Braterska więź

Autor:
Cykl: Bracia MacKade (tom 1-2)
tłumaczenie
bracia, rodzina, duma, testament
romans
typ
papier
6,88 (115 ocen i 10 opinii)

Opis książki

"Powrót Rafe'a" Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Uroczy awanturnik Rafe po dziesięciu latach pojawia się w rodzinnych stronach, wzbudzając swym powrotem zainteresowanie mieszkańców sennego miasteczka. Regan Bishop, śliczna właścicielka sklepu z antykami, aranżująca mu wnętrze remontowanego domu, początkowo nie chce zawierać bliższej...

"Powrót Rafe'a"
Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Uroczy awanturnik Rafe po dziesięciu latach pojawia się w rodzinnych stronach, wzbudzając swym powrotem zainteresowanie mieszkańców sennego miasteczka. Regan Bishop, śliczna właścicielka sklepu z antykami, aranżująca mu wnętrze remontowanego domu, początkowo nie chce zawierać bliższej znajomości z tym nieokiełznanym buntownikiem...

"Duma Jareda"
Najstarszy z braci, Jared, prowadzi kancelarię prawniczą. Na brak powodzenia u kobiet nie narzeka, lecz jest ostrożny, bo już raz się sparzył. Z Savannah Morningstar, nową sąsiadką, spotyka się z powodów czysto zawodowych - informuje ją o postanowieniach testamentu ojca. Wkrótce jednak znajomość z tą piękną ilustratorką książek zaczyna go fascynować... Historię pozostałych braci MacKde możecie poznać w powieści Więzy krwi.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Zuela | 2014-02-23

Czterej bracia,największe rozrabiaki w miasteczku,dworek,w którym straszy i kobiety,które potrafiły ujarzmić postrach miasteczka.Ciepłe

Sabinka | 2012-11-16
Przeczytana: 24 października 2012

Uwielbiam twórczość Nory Roberts w każdej postaci. Czy to są odrębne krótkie historie, powieści miłosne, romanse z sensacją w tle czy też sagi rodzinne, czytam wszystko! Lubię ogromnie, jest to moja naj Autorka. Jedna z najbardziej poczytnych na świecie. Nie ma się czemu dziwić, jest niesamowitą pisarką, a raczej PISARKĄ przez duże P!
Uwielbiam sięgać po jej powieści, zależy od mojego nastroju, to głównie on decyduje co sięgnę. Tym razem zabrałam się za czytanie sagi o braciach MacKade. Sama nie wiedziałam czego mogę się spodziewać... Bo Nora Roberts co jakiś czas mnie zaskakuje swoimi pomysłami, niekończącą się weną! Tym razem nie zaskoczyła, ale fakt jest faktem - pochłonęłam dwa tomy o Braciach MacKade, czyli cztery opowiadania o każdym z mężczyzn. Miło spędzony czas! Bardzo miło!

"Duma i zauroczenie" zawiera dwa dobre opowiadania: "Dom duchów" oraz "Szepty przeszłości".
Pierwsze opowiadanie przybliża nam sylwetkę Rafa MacKade. Znanego głównie w rodzinnym miasteczku jako...

Anna | 2012-04-25

Zacznę od swoistego usprawiedliwienia. Mianowicie, kiedy kupuję, bądź dostaje książki w prezencie, dziele je na grupy: do czytania przed zaśnięciem (i tam z całą pewnością nie zagoszczą thrillery ani horrory), do jazdy pociągiem (żądam grubych i wciągających płyt chodnikowych), na wykłady (najlepiej kieszonkowe wydania, tak żebym mogła ukryć je za plecami siedzącej przede mną koleżanki, albo na kolanach pod blatem) oraz na jazdę komunikacją miejską. Braterską więź przydzieliłam do grupy "tramwajowej", gdyż książka dzieliła się na dwie księgi i z góry założyłam, że lekka i przyjemna lektura nie wywoła wrogiego grymasu na mojej twarzy, kiedy będę musiała wcisnąć zakładkę między strony. A tu psikus. Bo na wykładzie schowałam się z książką na samym końcu sali i warczałam na każdego, kto spróbował mi przerwać.
Wiele mogę powiedzieć na temat Braterską więź, ale na pewno nie to, że jest lekką i przyjemną lekturą. Jest całkowicie wciągająca, pochłaniająca czas i aż ocieka romantyzmem....

Karolina | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

To moja trzecia książka Nory Roberts i świetnie się ją czytało:)
Powrot Rafe'a- mnóstwo zabawnych sytuacji, świetne dialogi:) Bardzo fajny motyw duchów który zapewnia fajna atmosfere.. Dawno się nie śmialam czytając książke.. Polecam goraco:)
Duma Jareda- Równie zabawna częsc:) Chociaż pierwsza bardziej mi sie podobała.. Bardzo chetnie bym spotkała takich braci na swej drodze:) Książkę pochłania się jednym tchem:)

olgaa10 | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Uwielbiam książki Nory Roberts!
Znów mnie nie zawiodła.
Warto przeczytać :)

Karolina | 2013-09-10

Bracia MacKade. Indywidualności. Niesamowicie podobni, niesamowicie różni.

W pierwszej opowieści "DOM DUCHÓW" poznajemy czterech braci MacKade, mówi się o nich, że "nie wyjdą na ludzi".

Nora Roberts przybliża nam jednak postać Rafe - największego awanturnika w całym Antietam, który po śmierci obojga rodziców postanawia pozostawić farmę braciom i wyjechać z miasta.

Po dziesięciu latach nieobecności Rafe MacKade niespodziewanie wraca do rodzinnego miasteczka.

Farma, którą pozostawili rodzice prosperuje jak nigdy dotąd, zajmuje się nią Shane - najmłodszy z braci. Devin pełni funkcję miejscowego szeryfa. Jared ukończył studia prawnicze, z jego usług korzysta wielu mieszkańców Antietam, w tym śliczna Regan Bishop, właścicielka "Czasu Przeszłego" - sklepu z antykami.

Rafe spełnia swoje marzenie i kupuje stary dom Barlowów, w którym straszy. Zamierza odrestaurować go i stworzyć w nim pensjonat w XVIII-wieczny klimacie. Będzie do tego potrzebował pomocy Regan. Jak potoczą...

Marta | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Barwne postaci, piękne widoki, ciekawe perypetie głównych bohaterów. Obie części ("Powrót Rafe'a" i "Duma Jaroda") przeczytałam w e-bookach, ale już kupiłam sobie cały pakiet czterech książek i będę czytać "papierowo". Części się łączą i choć w kolejnych główny bohater się zmienia, to mamy historii ciąg dalszy.

Polecam, nie tylko na nudne wieczory.

O matko, wypożyczając, nie zauważyłam, że to ma znaczek "HARLEQUIN" na okładce.
Tyle tej Nory Roberts się przewija wszędzie, że chciałam w końcu coś przeczytać i złapałam to "coś" w bibliotece przy pierwszej okazji. He, he, to ci psikus, to po prostu romansidło :)

Katarzyna | 2014-06-24
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Wszystkie książki tej autorki, które dotychczas przeczytałam są tak samo bardzo dobre i zachęca mnie to by w przyszłości ponownie sięgnąć po jakąś jej pozycje. Książkę czyta się jednym tchem. Polecam ;)

blair91 | 2013-01-02

Historia Rafe'a bardziej przypadła mi do gustu. Chociaż w opowieści o Jaredzie było niezłych akcji.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku