Okładka książki Braterska więź

Braterska więź

Autor:
Cykl: Bracia MacKade (tom 1-2)
tłumaczenie
bracia, rodzina, duma, testament
romans
typ
papier
6,87 (116 ocen i 10 opinii)

Opis książki

"Powrót Rafe'a" Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Uroczy awanturnik Rafe po dziesięciu latach pojawia się w rodzinnych stronach, wzbudzając swym powrotem zainteresowanie mieszkańców sennego miasteczka. Regan Bishop, śliczna właścicielka sklepu z antykami, aranżująca mu wnętrze remontowanego domu, początkowo nie chce zawierać bliższej zna...

"Powrót Rafe'a"
Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Uroczy awanturnik Rafe po dziesięciu latach pojawia się w rodzinnych stronach, wzbudzając swym powrotem zainteresowanie mieszkańców sennego miasteczka. Regan Bishop, śliczna właścicielka sklepu z antykami, aranżująca mu wnętrze remontowanego domu, początkowo nie chce zawierać bliższej znajomości z tym nieokiełznanym buntownikiem...

"Duma Jareda"
Najstarszy z braci, Jared, prowadzi kancelarię prawniczą. Na brak powodzenia u kobiet nie narzeka, lecz jest ostrożny, bo już raz się sparzył. Z Savannah Morningstar, nową sąsiadką, spotyka się z powodów czysto zawodowych - informuje ją o postanowieniach testamentu ojca. Wkrótce jednak znajomość z tą piękną ilustratorką książek zaczyna go fascynować... Historię pozostałych braci MacKde możecie poznać w powieści Więzy krwi.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Zuela | 2014-02-23

Czterej bracia,największe rozrabiaki w miasteczku,dworek,w którym straszy i kobiety,które potrafiły ujarzmić postrach miasteczka.Ciepłe

Sabinka | 2012-11-16
Przeczytana: 24 października 2012

Uwielbiam twórczość Nory Roberts w każdej postaci. Czy to są odrębne krótkie historie, powieści miłosne, romanse z sensacją w tle czy też sagi rodzinne, czytam wszystko! Lubię ogromnie, jest to moja naj Autorka. Jedna z najbardziej poczytnych na świecie. Nie ma się czemu dziwić, jest niesamowitą pisarką, a raczej PISARKĄ przez duże P!
Uwielbiam sięgać po jej powieści, zależy od mojego nastroju, to głównie on decyduje co sięgnę. Tym razem zabrałam się za czytanie sagi o braciach MacKade. Sama nie wiedziałam czego mogę się spodziewać... Bo Nora Roberts co jakiś czas mnie zaskakuje swoimi pomysłami, niekończącą się weną! Tym razem nie zaskoczyła, ale fakt jest faktem - pochłonęłam dwa tomy o Braciach MacKade, czyli cztery opowiadania o każdym z mężczyzn. Miło spędzony czas! Bardzo miło!

"Duma i zauroczenie" zawiera dwa dobre opowiadania: "Dom duchów" oraz "Szepty przeszłości".
Pierwsze opowiadanie przybliża nam sylwetkę Rafa MacKade. Znanego głównie w rodzinnym miasteczku jako awanturnik...

Anna | 2012-04-25

Zacznę od swoistego usprawiedliwienia. Mianowicie, kiedy kupuję, bądź dostaje książki w prezencie, dziele je na grupy: do czytania przed zaśnięciem (i tam z całą pewnością nie zagoszczą thrillery ani horrory), do jazdy pociągiem (żądam grubych i wciągających płyt chodnikowych), na wykłady (najlepiej kieszonkowe wydania, tak żebym mogła ukryć je za plecami siedzącej przede mną koleżanki, albo na kolanach pod blatem) oraz na jazdę komunikacją miejską. Braterską więź przydzieliłam do grupy "tramwajowej", gdyż książka dzieliła się na dwie księgi i z góry założyłam, że lekka i przyjemna lektura nie wywoła wrogiego grymasu na mojej twarzy, kiedy będę musiała wcisnąć zakładkę między strony. A tu psikus. Bo na wykładzie schowałam się z książką na samym końcu sali i warczałam na każdego, kto spróbował mi przerwać.
Wiele mogę powiedzieć na temat Braterską więź, ale na pewno nie to, że jest lekką i przyjemną lekturą. Jest całkowicie wciągająca, pochłaniająca czas i aż ocieka romantyzmem. W mę...

