Lasy w płomieniach

Tłumaczenie: Katarzyna Malita
Wydawnictwo: Świat Książki, Weltbild
Chasing fire
Sabinka

Rowan Tripp należy do elitarnej grupy strażaków spadochroniarzy. Choć jej praca to ciągle narażanie życia, Rowan nie pragnie niczego innego. Nie zmienia tego nawet śmierć przyjaciela, który ginie podczas jednej z akcji. Ale jego odejście okazuje się początkiem tragicznych wydarzeń. Zaczynają umierać ludzie... W lesie odnajdywane są spalone szczątki. Ktoś oblewa świńską krwią pokój Rowan, ktoś demoluje sprzęt w bazie. Strażacy orientują się, że ktoś świadomie podpala lasy i że tym kimś jest osoba ukrywająca się w ich szeregach. Kim jest tajemniczy morderca? Czy uda się go odnaleźć? Barwne opisy walki z ogniem, mroczna atmosfera zagrożenia oraz podszyty ciepłem i humorem wątek miłosny.

źródło opisu: Świat Książki, 2012.

źródło okładki: Wydawnictwo

gwiazdka | 2017-03-31
Na półkach: Rok 2017
Przeczytana: 31 marca 2017

Nora Roberts tym razem zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. „Lasy w płomieniach” nie są typowym dla niej płytkim romansikiem, ale książką bardziej złożoną. Owszem, tak jak często u Roberts mam tu romanse, jest wątek kryminalny, ale tym razem czytając zastanawiałam się, czy to na pewno wyszło spod pióra tej, a nie innej pisarki- dużo lepszy styl, ciekawa, ale nie płytka akcja, romans bez słodkości, do tego zabawne dialogi. Mogłabym się przyczepić (lubię się czepiać), że niepotrzebnie tutaj autorka rozpisywała się nad wątkiem Lucasa i Elli- niewiele wnosiło to zasadniczej akcji, a wydłużało powieść, poza tym było w tym mało polotu, ale poza tym cała reszta była ok. Wątek kryminalny był bardzo ciekawy, rozwiązanie- co prawda- mnie nie zaskoczyło, podejrzewałam właśnie taki, a nie inny przebieg- przyznaję jednak, że w pewnej chwili zwątpiłam, by potem znowu wrócić do pierwszej koncepcji. Oczywiście nie mówię tutaj o wybitnym dziele, ale książka jako powieść rozrywkowa jest bardzo dobra.

zabielka | 2014-01-21
Na półkach: 2014

oj oj oj, Tak dobrej książki (z tych lekkich) Dawno nie miałam, Rewelacyjna, Wciągająca, Pomysłowa,,,, Polecam Bardzo serdecznie!!! Normalnie miałam wrażenie że sama skaczę do pożaru ze spadochronu, nie miałam siły się oderwać,,, Do końca trzymała w niepewności, zastanawiałam się czy to przypadkiem ta osoba, którą podejrzewałam od początku, ale tego nie zdradzę,,, :) Polecam bardzo serdecznie, oby więcej takich książek, które potrafią porwać mnie bez reszty,,, :)

książek: 1992
Ulka | 2013-07-29
Na półkach: Nora Roberts
Przeczytana: 29 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Takie powieści mogę czytać w nieskończoność. Do samego końca napięcie, niewiadomo kto jest przestępca. W tym wypadku mordercą okazał się przyjaciel z grupy. A do tego rozwijające się uczucie pary głównych bohaterów i nie tylko. Bardzo spodobała mi się ta powieść nie tylko ze względu na przytoczoną wcześniej ocene. Dzięki tej wspaniałej lekturze możemy zobaczyć ciężką pracę strażaków, którzy narażając własne życie ratują środowisko i życie innych. Piękne, Serdecznie polecam!!:)

awiola | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

"Ogień nie tylko niszczy (…) Czasami tworzy. Tworzy najlepsze rzeczy, a kiedy miłość staje się ogniem, kiedy płonie gwałtownie lub spokojnie, kiedy jest gorąca, rodzi coś dobrego."

Walka z ogniem przeraża wielu z nas i powoduje kreowanie strasznych obrazów w wyobraźni. Jednakże istnieją ludzie, dla których walka z tym żywiołem jest sposobem na życie. Strażacy pożarni od zawsze wzbudzali w społeczeństwie podziw i uznanie. I o takich właśnie ludziach opowiada nowa powieść mistrzyni romansu.

Nora Roberts to popularna na całym świecie amerykańska pisarka, która swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1981 r. sagą "Irlandzka wróżka". W jej biografii znajdziecie krótki epizod w pracy jako aplikantka adwokacka. Autorkę możemy spotkać również pod pseudonimami Sarah Hardesty, Jill March czy J.D. Robb. Nora Roberts znana jest w szczególności z powieści gatunkowo podciągniętych pod romans, jednakże w jej twórczości znajdziecie również wątki sensacyjne, obyczajowe i przygodowe. Na całym...

