Życie sprzed życia

Tłumaczenie: Barbara Górecka
Wydawnictwo: Purana
7 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
978-83-60170-09-0
ezoteryka, życie, życie po życiu
fiona

W ciągu minionych czterdziestu lat naukowcy z University of Virginia Medical Center przebadali ponad 2500 przypadków dzieci posiadających wspomnienia z poprzednich wcieleń. W tej książce wyniki tych badań zostały po raz pierwszy udostępnione opinii publicznej. Jej autor (psychiatra dziecięcy) przytacza najbardziej niezwykłe historie, opatrując je chłodnym naukowym komentarzem. Zapoznaje czytelników z najlepszym, jego zdaniem, sposobem ich interpretacji, po czym pozwala im wyciągnąć własne wnioski, które dla wielu mogą okazać się prawdziwym wstrząsem. "Życie sprzed życia" to fascynująca książka, która może zmienić nasze rozumienie spraw życia i śmierci.

źródło opisu: http://purana.com.pl/

źródło okładki: http://purana.com.pl/

Scarlett | 2014-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy reinkarnacja jest możliwa. Po przeczytaniu tej książki i historii w niej opisanych myślę, że posiadanie kolejnych żyć może być bardzo prawdopodobne. Książka jest ciekawa, pokazuje coś, o czym niekoniecznie mówi się w naszej kulturze. Polecam.

Łukasz Miłaszewicz | 2015-03-07

Jeżeli ktokolwiek interesował się Reinkarnacją, polecam tę książkę. Autor w bardzo obiektywny sposób podchodzi do tego tematu, dzięki czemu daje on "Wolną rękę" w naszych przekonaniach. Omawia on na podstawie solidnych badaniach, tezach i argumentach wszystkie za i przeciw. Pomimo zbadania ponad 2000 przypadków autor skromnie podchodzi do istnienia Reinkarnacji tłumacząc że "W dalszym ciągu mało o niej wiemy".

Przytoczę swój ulubiony cytat z tej książki:
"Podstawowe rozumienie świata wydaje się zmieniać w tempie niemal tak wolnym, jak dryfowanie kontynentów, za to niechęć do przyjmowania nowych idei zbyt łatwo utrzymuje to zrozumienie w zdrowej równowadze"

robinslav | 2014-03-22

Książka stanowi opis badań przeprowadzanych od roku 1958-go na University of Virginia Medical Center, badań ponad 2500 przypadków wspomnień z poprzednich wcieleń wśród dzieci.
Niewątpliwym i nie kwestionowanym „ojcem” tychże badań i eksperymentów jest dr Ian Stevenson, który w latach 1957-1967 będąc dziekanem Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu w Wirginii zajmował się już na poważnie badaniami poprzednich wcieleń wśród dzieci. Od roku 1967-go jednak, finansowany przez Chestera Carlsona (wynalazca metody fotokopiowania) zrezygnował z funkcji dziekana i poświęcił się całkowicie badaniom przypadków reinkarnacji.
W pozycji Tuckera znajdziemy tych przypadków wiele – wiele ciekawych opisów wspomnień z poprzednich wcieleń dzieci z całego świata, nie tylko z tych kręgów kulturowych gdzie wiara w reinkarnację należy do kanonów religii.
Opisy poprzedniego życia, setki szczegółów, nazwy miast, opisy wyglądu domów, krewnych, przyjaciół, znajomych, ich imiona i nazwiska, opisy swojego „dorosłego”...

TheNaturat | 2017-10-13
Konstantini | 2017-06-13