Braterska więź

Cykl: Bracia MacKade (tom 1-2)
Wydawnictwo: HarperCollins
6,88 (116 ocen i 10 opinii)
tłumaczenie
Julita Mirska
The return of Rafe MacKade ; The pride of Jared MacKade
bracia, rodzina, duma, testament
romans

Inne wydania

"Powrót Rafe'a" Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Uroczy awanturnik Rafe po dziesięciu latach pojawia się w rodzinnych stronach, wzbudzając swym powrotem zainteresowanie mieszkańców sennego miasteczka. Regan Bishop, śliczna właścicielka sklepu z antykami, aranżująca mu wnętrze remontowanego domu, początkowo nie chce zawierać bliższej...

"Powrót Rafe'a"
Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Uroczy awanturnik Rafe po dziesięciu latach pojawia się w rodzinnych stronach, wzbudzając swym powrotem zainteresowanie mieszkańców sennego miasteczka. Regan Bishop, śliczna właścicielka sklepu z antykami, aranżująca mu wnętrze remontowanego domu, początkowo nie chce zawierać bliższej znajomości z tym nieokiełznanym buntownikiem...

"Duma Jareda"
Najstarszy z braci, Jared, prowadzi kancelarię prawniczą. Na brak powodzenia u kobiet nie narzeka, lecz jest ostrożny, bo już raz się sparzył. Z Savannah Morningstar, nową sąsiadką, spotyka się z powodów czysto zawodowych - informuje ją o postanowieniach testamentu ojca. Wkrótce jednak znajomość z tą piękną ilustratorką książek zaczyna go fascynować... Historię pozostałych braci MacKde możecie poznać w powieści Więzy krwi.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnieniach
praca zbiorowa

7,5 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Zuela | 2014-02-23

Czterej bracia,największe rozrabiaki w miasteczku,dworek,w którym straszy i kobiety,które potrafiły ujarzmić postrach miasteczka.Ciepłe

Sabinka | 2012-11-16
Przeczytana: 24 października 2012

Uwielbiam twórczość Nory Roberts w każdej postaci. Czy to są odrębne krótkie historie, powieści miłosne, romanse z sensacją w tle czy też sagi rodzinne, czytam wszystko! Lubię ogromnie, jest to moja naj Autorka. Jedna z najbardziej poczytnych na świecie. Nie ma się czemu dziwić, jest niesamowitą pisarką, a raczej PISARKĄ przez duże P!
Uwielbiam sięgać po jej powieści, zależy od mojego nastroju, to głównie on decyduje co sięgnę. Tym razem zabrałam się za czytanie sagi o braciach MacKade. Sama nie wiedziałam czego mogę się spodziewać... Bo Nora Roberts co jakiś czas mnie zaskakuje swoimi pomysłami, niekończącą się weną! Tym razem nie zaskoczyła, ale fakt jest faktem - pochłonęłam dwa tomy o Braciach MacKade, czyli cztery opowiadania o każdym z mężczyzn. Miło spędzony czas! Bardzo miło!

"Duma i zauroczenie" zawiera dwa dobre opowiadania: "Dom duchów" oraz "Szepty przeszłości".
Pierwsze opowiadanie przybliża nam sylwetkę Rafa MacKade. Znanego głównie w rodzinnym miasteczku jako...

Anna | 2012-04-25

Zacznę od swoistego usprawiedliwienia. Mianowicie, kiedy kupuję, bądź dostaje książki w prezencie, dziele je na grupy: do czytania przed zaśnięciem (i tam z całą pewnością nie zagoszczą thrillery ani horrory), do jazdy pociągiem (żądam grubych i wciągających płyt chodnikowych), na wykłady (najlepiej kieszonkowe wydania, tak żebym mogła ukryć je za plecami siedzącej przede mną koleżanki, albo na kolanach pod blatem) oraz na jazdę komunikacją miejską. Braterską więź przydzieliłam do grupy "tramwajowej", gdyż książka dzieliła się na dwie księgi i z góry założyłam, że lekka i przyjemna lektura nie wywoła wrogiego grymasu na mojej twarzy, kiedy będę musiała wcisnąć zakładkę między strony. A tu psikus. Bo na wykładzie schowałam się z książką na samym końcu sali i warczałam na każdego, kto spróbował mi przerwać.
Wiele mogę powiedzieć na temat Braterską więź, ale na pewno nie to, że jest lekką i przyjemną lekturą. Jest całkowicie wciągająca, pochłaniająca czas i aż ocieka romantyzmem....

