Okładka książki Wyspa Trzech Sióstr

Wyspa Trzech Sióstr

Autor:
Cykl: Trzy Siostry (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Karin
6.74 (260 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogo...

Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogodne, słoneczne dni, a także troskliwa opieka nowych przyjaciół pomagają jej rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Zaloty szeryfa Zacka Todda sprawiają, że przyszłość Nell zaczyna wydawać się różowa. Ale na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Czy Nell odnajdzie w sobie moc, która pozwoli jej pokonać zło i odkryć miłość?

źródło opisu: G + J, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
Wicca | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Książka WYSPA TRZECH SIÓSTR jest jak towarzystwo dojrzałej kobiety. Bierze się ją w objęcia, kładzie się z nią do łóżka by to co jest fikcją na pewien czas stało się realnością, a to co prawdziwe wokół nas ucichło i zanikło przygłuszone szumem morza i odgłosem wpływającego do portu na Wyspie promu. Powitanie Nell było od początku intrygujące. Stała przed moimi oczami piękna ale i wystraszona. Tak samo jak inni mieszkańcy wyspy wyczuwałam że jej nieufność ma ścisły związek z przeszłością. Książka Nory Roberts to właśnie historia ucieczki i nadziei podszytej grubą nicią niepewności o własny los. I wielkim atutem jest to, że napisała ją właśnie kobieta. Kobieta to świat dostrzegania głębiej niż tego co powierzchowne. Kobieta to esencja stylu. Stylu nie tylko w jaki sposób przedstawia samą siebie ale i stylu w jaki kreuje na swoją własną wolę najbliższe jej otoczenie. A świat Nory Roberts na Wyspie Trzech Sióstr gdzie toczy się akcja to świat kobiet nie schodzących poniżej właściwego pozio...

detektywmonk | 2014-04-05

Książka zaczyna się w momencie polowania na czarownice w Salem,któż tego nie znam.
Religijny fanatyzm,dodarł aż na amerykański kontynent.Osoby całkowicie niewinne ginęły z powodu czyje chorej fantazji.
Trzeba przyznać,że książka zaczęła się od naprawdę mocnego uderzenia.
Ale to tylko początek,tej naprawdę wciągającej historii.
Mijają wieki,oto na Wyspę Trzech Sióstr przybywa Nell,28 letnia kobieta ,ukrywająca swoją przeszłość.Szybka zaskarbia sobie sympatię większości mieszkańców Wyspy.Mając ogromny talent kulinarny Nell,zdobywa pracę w gastronomi.
Mogłoby się wydawać,że Nell znalazła wreszcie bezpieczny kąt na ziemi.
Bo i w pracy sobie radzi bardzo dobrze.I pewien mężczyzna zaczyna się nią interesować.Ale piękne rzeczy nie trwają wiecznie.
Wkrótce Nell dopada bolesna przeszłość,przed którą kobieta uciekała.
Książka bardzo dobra,porusza ważny temat.Warto przeczytać.

myślnik | 2013-06-28
Przeczytana: listopad 2012

Kiedy ktoś kogo kochasz uderza cię po raz pierwszy jesteś oszołomiona. Miejsce ciosu parzy ogniem uświadamiając,że to nie senna mara ale najprawdziwsza prawda.
Ból pulsuje nieustannie a ty zastanawiasz się dlaczego,za co i kim jest ten człowiek,który stoi przed tobą.
Za każdym kolejnym razem zaskoczenie jest mniejsze,aż kurczy się do rozmiaru małej myszy chowającej się w kącie.
Lubisz to?!
Dlaczego zmuszasz mnie żebym cię karał?!
Dlaczego jesteś taka nieposłuszna,niezdarna,głupia?!
Rozumiesz po co to wszystko?!
Dla twojego dobra,kocham cię,jesteś moja!

Nawet jeśli wcześniej takie gadanie przyjmowałaś z oburzeniem i niedowierzaniem,że jakaś kobieta może w to wierzyć to teraz sama w tym tkwisz. Pozwalasz,godzisz i boisz się.

Pierwszy cios jest najgorszy,zaraz po nim umiera wszystko to w co wierzyłaś.
Umiera miłość,umiera on,umierasz ty,ale mimo tego nadal trwasz w tym piekle przyjmując cios za ciosem.

Tak dotąd wyglądało życie Helen Remington,póki nie sfingowała swojej śmierci i ni...

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Jak to "romansidło" Nora Roberts pisze bardzo dobrze. więc mogę polecić.

