Assassin's Creed: Objawienia

Cykl: Assassin''s Creed (tom 4)
Wydawnictwo: Insignis
Assassin's Creed: Revelations
Sarah

Inne wydania

STARSZY, MĄDRZEJSZY I JESZCZE BARDZIEJ NIEBEZPIECZNY MISTRZ ASASYNÓW EZIO AUDITORE DA FIRENZE WYRUSZA NA POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ BIBLIOTEKI ALTAÏRA. W NIEJ BYĆ MOŻE ZNAJDUJE SIĘ KLUCZ DO OSTATECZNEGO POKONANIA TEMPLARIUSZY. EZIA CZEKA TAM JEDNAK WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE. Biblioteka skrywa nie tylko tajemną wiedzę, ale także najbardziej zatrważający sekret, jaki może poznać świat; tajemnicę,...

Biblioteka skrywa nie tylko tajemną wiedzę, ale także najbardziej zatrważający sekret, jaki może poznać świat; tajemnicę, którą templariusze pragną wykorzystać, aby zawładnąć losami ludzkości. Drogę do biblioteki otwiera pięć kluczy. By je odnaleźć, Ezio musi udać się do niespokojnego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego.

Podążając śladami swojego poprzednika Altaïra, Ezio musi pokonać ich po raz ostatni. Stawka jest bowiem wyższa niż kiedykolwiek, a wyprawa, która rozpoczęła się jako pielgrzymka, staje się wyścigiem z czasem…

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft Assassin's Creed.

źródło opisu: http://www.insignis.pl/book/index/67/Assassin-s-Creed--Objawienia.html

źródło okładki: http://www.insignis.pl/book/index/67/Assassin-s-Creed--Objawienia.html

DonSzabla | 2013-02-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013, Posiadam
Przeczytana: 05 lutego 2013

Nie gram w gry z tej serii, ale czytam książki. Kolejny raz muszę przyznać, że Oliver Bowden dał radę. "Assassin's Creed: Objawienia" to fantastyczna książka, która pochłonęła mnie na kilka ładnych godzin.
Powieść jest napisana bardzo spójnie. Akcja toczy się wartko i nigdy nie możemy narzekać na nudę. Okropnie mi się to spodobało. Właśnie dzięki temu książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Fabuła jest fantastyczna. Historia Ezia Auditore da Firenze została przedstawiona w sposób mistrzowski. W jego historii znajdziemy dosłownie wszystko. Wiele momentów zapamiętam na bardzo długo.
Ezio nie jest jedynym bohaterem tej powieści. Kolejną znaną postacią jest sam mistrz zakonu: Altair Ibn La'Ahad. Przybliżenie jego losów to ukłon dla fanów serii. Rozdziały z jego udziałem również czytałem z zapartym tchem. Dzięki temu genialnemu rozwiązaniu lepiej poznałem historię bractwa. Można by rzecz, że zżyłem się z jego członkami.

Bardzo żałuję, że losy tych bohaterów skończyły się w tej...

Wiedźminka | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Tytuł : "Assassin's Creed: Objawienia."
Autor : Oliver Bowden
Liczba stron : 480
Wydawnictwo : Insignis
Data premiery : 2012-11-07

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft Assassin's Creed.

Assassin's Creed to znana gra przygodowa akcji w którą grają miliony osób. Gra doczekała się wielu części serii. Na jej podstawie wydano również książki, komiksy i filmy. Nikt nie zaprzeczy, że Assassin's to prawdziwa żyłka złota, a przy tym kawał solidnej rozrywki i fantastycznej przygody.

"Starszy, mądrzejszy i jeszcze bardziej niebezpieczny mistrz Asasynów Ezio Auditore Da Firenze wyrusza na poszukiwania zaginionej biblioteki Altaira. Wniej być może znajduje się klucz do ostatecznego pokonania templariuszy. Ezia czeka jednak wstrząsające odkrycie.."

Akcja książki jest równomierna do wydarzeń gry. Kolejna część zaczyna się wyruszeniem Ezia do biblioteki, która skrywa nie tylko jakąś tajemną wiedzę, ale też przerażający sekret, który może poznać świat i który templariusze pragną...

Shepardówna | 2014-06-20

Znów spotykamy się z Ezio Auditiore , lecz tym razem dużo starszym i mądrzejszym . Nasz bohater wyrusza na poszukiwanie zaginionej biblioteki Altaira ( o którym możemy poczytać w Assassins Creed Tajemna Krucjata )Jak zawsze przeszkadzają nam Templariusze którzy próbują sami dostać się do słynnej biblioteki Altaira .
Bibliotekę otwiera pięć kluczy , które Ezio próbuje znaleźć . W tym celu udaje się do Konstyntanopola , czeka go tam wiele przygód i spotkanie z tamtejszymi Assassynami . Mimo iż poznałam tą historie w grze to przeczytanie tej ksiązki nie było nudne , byłam ciekawa wszytkich wątków rozwijanych w książce . I absolutnie nie zawiodłam się .Kolejny raz książkę z tej seri moge polecić osobą które przeszły grę ale i innym czytelniką , którzy nie mieli okazji zagrać w tą gre .Tom pozostawia niedosty w bardzo pozytywny sposób , miałam chęć sięgnięcia po kolejny tom książek .

Nie wiedziałam czego dokładnie spodziewać się po tej książce, zwłaszcza, że jest ona 4 tomem a nie 1. Jednak zdecydowałam się ją przeczytać i dochodzę do wniosku, że bez poprzednich części nie do końca wiem o co chodzi. Wiele akcji, które mogłyby być bardzo ciekawie opisane, są po prostu omijane lub skracane jednym zdaniem, co odbiera nastrój niezwykłości. Łatwo jest pisać, że zarzucił linę i się wspiął, trudniej jednak opisać, w jaki sposób zarzucił tę linę i jak udało mu się wspiąć. Taka mała różnica, ale ona właśnie sprawia, że ta książka, jak dla mnie, ma za dużo ogólników. Może to dotyczy tego, że najpierw musiałabym grać w grę, by móc teraz sprawiedliwie oceniać tę książkę. Nie wiem, może zmienię zdanie, gdy w końcu zapoznam się z wcześniejszymi tomami.

Morte | 2016-08-10
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Gdyby ktoś kazał mi przeczytać to jeszcze raz ,wolałbym zjeść kilo muchomorów.
Nie polecam nikomu kto ma chociaż trochę szacunku do samego siebie ,gdyby nie to ,ze w tym samym czasie grałem w grę o tym samym tytule nie wiedziałbym w ogóle o co chodzi. Opisy są bardzo marne ,a wydarzenia znaczące dla fabuły czasami opisane jednym pogmatwanym zdaniem. Końcówka ratuje odrobinę ,ale nie na tyle by komuś polecić.

tygrysica | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Uwielbiam grę Assassin’s Creed. Tak dobrze słyszycie. Moi przyjaciele powiedzą wam, że mam obsesję na jej punkcie. Czy to prawda? Może troszkę, ale nie przeszkadza mi to. Grając w nią zapominam o bożym świecie. Jest tylko xbox, telewizor i ja. Nic więcej nie istnieje.
Jednak na grze nie poprzestałam. Skoro wyszła książka musiałam i ją czym prędzej przeczytać. Jak na prawdziwego fana przystało! Assassin’s Creed: Objawienia czytałam już kilka razy, ale nigdy nie podjęłam się napisania jego recenzji. Zawszę coś mnie powstrzymywało. Co? Nie mam pojęcia. Ale na pewno był to błąd. Trzeba było zrobić to już dawno.

Assassin’s Creed: Objawienia to książka opowiadająca losy starszego Ezia, który wyruszył do Konstantynopola w poszukiwaniu kluczy otwierających tajną bibliotekę. Niestety nie on jeden wpadł na ten pomysł. Zakon templariuszy również pragnie dostać się do miejsca skrywającego tak wielkie sekrety, a ich plany nie są wcale szlachetne. Kto wygra ten wyścig i zdobędzie wszystkie...

Lavdrynka | 2013-06-07
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Książka jest pisana prostym językiem, opisy są nieskomplikowane, ale też niezbyt barwne. Niestety jest ich też cała masa, a ich dodatkowe słabe skonstruowanie mocno obniża poziom “Objawienia”. Do tego spowalniają akcję, co było z kolei sporym atutem gier oraz poprzedniej części “Bractwa”. Również opisy walk są mocno skrótowe i niedokładne, a to też mogło stać się jedną z zalet powieści i dawało spore pole do popisu, które, niestety, pisarz zmarnował.

Dodatkowo przez całą powieść, z każdego zdania, okropnie próbowała wyjść gra. Konstrukcja fabuły już na samym początku niezbyt smacznie przypomina samouczki. Również późniejsze sekwencje, w jakich Ezio próbuje opanować techniki posługiwania się nowymi broniami, bardziej przypominają instrukcje dla kogoś, kto ma kilka nowych klawiszy do wciśnięcia. Nie ma tam miejsca na człowieka, który chociaż jest biegły w sztuce walki, właśnie dostaje nową broń, o zupełnie innym kształcie, dynamice i zasadach działania. Tak samo wyglądają zbiegi...

Krzysztof Mroczko | 2015-01-18

Czwarta odsłona przygód Ezia Auditore, stojącego na czele Bractwa Asasynów, prowadzi nas przez Morze Śródziemne do Konstantynopola i okolicznych terenów Azji Mniejszej, gdzie narodziło się Bractwo. Tę podróż odbędziemy nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie - do epoki wypraw krzyżowych. Po raz kolejny odkryjemy mnóstwo tajemnic przeszłości oraz będziemy świadkami wielu potyczek i bitew, jakie toczą ze sobą asasyni i templariusze, próbujący zatriumfować nad światem. Czy również tym razem przeniesienie komputerowej gry na papier utrzymało się na poziomie, który nie sprawi zawodu swoim czytelnikom.

Oliver Bowden, Assassin's Creed. Objawienia
Oliver Bowden, Assassin's Creed. Objawienia
Assassin's Creed: Objawienia podejmuje losy Ezia cztery lata po zakończeniu poprzedniej części jego przygód. Tym razem bohater wyruszy w podróż na wschód, do Konstantynopola i w jego okolice, by odszukać kolejne stare artefakty bractwa oraz jeszcze lepiej poznać znaczenie walki, której poświęcił...

Patka93 | 2014-08-18
Przeczytana: lipiec 2014

Dla mnie wielkie wow. Może dlatego iż (czystym przypadkiem) zaczęłam od tej części. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem oraz z tą serią.
Przyznam, że czytając to zadawałam sobie pytanie: "Czemu ja to czytam", ale nie przestawałam, gdyż świat stworzony przez Bowdena wciąga maksymalnie. Początki są ciężkie, ale jeśli tylko damy się wciągnąć w tą atmosferę i będziemy podążać za Mistrzem, nie będziemy się w stanie oderwać od książki, aczkolwiek mnie osobiście zawiodło zakończenie.
Mimo to polecam :)

Merthezeer | 2014-08-10

To już ostatnia książka opisująca historię Ezia, którego znamy z pierwszej i drugiej części cyklu. Oczywiście, również czyta się ją bardzo dobrze i z zapartym tchem czeka się na kolejne stronice książki, których ilość, nie ubłagalnie i w zastraszającym tempie, się zmniejsza. Zakończenie jest trochę smutne i nie pasujące do tej serii, ale nie którym może się podobać, a nie których nawet może wzruszyć.