kismetka | 2015-05-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

On spotyka ją, ona staje jak wryta, jest zauroczona; on ją całuje, „chyba się zakochałam” – myśli ona; on odrzuca myśli o miłości, bo przecież takich macho to nie dotyczy; w końcu kłótnia, rozstanie, „nie możemy być razem, nie pasujemy do siebie”, następują łzy, po kilku dniach (tudzież godzinach) oboje zdają sobie sprawę, że żyć bez siebie nie mogą i nie straszne są im przeszkody życia codziennego. I żyją długo i szczęśliwie.

Moja pierwsza książka z napisem „Harlequin” ;)
Z zaskoczeniem stwierdzam, że choć jest to dalekie od literatury jaką lubię, to tragedii nie było. Spodziewałam się czegoś o wiele gorszego, zwłaszcza, że romansów i naiwnych love story nie znoszę. Czytało się to szybko, zakończenie było łatwe do przewidzenia, a momentami miałam ochotę wyrywać kartki, czytając te słodko-bzdurne historyjki o big love niesfornych braci. Autorka ma niewątpliwie lekkie pióro, widać, że pisze jej się swobodnie, język choć prosty (bo inny by tu nie pasował), to nie nudny czy ubogi....

Karolina | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

To moja trzecia książka Nory Roberts i świetnie się ją czytało:)
Powrot Rafe'a- mnóstwo zabawnych sytuacji, świetne dialogi:) Bardzo fajny motyw duchów który zapewnia fajna atmosfere.. Dawno się nie śmialam czytając książke.. Polecam goraco:)
Duma Jareda- Równie zabawna częsc:) Chociaż pierwsza bardziej mi sie podobała.. Bardzo chetnie bym spotkała takich braci na swej drodze:) Książkę pochłania się jednym tchem:)

olgaa10 | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Uwielbiam książki Nory Roberts!
Znów mnie nie zawiodła.
Warto przeczytać :)

Karolina | 2013-09-10

Bracia MacKade. Indywidualności. Niesamowicie podobni, niesamowicie różni.

W pierwszej opowieści "DOM DUCHÓW" poznajemy czterech braci MacKade, mówi się o nich, że "nie wyjdą na ludzi".

Nora Roberts przybliża nam jednak postać Rafe - największego awanturnika w całym Antietam, który po śmierci obojga rodziców postanawia pozostawić farmę braciom i wyjechać z miasta.

Po dziesięciu latach nieobecności Rafe MacKade niespodziewanie wraca do rodzinnego miasteczka.

Farma, którą pozostawili rodzice prosperuje jak nigdy dotąd, zajmuje się nią Shane - najmłodszy z braci. Devin pełni funkcję miejscowego szeryfa. Jared ukończył studia prawnicze, z jego usług korzysta wielu mieszkańców Antietam, w tym śliczna Regan Bishop, właścicielka "Czasu Przeszłego" - sklepu z antykami.

Rafe spełnia swoje marzenie i kupuje stary dom Barlowów, w którym straszy. Zamierza odrestaurować go i stworzyć w nim pensjonat w XVIII-wieczny klimacie. Będzie do tego potrzebował pomocy Regan. Jak potoczą...

Marta | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Barwne postaci, piękne widoki, ciekawe perypetie głównych bohaterów. Obie części ("Powrót Rafe'a" i "Duma Jaroda") przeczytałam w e-bookach, ale już kupiłam sobie cały pakiet czterech książek i będę czytać "papierowo". Części się łączą i choć w kolejnych główny bohater się zmienia, to mamy historii ciąg dalszy.

Polecam, nie tylko na nudne wieczory.

HanakiLucipher | 2015-06-07

Miłość. Braterskie więzy. Trudne wspomnienia i wielkie nadzieje. To wszystko można tutaj znaleźć i dobrze się bawić. Książka rewelacja!

O matko, wypożyczając, nie zauważyłam, że to ma znaczek "HARLEQUIN" na okładce.
Tyle tej Nory Roberts się przewija wszędzie, że chciałam w końcu coś przeczytać i złapałam to "coś" w bibliotece przy pierwszej okazji. He, he, to ci psikus, to po prostu romansidło :)