Wyspa Trzech Sióstr

Autor:
Cykl: Trzy Siostry (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
Karin
6,85 (328 ocen i 41 opinii)

Opis książki

Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża....

Kiedy Nell Channing przybywa na Wyspę Trzech Sióstr, sądzi, że w końcu uciekła przed brutalnością męża. Pogodne, słoneczne dni, a także troskliwa opieka nowych przyjaciół pomagają jej rozpocząć nowe, bezpieczne życie. Zaloty szeryfa Zacka Todda sprawiają, że przyszłość Nell zaczyna wydawać się różowa. Ale na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Czy Nell odnajdzie w sobie moc, która pozwoli jej pokonać zło i odkryć miłość?

źródło opisu: G + J, 2012

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wicca | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Książka WYSPA TRZECH SIÓSTR jest jak towarzystwo dojrzałej kobiety. Bierze się ją w objęcia, kładzie się z nią do łóżka by to co jest fikcją na pewien czas stało się realnością, a to co prawdziwe wokół nas ucichło i zanikło przygłuszone szumem morza i odgłosem wpływającego do portu na Wyspie promu. Powitanie Nell było od początku intrygujące. Stała przed moimi oczami piękna ale i wystraszona. Tak samo jak inni mieszkańcy wyspy wyczuwałam że jej nieufność ma ścisły związek z przeszłością. Książka Nory Roberts to właśnie historia ucieczki i nadziei podszytej grubą nicią niepewności o własny los. I wielkim atutem jest to, że napisała ją właśnie kobieta. Kobieta to świat dostrzegania głębiej niż tego co powierzchowne. Kobieta to esencja stylu. Stylu nie tylko w jaki sposób przedstawia samą siebie ale i stylu w jaki kreuje na swoją własną wolę najbliższe jej otoczenie. A świat Nory Roberts na Wyspie Trzech Sióstr gdzie toczy się akcja to świat kobiet nie schodzących poniżej właściwego...

izabela81 | 2015-01-14
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Książka jest połączeniem fantasy oraz powieści psychologicznej i obyczajowej. W książce znajdziemy odpowiednią dawkę napięcia, subtelnego seksu i ciekawej akcji. Autorka przedstawia również problem przemocy, z którym należy walczyć i szukać pomocy. I choć fabuła powieści może wydawać się nieco przewidywalna, to wciąga bez reszty. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

detektywmonk | 2014-04-05

Książka zaczyna się w momencie polowania na czarownice w Salem,któż tego nie znam.
Religijny fanatyzm,dodarł aż na amerykański kontynent.Osoby całkowicie niewinne ginęły z powodu czyje chorej fantazji.
Trzeba przyznać,że książka zaczęła się od naprawdę mocnego uderzenia.
Ale to tylko początek,tej naprawdę wciągającej historii.
Mijają wieki,oto na Wyspę Trzech Sióstr przybywa Nell,28 letnia kobieta ,ukrywająca swoją przeszłość.Szybka zaskarbia sobie sympatię większości mieszkańców Wyspy.Mając ogromny talent kulinarny Nell,zdobywa pracę w gastronomi.
Mogłoby się wydawać,że Nell znalazła wreszcie bezpieczny kąt na ziemi.
Bo i w pracy sobie radzi bardzo dobrze.I pewien mężczyzna zaczyna się nią interesować.Ale piękne rzeczy nie trwają wiecznie.
Wkrótce Nell dopada bolesna przeszłość,przed którą kobieta uciekała.
Książka bardzo dobra,porusza ważny temat.Warto przeczytać.

myślnik | 2013-06-28
Przeczytana: listopad 2012

Kiedy ktoś kogo kochasz uderza cię po raz pierwszy jesteś oszołomiona. Miejsce ciosu parzy ogniem uświadamiając,że to nie senna mara ale najprawdziwsza prawda.
Ból pulsuje nieustannie a ty zastanawiasz się dlaczego,za co i kim jest ten człowiek,który stoi przed tobą.
Za każdym kolejnym razem zaskoczenie jest mniejsze,aż kurczy się do rozmiaru małej myszy chowającej się w kącie.
Lubisz to?!
Dlaczego zmuszasz mnie żebym cię karał?!
Dlaczego jesteś taka nieposłuszna,niezdarna,głupia?!
Rozumiesz po co to wszystko?!
Dla twojego dobra,kocham cię,jesteś moja!

Nawet jeśli wcześniej takie gadanie przyjmowałaś z oburzeniem i niedowierzaniem,że jakaś kobieta może w to wierzyć to teraz sama w tym tkwisz. Pozwalasz,godzisz i boisz się.

Pierwszy cios jest najgorszy,zaraz po nim umiera wszystko to w co wierzyłaś.
Umiera miłość,umiera on,umierasz ty,ale mimo tego nadal trwasz w tym piekle przyjmując cios za ciosem.

Tak dotąd wyglądało życie Helen Remington,póki nie sfingowała swojej śmierci...

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Jak to "romansidło" Nora Roberts pisze bardzo dobrze. więc mogę polecić.

ABC | 2015-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2015

Jest sesja! Nie można czytać powieści! Trzeba czytać Kodeks Cywilny i podręcznik z programowania!

Nora Roberts to mój narkotyk. Diablica, która mnie nieustannie wodzi na pokuszenie, a że dawno nic nie przeczytałam, to jestem podatna na jej nazwisko wypisane ogromnymi literami na kolorowej błyszczącej okładce. Słabeusz ze mnie.

Nell jest silna. Odeszła od męża sadysty po 3 latach. Kobiety w takich sytuacjach potrzebują zazwyczaj więcej czasu. Wciąż wynajdują sobie nowe wymówki. Usprawiedliwiają swoich oprawców. Evan był sprytny. Wytresował ją jak szczeniaka. Formował ją jak glinę. Przygotował grunt, uśpił jej czujność i zaatakował. Nell jednak była równie sprytna. Gdy już się otrząsnęła, zaplanowała doskonałą ucieczkę. Kto by szukał martwej kobiety na jakiejś tam wysepce na drugim końcu kraju?

Zackowi trudno nie zaufać. Kiedy zamykam oczy, moja wyobraźnia podsuwa mi obraz zwyczajnego mężczyzny o łagodnym spojrzeniu i przyjaznym uśmiechu. Kogoś, kto diametralnie różni się od...

Virginia | 2014-11-28
Przeczytana: 2014 rok
Marta | 2014-08-18
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Kilka razy do roku lubię sięgnąć po powieści Nory Roberts. Infantylna ? Naiwna ? Możliwe, ale jest coś w jej książkach, co uspakaja, motywuje do działania, dodaje sił i sprawia, że kobieta czuje się niezwykle zrelaksowana. Jej powieści są lepsze od tygodniowego urlopu – dodają tyle werwy i uśmiechu. Nie pomyliłam się i tym razem uporczywie buszując w księgarni w poszukiwaniu kolejnych pozycji tej autorki. Nie zawiodłam się.
Co z tego, że fabuła zazwyczaj w powieściach Roberts jest podobna ? Co z tego, że wątki każdej jej książki są zbieżne ? Co z tego, że zawsze traktuje o miłości od pierwszego wejrzenia ? Co z tego, że jej postaci są na wskroś doskonałe, piękne i bogate ? Za to wszystko ją kocham. Za niewymagającą lekturę, przy której się odprężam i odpływam do innego wymiaru. Nie jadę na weekend do spa, bo tych kilka dni z Norą Roberts wnoszą więcej relaksu i regeneracji niż jeden seans masażu.

Nanik | 2014-10-14
Przeczytana: 06 października 2014

Lubię sięgać po książki Nory Roberts, byle... nie za często :) Wybieram zawsze te z wątkami magicznymi, paranormalnymi i jakoś tak się złożyło, że tym razem wzięłam się już za trzecią jej trylogię. Poprzednie dwie ("Trylogia kręgu" i "Znak siedmiu") podobały mi się, choć nieco irytowały mnie liczne podobieństwa - wątków, postaci. Tu również pojawia się podobny schemat :/

Trzy kobiety, każda z nich inna. Stara klątwa nie jest szczególnie oryginalna - przypomina raczej los, z jakim zmagała się niejedna kobieta i kiedyś i dzisiaj. Te wszystkie historie - o nieszczęśliwej miłości, uległości i odwadze, o pragnieniu zemsty, o złamanym sercu - wciąż powracają przez wieki. bardzo podobała mi się atmosfera maleńkiego miasteczka na maleńkiej wyspie. Z początku mocno kojarzyło mi się to z serialem "Haven", lecz atmosfera miała nieco inny klimat.

Nell uciekła przed maltretującym ją mężem (swoją wyjątkowo obrzydliwy typek), z początku jest zastraszona, lecz z uporem, krok po kroku, walczy...

Klaudia95 | 2015-04-05
Przeczytana: 20 lipca 2014

Helen pozoruje swoją śmierć i ucieka na Wyspę Trzech Sióstr. Tam ma nadzieję, że rozpocznie nowe i lepsze życie. Na wyspie zamieszkuje przystojny szeryf Zack Todd wraz ze swoją siostrą Ripley.
Nell znajduje pracę w kawiarni, gdzie często przychodzi Zack. Nell odkrywa w sobie moc, którą kształtuje pod kierunkiem Mii. Wtedy życie Nell jest jak bajka: kochającą ją mężczyzna, praca dająca satysfakcję, przyjaciele ( do których zalicza się też Ripley) można by pomyśleć, że już nic i nikt nie zakłóci szczęścia.
Nagle mąż Nell Evan, odnajduje swoją żonę i zamierza sprowadzić ją z powrotem do domu.
Czy Nell wróci do Evana? Czy wystarczy jej odwagi by przeciwstawić się mężowi i wybrać życie z Zackiem?
Jeśli koniecznie chcecie się dowiedzieć to radzę przeczytać tę książkę. NIE POŻAŁUJECIE!

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie