Diablo: Pajęczy księżyc

Cykl: Diablo (tom 4)
Wydawnictwo: ISA
Moon of the spider
Diablo, powieść, gra

Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie hordy z Płonących Piekieł ścierały się w walce o los wszelkiego stworzenia. Ta walka przeniosła się do świata ludzi... żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu... Lord Aldric Jitan cierpi na nocne koszmary. Doprowadzają go one do tajemniczego grobowca. W miejscu tym arystokrata ma nadzieję obudzić pradawne zło, uśpione od czasu upadku Tristram.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Shariana | 2013-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Kiedy kolega zastał mnie z tą książką, nie mógł wyjść ze zdumienia, że czytam taki chłam. No bo przecież, jakby nie patrzeć, takie określenie to synonim do tworów na podstawie gier komputerowych...
Panie i panowie - to nie jest takie złe!
Richard A. Knaak niewątpliwie trzyma pewien poziom. Oczywiście, jest to nadal opowieść stosunkowo naiwna, z końcówką, która potrafi wywołać pełen politowania uśmiech. Z drugiej jednak strony, nie dostajemy odgrzewanego kotleta, jak w większości takich dzieł, a pełnoprawną historię o pewnej dozie oryginalności. Główny bohater jest zdecydowanie największą jej zaletą - książka powstała zresztą po prośbach czytelników o dodatkową porcję przygód młodego nekromanty. A skoro to on miał grać teraz pierwsze skrzypce, to pewnym było, że prędzej czy później poruszone zostanie jego życie uczuciowe. To po prostu pewniak każdej szanującej się książki tego typu i nie mam tego autorowi za złe. Zwłaszcza, że wybrnął z tego wcale gładko.

Podsumowując całą serię,...

hongi | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Ostatnia książka z serii Diablo wydana przez wydawnictwo ISA miała być kontynuacją przygód Zayla oraz Humbarta. I tak właśnie jest. Miała ona przebić trzy wcześniejsze książki swoją historią. I tak również jest. Miała mnie porwać i nie puścić aż do ostatniej strony. Czy tak się stało? Dlaczego dopiero teraz piszę o tej książce, gdy lekturę wcześniejszych przygód Zayla skończyłem w październiku zeszłego roku? Odpowiedzi szukajcie dalej, w Biblioteczce Gracza, gdzie opowiem o Pajęczym Księżycu Richarda A. Knaaka. Zapraszam.

Na resztę tekstu zapraszam na Gameplay.pl

starscream | 2012-01-02

To pierwsza książka z serii powiązanej z grą "Diablo", którą przeczytałem. Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Zakończenie hmmm..., pozostawię to czytelnikom do oceny, nie będę nic zdradzał i psuł zabawy innym. Natomiast zdecydowanie odradzam tę lekturę osobom, które mają awersję do pająków. Podsumowując można przeczytać, aczkolwiek obowiązkową pozycją to ona nie jest, no chyba, że dla wielkich fanów realiów świata z gry "Diablo".

NihilusX | 2013-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Genialne! Zdecydowanie jedna z najlepszych książek na podstawie gier. Trochę słaba końcówka, ale cała reszta jest bez zarzutu.

noof94 | 2017-06-04
Yaxub | 2017-05-24