Karolina | 2012-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2012

To moja trzecia książka Nory Roberts i świetnie się ją czytało:)
Powrot Rafe'a- mnóstwo zabawnych sytuacji, świetne dialogi:) Bardzo fajny motyw duchów który zapewnia fajna atmosfere.. Dawno się nie śmialam czytając książke.. Polecam goraco:)
Duma Jareda- Równie zabawna częsc:) Chociaż pierwsza bardziej mi sie podobała.. Bardzo chetnie bym spotkała takich braci na swej drodze:) Książkę pochłania się jednym tchem:)

olgaa10 | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Uwielbiam książki Nory Roberts!
Znów mnie nie zawiodła.
Warto przeczytać :)

Bracia MacKade. Indywidualności. Niesamowicie podobni, niesamowicie różni.

W pierwszej opowieści "DOM DUCHÓW" poznajemy czterech braci MacKade, mówi się o nich, że "nie wyjdą na ludzi".

Nora Roberts przybliża nam jednak postać Rafe - największego awanturnika w całym Antietam, który po śmierci obojga rodziców postanawia pozostawić farmę braciom i wyjechać z miasta.

Po dziesięciu latach nieobecności Rafe MacKade niespodziewanie wraca do rodzinnego miasteczka.

Farma, którą pozostawili rodzice prosperuje jak nigdy dotąd, zajmuje się nią Shane - najmłodszy z braci. Devin pełni funkcję miejscowego szeryfa. Jared ukończył studia prawnicze, z jego usług korzysta wielu mieszkańców Antietam, w tym śliczna Regan Bishop, właścicielka "Czasu Przeszłego" - sklepu z antykami.

Rafe spełnia swoje marzenie i kupuje stary dom Barlowów, w którym straszy. Zamierza odrestaurować go i stworzyć w nim pensjonat w XVIII-wieczny klimacie. Będzie do tego potrzebował pomocy Regan. Jak potoczą się...

Marta | 2012-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2012

Barwne postaci, piękne widoki, ciekawe perypetie głównych bohaterów. Obie części ("Powrót Rafe'a" i "Duma Jaroda") przeczytałam w e-bookach, ale już kupiłam sobie cały pakiet czterech książek i będę czytać "papierowo". Części się łączą i choć w kolejnych główny bohater się zmienia, to mamy historii ciąg dalszy.

Polecam, nie tylko na nudne wieczory.

blair91 | 2013-01-02

Historia Rafe'a bardziej przypadła mi do gustu. Chociaż w opowieści o Jaredzie było niezłych akcji.

naranja | 2011-02-26

Książkę wybrałam zupełnie przypadkowo. Zapewne gdybym przeczytała z tyłu opis odłozyłabym ją z powrotem na półkę...de facto w całości wypełnioną książkami Roberts. A o jej twórczości czytałam dużo i o dziwo- były to same pozytywne recenzje. No cóż...w takim razie nie będę generalizować, może po prostu źle trafiłam.
Pierwszy raz zetknęłam się z typowym romansem. Nawet miałam ochotę przeczytać coś takiego. Niestety, zbytnio się 'zasłodziłam' i raczej przez jakiś czas nie wrócę do tego typu historii. A już napewno nie sięgnę po kontynuację.

Kompozycja dwudzielna. Pierwsza część dotyczy życia osobistego Rafe'a, druga najstarszego z barci- Jareda. Już od pierwszych stron zauważamy, ze autorka skupiła się nie tylko na opisaniu relacji głównych bohaterów. Drugi plan także jest dość dobrze skonstruowany. Roberts wprowadza też dreszczyk emocji, czytamy o starym, opuszczonym domu z interesującą przeszłością.
Szczerze mówiąc, na początku książka podobała mi się bardziej. Pod koniec nie mogłam...

O matko, wypożyczając, nie zauważyłam, że to ma znaczek "HARLEQUIN" na okładce.
Tyle tej Nory Roberts się przewija wszędzie, że chciałam w końcu coś przeczytać i złapałam to "coś" w bibliotece przy pierwszej okazji. He, he, to ci psikus, to po prostu romansidło :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica