Okładka książki Wyspa Trzech Sióstr

Wyspa Trzech Sióstr

Autor:
Cykl: Trzy Siostry (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Karin
6.74 (267 ocen i 33 opinie)

Opis książki

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogo...

Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogodne, słoneczne dni, a także troskliwa opieka nowych przyjaciół pomagają jej rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Zaloty szeryfa Zacka Todda sprawiają, że przyszłość Nell zaczyna wydawać się różowa. Ale na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Czy Nell odnajdzie w sobie moc, która pozwoli jej pokonać zło i odkryć miłość?

źródło opisu: G + J, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
Wicca | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Książka WYSPA TRZECH SIÓSTR jest jak towarzystwo dojrzałej kobiety. Bierze się ją w objęcia, kładzie się z nią do łóżka by to co jest fikcją na pewien czas stało się realnością, a to co prawdziwe wokół nas ucichło i zanikło przygłuszone szumem morza i odgłosem wpływającego do portu na Wyspie promu. Powitanie Nell było od początku intrygujące. Stała przed moimi oczami piękna ale i wystraszona. Tak samo jak inni mieszkańcy wyspy wyczuwałam że jej nieufność ma ścisły związek z przeszłością. Książka Nory Roberts to właśnie historia ucieczki i nadziei podszytej grubą nicią niepewności o własny los. I wielkim atutem jest to, że napisała ją właśnie kobieta. Kobieta to świat dostrzegania głębiej niż tego co powierzchowne. Kobieta to esencja stylu. Stylu nie tylko w jaki sposób przedstawia samą siebie ale i stylu w jaki kreuje na swoją własną wolę najbliższe jej otoczenie. A świat Nory Roberts na Wyspie Trzech Sióstr gdzie toczy się akcja to świat kobiet nie schodzących poniżej właściwego pozio...

detektywmonk | 2014-04-05

Książka zaczyna się w momencie polowania na czarownice w Salem,któż tego nie znam.
Religijny fanatyzm,dodarł aż na amerykański kontynent.Osoby całkowicie niewinne ginęły z powodu czyje chorej fantazji.
Trzeba przyznać,że książka zaczęła się od naprawdę mocnego uderzenia.
Ale to tylko początek,tej naprawdę wciągającej historii.
Mijają wieki,oto na Wyspę Trzech Sióstr przybywa Nell,28 letnia kobieta ,ukrywająca swoją przeszłość.Szybka zaskarbia sobie sympatię większości mieszkańców Wyspy.Mając ogromny talent kulinarny Nell,zdobywa pracę w gastronomi.
Mogłoby się wydawać,że Nell znalazła wreszcie bezpieczny kąt na ziemi.
Bo i w pracy sobie radzi bardzo dobrze.I pewien mężczyzna zaczyna się nią interesować.Ale piękne rzeczy nie trwają wiecznie.
Wkrótce Nell dopada bolesna przeszłość,przed którą kobieta uciekała.
Książka bardzo dobra,porusza ważny temat.Warto przeczytać.

myślnik | 2013-06-28
Przeczytana: listopad 2012

Kiedy ktoś kogo kochasz uderza cię po raz pierwszy jesteś oszołomiona. Miejsce ciosu parzy ogniem uświadamiając,że to nie senna mara ale najprawdziwsza prawda.
Ból pulsuje nieustannie a ty zastanawiasz się dlaczego,za co i kim jest ten człowiek,który stoi przed tobą.
Za każdym kolejnym razem zaskoczenie jest mniejsze,aż kurczy się do rozmiaru małej myszy chowającej się w kącie.
Lubisz to?!
Dlaczego zmuszasz mnie żebym cię karał?!
Dlaczego jesteś taka nieposłuszna,niezdarna,głupia?!
Rozumiesz po co to wszystko?!
Dla twojego dobra,kocham cię,jesteś moja!

Nawet jeśli wcześniej takie gadanie przyjmowałaś z oburzeniem i niedowierzaniem,że jakaś kobieta może w to wierzyć to teraz sama w tym tkwisz. Pozwalasz,godzisz i boisz się.

Pierwszy cios jest najgorszy,zaraz po nim umiera wszystko to w co wierzyłaś.
Umiera miłość,umiera on,umierasz ty,ale mimo tego nadal trwasz w tym piekle przyjmując cios za ciosem.

Tak dotąd wyglądało życie Helen Remington,póki nie sfingowała swojej śmierci i ni...

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Jak to "romansidło" Nora Roberts pisze bardzo dobrze. więc mogę polecić.

