Pamiętne lato

Tłumaczenie: Iwona Maura
Cykl: Kroniki znad jeziora (tom 1) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Powieść obyczajowa
Wydawnictwo: HarperCollins
Summer at Willow Lake
tajemnice, namiętności

Olivia Bellamy z niechęcią zamienia modny Manhattan na podupadłe letnisko w górach Catskills, w którym musi spędzić całe lato. Obiecała bowiem dziadkom, że przeprowadzi remont kilku domków letniskowych. Olivia jest zmuszona zatrudnić lokalną firmę budowlaną, której właścicielem okazuje się Connan Davis - jej młodzieńcza miłość z czasów wakacji spędzanych w Catskills. Letnie dni stają się coraz gorętsze. Na jaw zaczynają wychodzić dawne tajemnice. Budzą się namiętności, których nie studzi nawet chłód jeziora. Odległe czasy przywoływane z nostalgią budzą nadzieje na coś, co być może potrwa dłużej niż wakacyjny sezon…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Gosia9101 | 2013-10-05
Przeczytana: 05 października 2013

Książke czyta się po prostu na jednym tchu.

Opowiada ona o dwójce zagubionych dzieci, Olivii i Connorze. Spotykają się oni jako nastolatki na obozie, tam zawiązuje się pomiędzy nimi nić przyjażni, która trwa przez lata, aż do lata gdy ich ścieżki się rozchodzą na kilka lat. Dziewięć lat później Olivia powraca do miejscowości, gdzie odbywały się obozy, aby doprowadzić ośrodek do lat świetności na złote gody swoich dziadków. I to tam drogi Connora i Olivii znowu się krzyżują. Czy będą potrafić odbudować swoją niezwykłą przyjaźń, a może powalczą o coś ważniejszego?

masiaczka | 2015-04-08
Przeczytana: 17 marca 2015

Trafiłam na tą książkę całkiem przypadkiem, nie znając ani tej serii ani autorki i okazało się, że nieprzemyślane decyzję czasami są najlepsze. Wybrałam książkę w bibliotece po oznakach częstego czytania, czyli po zniszczonej okładce. To jest to czego szukałam, czyli fajna obyczajowa powieści od której nie mogłam się oderwać. Tak mi się spodobały losy bohaterów, że na pewno przeczytam kolejne części Kroniki znad Jeziora. Serdecznie polecam

Aneta | 2011-03-12
Przeczytana: marzec 2011

Książka bardzo fajna, choć z początku wydawała mi się nudna.
Akcja tak na prawdę nabiera tempa dopiero w połowie książki, ale uważam, że ta powieść jest jak najbardziej na tak.

beataj | 2010-10-26
Przeczytana: sierpień 2010

sympatyczna książka, w sam raz na wakacje

aannaa | 2013-08-11
Przeczytana: 2010 rok

Podobała mi się

isabelle142 | 2012-07-24

Nie jest zła, ale czytałam lepsze :) właśnie zabieram się za następną część 'Kronik znad jeziora' i wydaje mi się lepsza od poprzedniczki :)

Karolina | 2013-03-30
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo przyjemna książka:)

virgo123 | 2015-07-05
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Jedna z moich ulubionych z tej serii :)

nietoperzyca | 2016-09-29
Przeczytana: 28 lipca 2011