Wyspa Trzech Sióstr

Tłumaczenie: Julia Grochowska
Cykl: Trzy Siostry (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
Dance upon the air
Karin

UWAGA: Książka wydana też pod tytułem "Podniebny taniec" ...

UWAGA: Książka wydana też pod tytułem "Podniebny taniec"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą.
Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogodne, słoneczne dni, a także troskliwa opieka nowych przyjaciół pomagają jej rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Zaloty szeryfa Zacka Todda sprawiają, że przyszłość Nell zaczyna wydawać się różowa. Ale na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Czy Nell odnajdzie w sobie moc, która pozwoli jej pokonać zło i odkryć miłość?

źródło opisu: G + J, 2012

Zaczytana | 2019-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 13 marca 2019

30/2019
Wyspę trzech sióstr, jak każdą książkę Nory Roberts, czyta się lekko i przyjemnie. Mamy tutaj wątek kryminalny, miłosny, odrobinę magii . Głowna bohaterka również jak przystało na kobiety z powieści Roberts jest piękną, zaradną i praktycznie samowystarczalną osobą. Nell próbując ukryć swą przeszłość i uciec od męża tyrana, (po sfingowaniu swej śmierci) pojawia się na Wyspie Trzech Sióstr i powolutku zapuszcza na niej korzenie. Nawiązuje nowe przyjaźnie, odnajduje spokój, spełnienie zawodowe oraz miłosne. Przyjaciółki Nell są czarownicami, jedna z nich uczy zaklęć i obrzędów magicznych główną bohaterkę. Wówczas nad wyspę nadciągają czarne chmury. Czy główna bohaterka okaże się silna, czy będzie w stanie przeciwstawić się przeciwnościom losu, aby uchronić szczęśliwe i bezpieczne życie, które wiedzie na Wyspie przy boku ukochanego? Przeczytajcie, lekka kobieca powieść w sam raz na wieczór.

wierka | 2019-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2019

Niestety ta pozycja Nory Roberts to nic specjalnego. Aczkolwiek co do samej autorki nie zniechęcam się, gdyż czytałam już dużo lepsze jej powieści .

crouschynca | 2018-08-29

„Wyspie Trzech Sióstr” można zarzucić pewną naiwność, a także przewidywalność oraz brak oryginalności. Co więcej, nie zaliczam jej do czołówki najlepszych powieści Nory Roberts, jeśli chodzi o te tytuły, z jakimi miałam styczność. Mimo wszystko książka pozostawiła po sobie miłe wrażenie, pozwalając odhaczyć kolejne sympatyczne spotkanie z prozą popularnej autorki. Chęć umknięcia przed realnym koszmarem, nowy start w niemalże sielskim otoczeniu, miłosne uniesienia, plus szczypta magii – to właśnie złożyło się na tę lekką i odprężającą lekturę.

Opinia jest fragmentem recenzji, opublikowanej w całości na moim blogu:

virgo123 | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

To pierwszy tom serii, ale chyba najbardziej taki jakby przerażający... Historia Nell była nieprzyjemna, a dla niej samej okrutna i wyniszczająca. Chyba nie ma porównania z tym, co było opisane w następnych tomach. I chociaż wiedziałam, czego się tutaj spodziewać, to jednak ostatnie strony książki były straszne.

AnnaMi | 2017-09-08

Książka idealna dla kobiet podczas wakacji, w tramwaju chociaż niektóre sceny lepiej czytać w zaciszu domowym :P
Bardzo polecam

ciekawa ksiazka, uwielbiam takie historie o czarownicach. polecam ja wszystkim, ktorzy podzielaja moje zainteresowania. szkoda tylko, ze niewiedzialam wczesniej, ze to pierwsza z trzech czesci, moglabym sie od razu zaopatrzyc w cala serie.

Stokrotka | 2015-12-30

Moja ulubiona trylogia Nory Roberts! Fantastyczna atmosfera magii, miłości oraz kobiecej przyjaźni. Polecam każdej romantyczce!

Dominika | 2015-11-01
Przeczytana: 31 października 2015

Żeby zrozumieć historię Wyspy Trzech Sióstr, musisz cofnąć się w czasie i poznać pewną legendę. Legendę, która głosi, że trzysta lat temu, trzy prześladowane czarownice w obawie przed zdemaskowaniem stworzyły wyspę. Bezpieczne schronienie, wolne od trosk i lęków. Teraz ten ląd nazywany jest Wyspą Trzech Sióstr. A historia lubi się powtarzać.

Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, aby uciec przed apodyktycznym mężem, który stosuje wobec niej przemoc. Przeżyła wiele strasznych chwil, teraz jednak jest gotowa przestać uciekać i stworzyć sobie dom. Wykorzystuje to, że umie rewelacyjnie gotować , zakłada małą firmę poznaje nowych przyjaciół, spotyka miłość... oraz dowiaduje się, że jest czarownicą.

Nora Roberts jest jedną z moich ulubionych autorek romansów. Czytam ją od dobrych kilku lat, wiadomo ma lepsze i gorsze twory, zawsze jednak udaje jej się wybrnąć. Nigdy nie potrafię jednoznacznie określi, czy bardziej lubię kryminały, romanse czy może fantastykę w jej wydaniu....

| 2015-09-13
Przeczytana: 09 września 2015

Realistyczna z nutką fantastyki. Pełna magii, legend, czarów, czarownic i demonów. Walki dobra ze złem, poświęcenia i oddania rodzinie oraz przyjaciołom. Cudowna trylogia przedstawiająca losy trzech Sióstr czarownic!

darkangel | 2015-05-21
Przeczytana: 21 maja 2015

Książka typowa dla kobiet, przyjemna i lekka, z dreszczykiem emocji pod koniec czytania. Trochę magii, lekcji życia, zawiedziona i zraniona miłość, przemoc i strach. Wszystkiego po trochu. Myślę, ze spotkam sie z tymi trzema czarownicami w następnych częściach.