Lasy w płomieniach

Tłumaczenie: Katarzyna Malita
Wydawnictwo: Świat Książki, Weltbild
Chasing fire
Sabinka

Rowan Tripp należy do elitarnej grupy strażaków spadochroniarzy. Choć jej praca to ciągle narażanie życia, Rowan nie pragnie niczego innego. Nie zmienia tego nawet śmierć przyjaciela, który ginie podczas jednej z akcji. Ale jego odejście okazuje się początkiem tragicznych wydarzeń. Zaczynają umierać ludzie... W lesie odnajdywane są spalone szczątki. Ktoś oblewa świńską krwią pokój Rowan, ktoś demoluje sprzęt w bazie. Strażacy orientują się, że ktoś świadomie podpala lasy i że tym kimś jest osoba ukrywająca się w ich szeregach. Kim jest tajemniczy morderca? Czy uda się go odnaleźć? Barwne opisy walki z ogniem, mroczna atmosfera zagrożenia oraz podszyty ciepłem i humorem wątek miłosny.

źródło opisu: Świat Książki, 2012.

źródło okładki: Wydawnictwo

atena22ff | 2019-06-26

Wzruszająca opowieść pełna emocji. Uroniłam na końcu kilka łez. Wiele zwrotów akcji.

Dominika | 2019-04-26
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Kolejna książka Nory Roberts została przeze mnie przeczytana i muszę przyznać, że nie bawiłam się przy niej tak dobrze, jak przy innych powieściach.

Wiadomo, ulubione połączenie autorki to romans i taki kryminał w jednym. Tutaj mamy kilkakrotne morderstwo w scenerii płonących lasów i strażaków, którzy skaczą do pożarów z samolotów. Ten aspekt książki naprawdę mi się spodobał i był bardzo ciekawy, ale reszta, czyli relacje bohaterów, zagadka związana ze zbrodniami dłużyła mi się niesamowicie. Plus to bardzo prosty styl, dzięki któremu książkę czyta się niesamowicie szybko. Polecam dla fanów Roberts i osób, które potrzebują czegoś lekkiego i mało ambitnego.

Kasia | 2019-03-22

Jedna z lepszych książek autorki, która mogę ogromnie polecić.

zielonooka_aga | 2019-01-31
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Nora Roberts-tego nazwiska nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Ręką w górę ta z Was, która nie czytała choć jednej z jej książek 😉
Lubię wracać do jej książek, kiedy mój nastrój odciąga mnie od "mocnych" książek.
"Lasy w płomieniach" kupiłam kiedyś za naprawdę małe pieniądze. Moją uwagę zwrócił tytuł i okładka, a skrócony opis przekonał do zakupu. Jako wnuczka i córka strażaka od dziecka mam sentyment do tego trudnego zawodu. Dlatego nie mogłam sobie odpuścić przeczytania historii o bohaterach gaszących pożary.
Miejsce akcji to w znacznej większości baza strażaków, która znajduje się pośród lasów i wzgórz. Rowan Tripp jest jedną z pracujących tu skoczków. Jako jedyna córka miejscowej legendy w sprawie gaszenia pożarów, Ro była niemal skazana na ten zawód. Jej twardy charakter i zasady, które sobie narzuciła, sprawiły, że stała się godnym następcą własnego ojca.
Do bazy przyjeżdża nowa grupa rekrutów. Ro zostaje skierowana do ich szkolenia. Już pierwszego dnia dostrzega Gulla,...

Mr_Darcy | 2018-08-02

Opowiesc o najodwazniejszych ludziach - o strazakach. Do tego strazakach skaczacych do plomieni ! Historia zawiera duzo informacji o o tym zawodzie, fabula jest wciagajaca, no i oczywiscie tajemnicza zbrodnia. Kto zabil? O to jest pytanie.
Milego czytania ! :)
8/10

sercemczytam | 2018-08-01

Jedna z najlepszych książek Nory Roberts, jakie czytałam! 😊😊 Świetne opisy walki z ogniem, sprawna akcja, ciekawi bohaterowie, miłość i zagadka do rozwiązania. Jestem jak najbardziej na tak!

Krystyna | 2018-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Jeżeli chcę przeczytać coś lekkiego, to zawsze sięgam po jakiś romansik. Nora Roberts i tym razem mnie nie zawiodła. Jest i romans i wątek kryminalny, co lubię.

myfascinatingbooks | 2018-02-05
Przeczytana: 20 lutego 2018

Jedna z lepszych książek Nory Roberts. Polecam!!

virgo123 | 2017-10-02
Przeczytana: 02 października 2017

Dość dramatyczna książka, trzeba mieć mocniejsze nerwy, żeby dać radę czytać o podpaleniach i morderstwach niewinnych ludzi. Ja do samego końca nie miałam pojęcia, kto jest sprawcą tego wszystkiego, więc było zaskoczenie na końcu.

boziaczek | 2017-08-04

Naprawdę dobra książka, właściwie sama się czyta. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostaniej strony. Bohaterowie "Lasów w płomieniach" to żadne papierowe postaci, tylko strażacy z krwi i kości, który na co dzień walczą z pożarami lasów, a przy okazji muszą uporać się z własną prozą życia, a także z kimś, kto zaczyna zagrażać życiu ich "strażackiej" rodziny. A prawdopodobnie jest to ktoś im bardzo bliski...
Trochę kryminału, szczypta romansu i powieści obyczajowej - naprawdę warto przeczytać!