Paulina | 2013-08-13

Nora Roberts jak zawsze mnie nie zawiodła - lubię jej książki a co mi tam.
Wyspa Trzech Sióstr to pierwsza część trylogii o czarownicach Nell, Ripley i Mia i czarach związanych z wyspą.
To historia pierwszej z czarownic Nell, ktorej ucieczka przed psychopatycznym mezem, doprowadza do Wyspy. Gdzie w koncu zaczyna się czuc bezpiecznie i zaczyna nowe zycie. Okazuje się ze Nell potrafi "wyczarowac" w kuchni smaczne cudenka i zaczyna na polu kulinarym odnosic sukcesy.Poznaje tez przystojnego szeryfa Zacka, jednak od samego poczatku boi sie znajomosci...ale cierpliwosc, czulosc Zacka zostaje nagrodzona. Nell powoli, powoli z zaleknietego, zastraszonego stworzonka, staje sie pewna siebie, szczesliwa kobieta.

sygin | 2013-07-24
Na półkach: Romans, Przeczytane, Obyczajowa, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Problem polega chyba na tym, że wybieram nie te z książek pani Roberts co powinnam. Swego czasu było to bardzo przeciętne „W samo południe” teraz natomiast postanowiłam sięgnąć po powieść z wątkami fantastycznymi czyli „Wyspę trzech sióstr”. Jest to pierwsza cześć z trylogii poświęconej losom trzech współczesnych kobiet. Jak dla mnie jest to cześć pierwsza i jedyna.

Fabuła brzmi interesująco, przynajmniej w takim skrócie, jak w opisie. Prawda natomiast wygląda tak, że jest to książka tak schematyczna, że przypuszczam iż jej powstanie było skutkiem mozolnego pisarskiego rzemiosła, nie literackiej weny. Wszystko tu jest aż do bólu typowe i przewidywalne i wrażenia tego nie rozwiewają nawet owe „magiczne” wstawki. Postacie są albo sztywne i nijakie albo przerysowane i zupełnie pozbawione autentyczności. Dotyczy to zarówno głównej bohaterki, szeryfa Todda – żywego cielenia wszelkich cnót, a także upartej Ripley. Dialogi są drętwe, nudne i nienaturalne. Nienaturalna jest także iście siela...

Ola | 2014-05-01

Cała historia od początku do końca mi się podobała. Obudziła we mnie uśpione marzenia zostania czarodziejką :) Jednak to nie sprawa czarów tak mnie tutaj zainteresowała, lecz małżeństwa, w których żony są uznawane za mężów przez własności rzeczowe. Evan maltretował i manipulował Helen do tego stopnia, że zaczęła wierzyć w swoje błędy. Za wszystko winiła tylko siebie. W końcu, po ciężkiej drodze jaką przebyła, znalazła w sobie tyle siły i odwagi, aby upozorować własną śmierć i uciec od bezlitosnego męża. Udało jej się i zdobyła szansę na lepsze życie, która wykorzystała w idealny sposób. Myślę, że autorka w pewien sposób chciała tutaj ostrzec kobiety, które są w podobnych sytuacjach, aby nie dały się zastraszać, manipulować, obrażać i bić. Musimy wiedzieć, że skoro facet uderzył nas raz, to zrobi to i kolejny. Po prostu czasami nie możemy dać komuś drugiej szansy. Żadna kobieta nie zasługuje na coś takiego. Musimy mieć marzenia i do nich dąrzyć. Przecież ''marzenia uczą nas latać.''

J...

WMagdalena | 2012-12-18

Fabuła dosyć prosta, niczym nie zaskakuje, oczekwiałam trochę więcej po tej książce. Historia dziewczyny, która ucieka od wpływowego męża, który ją bije i poniża. Bohaterka osiedla się w małej miejscowości, znajduje pracę i miłość. Sielankę przerywa wizyta męża tyrana..... Całość bardzo przewidywalna.

betina360 | 2014-01-02
Na półkach: Nora Roberts, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Ksiazki Nory wciagaja.Nell jedna z trzech czarownic ucieka od meza tyrana i na Wyspie Trzech Siostr uklada sobie zycie od nowa.Co calkiem dobrze jej wychodzi.Bardzo fajna i pozytywna ksiazka.

Karolina | 2013-03-02
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 02 marca 2013

Bardzo lubię książki Nory Roberts lecz ta mnie nie powaliła na kolana...
Bardzo fajny wątek i miłosny i magiczny, ale męczyłam się z przeczytaniem..

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto