedy zaszła w ciążę. Jest bardzo skrytą osobą, a Jared chce o niej wiedzieć wszystko. Savannah nie pozwala sobie w kaszkę dmuchać i jest czasami złośliwą osobą. Bryan to lojalny, broniący rodziny oraz przyjaciół, pełen życia chłopiec, który ma charakter matki. O reszcie bohaterów nie będę się rozpisywała, ponieważ ich historia znajdzie się w następnej recenzji. Devin MacKade to szeryf miasteczka, bezgranicznie zakochany w Cassie Connor od dzieciństwa. Kobieta jest maltretowana przez swojego męża i rodzina MacKade'ów pomaga jej się wyzwolić z tego bestialskiego związku. Cassie ma dwójkę dzieci, które tak jak ona chcą wyrwać się z piekła zrobionego przez ich ojca. Connor i Emma to lękliwe dzieci, a chłopiec jest najlepszym przyjacielem Bryan'a. Shane MacKade to kochający kobiety farmer, który nie chce być nigdy uwięziony przy jednej kobiecie. Każdy z tej szalonej rodziny zyskał wielką miłość, a legenda MacKade'ów pod wpływem tych niezwykłych kobiet powoli się zaciera.
,,Poczuła się tak, jakby przez chwilę balansowała nad przepaścią. Szczęśliwie udało jej się nie spaść. Szczęśliwie? Nagle zrobiło jej się żal – tego, że stchórzyła, że nie odważyła się na skok."

,,Duma i zauroczenie" to romantyczna książka, która potrafi zawrócić w głowie. Gorące romanse, tajemnicze zjawy, mrożąca krew w żyłach historia z przeszłości — tego możecie się spodziewać. Przy tej powieści nie można przejść obojętnie. Nora Roberts stworzyła wyjątkową historię, do której z chęcią będę powracała. Idealna na gorące, letnie noce. Znakomita dla czytelników romansów oraz obowiązkowa dla fanów Nory Roberts. Nie można się przy niej nudzić. Polecam!

Kolejna lekka pozycja dla rozluźnienia, która swoją premierę miała bardzo dawno temu. Dzięki temu można dostać jej egzemplarz za bardzo okazyjną cenę. Mi udało się ją dorwać w cenie około 10 zł. I jeżeli ktoś zna tą autorkę to zdaje sobie sprawę, że jest to naprawdę okazyjna cena. Jej powieści i opowiadania królują na rynku romansu już od wielu lat i nawet te, które powstały przeszło kilkanaście lat temu miło się czyta.

Podobnie zresztą jest i z tą, którą przedstawiam wam obok. Swoją pierwszą datę premiery miała przeszło dziesięć lat temu, więc w żadnym wypadku do nowości literackich nie należy, a gdybym miała za nią dać tyle ile widnieje na tylnej okładce, to czułabym się lekko oszukana. Wydawnictwo to jednak znane jest z tego, że często odkurza stare bestselery. Na pewno jeden plus dodatkowo przypadnie za oprawę, połączenie oprawy twardej i miękkiej niewątpliwie przypadło mi do gustu.

Książka teoretycznie podzielona jest na dwie części. Każda z nich to tak naprawdę odrębne opowiadanie które łączy rodzina MacKade. Można je czytać oddzielnie lub mieszać a i tak nic nam nie ucieknie. Każde opowiadanie skupia się na jednym z braci. Pierwsze z nich porusza losy Rafa MacKade i urodziwej właścicielki sklepu z antykami Regan Bishop. W drugim natomiast głównymi bohaterami są Jared MacKade oraz ilustratorka książek dla dzieci, Savannah Morningstar.

Bez wątpienia są to przyjemne opowiadania, które umilą czas zwolenniczkom romansideł. Nie ma tu wulgaryzmów, wszystko podane jest w sposób lekki i stonowany. Autorka słynie z tego typu historii i niewątpliwie dobrze się w nich sprawdza. Zadaniem ich jest rozluźnienie i zapewnienie wytchnienia, a do tego nadają się doskonale. Dlatego też wielu osobom powinny przypaść do gustu. Oczywiście tym, którzy preferują romanse.

Tematyka jest tak uniwersalna, że bez problemu po dziesięciu latach od pierwszej edycji nadal przyjemnie się czyta. Wszakże miłość, zazdrość, gniew, radość, rodzina i wiele jeszcze innych emocji towarzyszy nam od urodzenia, aż do śmierci. Tematy te dominują w każdym aspekcie naszego życia i podobnie jest też z utworami pani Nory Roberts. Zawsze o każdej porze i na każdym etapie naszego życia będą dobrze się sprawdzać.

Zupełnie nie ma co się przyczepić do stylu tej autorki, gdyż ja bardzo go lubię. Jej książki są dobrze dopracowane i na pewno nie pisane na kolanie. Którakolwiek wpadała mi w ręce temat który podejmowała był przemyślany i poparty szczegółowymi danymi. Podobnie jest i z tą.

Nie chciałabym opisywać wam treści, gdyż zabiorę wam całą frajdę z czytania. Bez wątpienia muszę poszukać drugiej części i się z nią zapoznać, gdyż niezaprzeczalnie ujął mnie urok braci MacKade. Daję jej mocnych sześć punktów i zachęcam do sięgania po nią. Do zobaczenia za niedługo.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nie ufaj nikomu" Jayne Ann Krentz

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Siostry Calhoun. Catherine. Amanda"

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Siostry Calhoun. Lilah. Suzanna"

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

5. Susan Mallerey "Za milion dolarów"

Bardzo dobrze się czyta, książką pod wieloma względami przypomina Trylogie Boonsboro tej samej autorki.. Motyw remontu starego budynku i uwięzione duchy.. Jednak nie przeszkadza mi to - jak zwykle miłość w wielu odcieniach, która przechodzi różne trudności.. 4 braci, każdy ma inny charakter i każdy walczy o swoje szczęście, czasami sam ze sobą..

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwszą część wymęczyłam - nie była dobra. Banalna historia, banalna akcja, nic ciekawego.

Po prostu Nora Roberts. Kto czytał cokolwiek tej autorki to wie.

Po prostu Nora Roberts. Kto czytał cokolwiek tej autorki to wie.

Typowy Harlequin...
A z opisu wyglądało,ze w cale nie, eh te niektóre recenzje

Typowy Harlequin...
A z opisu wyglądało,ze w cale nie, eh te niektóre recenzje

Niesamowite historie dwóch z czwórki braci, z lekką dozą humoru i napięcia, z historią w tle.

Preferuję nieco ambitniejsze historie, ale jak ktoś lubi romansidła albo ma ochotę na lekką pozycję to zdecydowanie jest to dobry wybór. Nie uważam żeby czas poświęcony na tą książkę był czasem straconym. Co kto lubi!

• Nora Roberts
  • Romans