Zuela | 2013-05-21
Na półkach: Posiadam

Nora Roberts w starym dobrym stylu.Nareszcie rewelacyjny kryminał,gdzie wszyscy są podejrzani łącznie z przyjacielem głównej bohaterki i narzeczona jej ojca.W tle koszmarne pożary...kto sabotuje drużynę niszcząc jej sprzęt?Zarezerwujcie dzień na lekturę bo trzeba to przeczytać od ręki!!!!!

wiejskifilozof | 2014-08-23

Kto z chłopców nie chciał być strażakiem ?
Ja w dzieciństwie bardzo.
Potem wyszło inaczej,ale sympatia do tego zawodu została.
W tej książce Nora Roberts świetnie przedstawiła pracę strażaków,walczących z ogniem wśród lasów.
Od samego początku czuć świetną atmosferę książki,walkę z żywiłem.
Mamy tu zgrany zespół,jest romans.W końcu strażacy,to też ludzie :-)
Nora nie była by sobą,gdyby nie pojawił się też wątek kryminalny.
Bardzo mnie zaskoczył,kto był tym "złym".
Książka bardzo dobra i warta przeczytania.

Katarzyna | 2014-11-08
Na półkach: Z biblioteki
Przeczytana: 08 listopada 2014

Po przeczytaniu "Czarnych wzgórz" Nory wiedziałam, że nie porzucę jej twórczości tak łatwo. W moje ręce wpadały kolejne książki, aż w końcu trafiła do mnie książka pt. "Lasy w płomieniach". Niestety nie powaliła mnie zbytnio. Miałam dwóch typów, kim jest ten zły, i o dziwo, nie myliłam się. Książka średniej jakości w porównaniu do innych dzieł Nory, ale nie można powiedzieć, że jest zła, wręcz przeciwnie, jest dobra, a może i nawet bardzo dobra.:)
Serdecznie polecam.:)

Sabinka | 2013-01-20
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Do książek Nory Roberts często powracam, często oglądam też ekranizacje, które niestety nie oddają uroku książek, ale co tam! Zwyczajnie lubię czytać jej powieści, oglądać filmy na podstawie jej książek. Taka mała, niegroźna mania, maleńki nałóg...
"Lasy w płomieniach" to jedna z nowszych powieści tejże Autorki. Sam tytuł brzmiał intrygująco, okładka idealnie ukazuje klimat, a raczej wydarzenia z książki, a opis to już w ogóle namawia czytelnika by sięgnął, przeczytał, zapomniał o bożym świecie, bo przy niektórych książkach Nory tak zwyczajnie jest. Człowiek całkowicie zapomina o otaczającym go świecie. W przypadku tej powieści tak było! Pochłonęłam, podziwiałam, byłam przerażona! Ale na samym końcu wyjątkowo usatysfakcjonowana!!!!

"Lasy w płomieniach" to powieść opisująca trudny, a zarazem bardzo wyjątkowy zawód - strażaków-spadochroniarzy. Ciężka praca po kilkadziesiąt godzin dziennie, do tego by zostać skoczniem trzeba być wyjątkowo sprawnym, wytrzymałym nie tylko fizycznie,...

Liza | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Moim zdaniem największym plusem lektury są opisy pracy strażaków- spadochroniarzy, ekstremalne warunki pracy, barwne opisy walki z ogniem. Tu liczy się zaufanie i praca zespołowa, bo w tej pracy chodzi o sekundy i centymetry, przekraczanie granic swoich możliwości. Oni muszą być odporni, gotowi na poświęcenie i co więcej kochać tę pracę. Taka jest Rowan, jej ojciec, Gull i inni. To stoi za magnetyzmem tej historii.

Ostrożna w uczuciach i nieufna bohaterka w miarę postępu fabuły przekonuje się do jednego z rekrutów, Gulla zwanego „Szybkie Stopy”. Między nimi zaiskrzy, pełne podtekstów i czasem zabawne dialogi doprowadzą do płomiennego romansu. Rowan zwierzy mu się z tego, co ją boli (co pozwoli nam poznać jej przeszłość). „Miała wiele blizn na ciele i duszy, lecz nadal odważnie zmagała się z życiem.” Także przyzna się do zazdrości, gdy jej ojciec (sławny Iron Man) znajdzie niespodziewanie miłość.

Oczywiście pojawi się także wątek sensacyjny, u tej pisarki nie może go zabraknąć. Bo...

Asiul | 2014-02-16
Na półkach: Z poczuciem humoru
Przeczytana: 14 lutego 2014

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Ciepła, sympatyczna bez niepotrzebnych niedomówień. Od razu domyśliłam się kto jest sprawcą przestępstw, ale nie sprawiło to, że nie chciałam dokończyć jej czytać. Świetne i pełne poczucia humoru dialogi bohaterów i co najważniejsze opisy, które oddawały wszystko. Czułam jakbym była pośród tych pożarów- niesamowite.