Marta | 2014-08-18
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Kilka razy do roku lubię sięgnąć po powieści Nory Roberts. Infantylna ? Naiwna ? Możliwe, ale jest coś w jej książkach, co uspakaja, motywuje do działania, dodaje sił i sprawia, że kobieta czuje się niezwykle zrelaksowana. Jej powieści są lepsze od tygodniowego urlopu – dodają tyle werwy i uśmiechu. Nie pomyliłam się i tym razem uporczywie buszując w księgarni w poszukiwaniu kolejnych pozycji tej autorki. Nie zawiodłam się.
Co z tego, że fabuła zazwyczaj w powieściach Roberts jest podobna ? Co z tego, że wątki każdej jej książki są zbieżne ? Co z tego, że zawsze traktuje o miłości od pierwszego wejrzenia ? Co z tego, że jej postaci są na wskroś doskonałe, piękne i bogate ? Za to wszystko ją kocham. Za niewymagającą lekturę, przy której się odprężam i odpływam do innego wymiaru. Nie jadę na weekend do spa, bo tych kilka dni z Norą Roberts wnoszą więcej relaksu i regeneracji niż jeden seans masażu.

Paulina | 2013-08-13

Nora Roberts jak zawsze mnie nie zawiodła - lubię jej książki a co mi tam.
Wyspa Trzech Sióstr to pierwsza część trylogii o czarownicach Nell, Ripley i Mia i czarach związanych z wyspą.
To historia pierwszej z czarownic Nell, ktorej ucieczka przed psychopatycznym mezem, doprowadza do Wyspy. Gdzie w koncu zaczyna się czuc bezpiecznie i zaczyna nowe zycie. Okazuje się ze Nell potrafi "wyczarowac" w kuchni smaczne cudenka i zaczyna na polu kulinarym odnosic sukcesy.Poznaje tez przystojnego szeryfa Zacka, jednak od samego poczatku boi sie znajomosci...ale cierpliwosc, czulosc Zacka zostaje nagrodzona. Nell powoli, powoli z zaleknietego, zastraszonego stworzonka, staje sie pewna siebie, szczesliwa kobieta.

Ola | 2014-05-01

Cała historia od początku do końca mi się podobała. Obudziła we mnie uśpione marzenia zostania czarodziejką :) Jednak to nie sprawa czarów tak mnie tutaj zainteresowała, lecz małżeństwa, w których żony są uznawane za mężów przez własności rzeczowe. Evan maltretował i manipulował Helen do tego stopnia, że zaczęła wierzyć w swoje błędy. Za wszystko winiła tylko siebie. W końcu, po ciężkiej drodze jaką przebyła, znalazła w sobie tyle siły i odwagi, aby upozorować własną śmierć i uciec od bezlitosnego męża. Udało jej się i zdobyła szansę na lepsze życie, która wykorzystała w idealny sposób. Myślę, że autorka w pewien sposób chciała tutaj ostrzec kobiety, które są w podobnych sytuacjach, aby nie dały się zastraszać, manipulować, obrażać i bić. Musimy wiedzieć, że skoro facet uderzył nas raz, to zrobi to i kolejny. Po prostu czasami nie możemy dać komuś drugiej szansy. Żadna kobieta nie zasługuje na coś takiego. Musimy mieć marzenia i do nich dąrzyć. Przecież ''marzenia uczą nas latać.''

J...

betina360 | 2014-01-02
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Ksiazki Nory wciagaja.Nell jedna z trzech czarownic ucieka od meza tyrana i na Wyspie Trzech Siostr uklada sobie zycie od nowa.Co calkiem dobrze jej wychodzi.Bardzo fajna i pozytywna ksiazka.

sygin | 2013-07-24
Na półkach: Romans, Przeczytane, Obyczajowa, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Problem polega chyba na tym, że wybieram nie te z książek pani Roberts co powinnam. Swego czasu było to bardzo przeciętne „W samo południe” teraz natomiast postanowiłam sięgnąć po powieść z wątkami fantastycznymi czyli „Wyspę trzech sióstr”. Jest to pierwsza cześć z trylogii poświęconej losom trzech współczesnych kobiet. Jak dla mnie jest to cześć pierwsza i jedyna.

Fabuła brzmi interesująco, przynajmniej w takim skrócie, jak w opisie. Prawda natomiast wygląda tak, że jest to książka tak schematyczna, że przypuszczam iż jej powstanie było skutkiem mozolnego pisarskiego rzemiosła, nie literackiej weny. Wszystko tu jest aż do bólu typowe i przewidywalne i wrażenia tego nie rozwiewają nawet owe „magiczne” wstawki. Postacie są albo sztywne i nijakie albo przerysowane i zupełnie pozbawione autentyczności. Dotyczy to zarówno głównej bohaterki, szeryfa Todda – żywego cielenia wszelkich cnót, a także upartej Ripley. Dialogi są drętwe, nudne i nienaturalne. Nienaturalna jest także iście siela...

Charlie1608 | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Kolejna fajna książka Nory, mimo że najbardziej podobało mi się ostatnich 10 stron. Niesamowicie ubolewałam nad tym jaka kiedyś była główna bohaterka i niezmiernie cieszyło mnie, że się zmieniła.

Elementy fantastyki bardzo mi się podobały, nie było ich niestety bardzo dużo, ale może to dało trochę więcej realności tej książce.

Wprawdzie nic nie może pobić Kwartetu Weselnego, ale Nora ma wiele ciekawych książek i chyba... chyba przeczytam je wszystkie.

Polecam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica