Mój były mąż

Tłumaczenie: Adela Drakowska
Cykl: Projekt : Ciąża (tom 1)
Wydawnictwo: Harlequin
The paternity plan
Avadoro

Niektórzy uparcie twierdzą, że czas leczy wszystkie rany, ale Emily była innego zdania. Mimo upływu lat nie potrafiła zapomnieć, że Gabe porzucił ją już podczas podróży poślubnej. I to wcale nie dla innej kobiety, lecz z powodu nadmiernie wybujałych ambicji zawodowych. Gdy były mąż gorączkowo próbuje nawiązać z nią kontakt, Emily postanawia wykorzystać to do własnych celów, i to w dość niezwykły sposób. Gdyby tylko umiała zapanować nad odradzającymi się uczuciami.

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2001

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2001

Mak | 2014-03-24

Książka pozostawiła mieszane uczucia.

Fabuła nieco dziwna. Zaskakujące, że bohaterowie rozstają się zaraz po ślubie, i to w dodatku z takiego głupiego powodu. W prologu, Gabe wydaje się nieodpowiedzialnym idiotą, bo od początku wiedział na co się decyduje, a już kilka dni później jak na skrzydłach ucieka od żony. Postawa Emily również przesadnie wyidealizowana, bo która kobieta jest taka wyrozumiała i szlachetnie wysyła męża na jakiś dziwny projekt?

Dobrze jednak, że w książce znalazł się prolog, bo poznajemy historię od podstaw i możemy lepiej zrozumieć znajomość bohaterów.

Późniejszy związek także dość nietypowy, bo polega głównie na rozmowach listowych, nie licząc jedynego weekendu, który bohaterowie spędzają razem.

I te kombinezony… Gorzej niż kosmici z innej planety, przynajmniej w moim odbiorze.

Ale ogólnie opowiadanie nawet ciekawe i szybko się czyta.

gosiurka | 2013-08-01

Fajny, harlequin ,na odprężenie, o nieporozumieniach :)