Szósty zmysł. Niewiarygodne, a prawdziwe.

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Świat Książki
Supersense: why we believe in the unbelievable
Ewa

Czy włożyłbyś sweter mordercy? Dlaczego burzymy domy, w których zamieszkało zło? Jak wytłumaczyć zjawisko déjà vu – dziwne uczucie, że przeżywana po raz pierwszy sytuacja wydarzyła się już kiedyś? Dlaczego, niezależnie od wykształcenia i inteligencji, wierzymy w to, co przeczy prawom natury? Okazuje się, że wiara w to, co wykracza poza racjonalne pojmowanie świata objawia się już we wczesnym...

Okazuje się, że wiara w to, co wykracza poza racjonalne pojmowanie świata objawia się już we wczesnym dzieciństwie. Według autora – psychologa, profesora uniwersytetu w Bristolu – rodzimy się z nadzwyczajnym szóstym zmysłem. Jest on niezbędny, abyśmy nauczyli się rozumieć świat. Fascynująca, naukowa ekspedycja w poszukiwaniu źródła zabobonu!

Mirek | 2011-11-09
Przeczytana: 2011 rok

Warto przeczytać i nauczyć się czegoś nowego.

ant_07 | 2016-10-07
PiatyPi | 2016-08-07