Mindfulness dla początkujących

Tłumaczenie: Paweł Listwan
Wydawnictwo: Czarna Owca
MINDFULNESS FOR BEGINNERS
joly_fh

Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że – mówi Kabat-Zinn – pełnia jest już w nas. Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości osiągnięcia poczucia płytkiego zadowolenia, ale dotarcia do pogłębionej harmonii, która przeniknie całą naszą egzystencję. Dzięki Mindfulness dla początkujących możesz nauczyć się w jaki sposób przekształcić swoje myślenie, uczucia,...

Dzięki Mindfulness dla początkujących możesz nauczyć się w jaki sposób przekształcić swoje myślenie, uczucia, sposób pracy oraz relacje z osobami, które kochasz, aby pozostawać w zgodzie i równowadze ze swoim prawdziwym „ja”.

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Haliaeetus | 2016-07-29

Książka Jona Kabat-Zinna, twórcy MBSR, nosi tytuł "Praktyka uważności dla początkujących". Równie dobrze mógłby on jednak brzmieć „Praktyka uważności dla żyjących”. „Początkujący” i „żyjący” to terminy na gruncie praktykowania uważności synonimiczne. Póki oddychamy, wszyscy jesteśmy bowiem początkujący. Ergo, ta książka jest dla każdego z nas. Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie (pomijając oczywiste przypadki), by po nią sięgnąć. Do książki, składającej się głównie z krótkich rozdzialików, dołączona jest płyta CD z medytacjami, czytanymi przez nieodżałowaną Małgorzatę Braunek. Kup, czytaj, praktykuj! (Nie mogłem zakończyć inaczej).

Zośka Majerowska | 2016-05-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Zdecydowanie mniej wartościowa, niż inne książki tego autora, szczególnie Zycie, piękna katastrofa. Jest to jednak krótka pozycja, dlatego polecam przekrartkować wszystkim, którzy poznają ideę mindfullness od podstaw :)

zaxis | 2018-06-28
Przeczytana: styczeń 2018