Tarot dla początkujących. Jak zrozumieć i interpretować Tarota

Tłumaczenie: Agnieszka Ufland
Wydawnictwo: Illuminatio
Tarot for beginners. An easy guide to understanding & interpreting the Tarot
shoko

Oto idealna książka dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z Tarotem. Publikacja prezentuje wszystko, co na temat tej od wieków uznawanej dziedziny, powinien wiedzieć każdy, kto dopiero zaczyna zgłębiać tajniki pracy z kartami. Książka zawiera dokładne interpretacje symboliki kart Małych Arkanów i Wielkich Arkanów w pozycjach podstawowej i odwróconej oraz szczegółowe instrukcje...

Książka zawiera dokładne interpretacje symboliki kart Małych Arkanów i Wielkich Arkanów w pozycjach podstawowej i odwróconej oraz szczegółowe instrukcje przeprowadzania odczytów, a także rozkłady kart niezbędne do rozpoczęcia pracy. Wszystko opisane w prosty i przystępny sposób, co niewtajemniczonym pozwala posiąść niezbędną wiedzę. Książka nie opiera się na konkretnej talii, więc możesz wybrać swoją ulubioną i właśnie z nią zgłębiać tajniki Tarota.

W Tarocie znajdziesz odpowiedzi na wszelki pytania, zarówno te proste dotycząc spraw codziennych, jak i te bardziej skompilowane dotyczące losu i przyszłości. Tarot pomoże ci również wyznaczyć życiową ścieżkę oraz przyniesie jasność niepewnym sytuacjom, zaś intensywna praca z kartami już od samego początku wpłynie na twój rozwój duchowy.

Choć zapewne nie będzie to ostatnia książka o Tarocie, po którą sięgniesz, to na pewno powinna być tą pierwszą. Dzięki temu przewodnikowi i dowolnej talii kart Tarota będziesz czytać w przyszłości jak w otwartej księdze!

źródło opisu: Wydawnictwo ILLUMINATIO Łukasz Kierus, 2013

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

olkacool | 2013-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Ciężko mi było zrecenzować tę pozycję, w tytule ma „Dla początkujących” a ja, choć wciąż się uczę i poznaję karty, „początkująca” nie jestem.

O autorce:
P. Scott Hollander - zawodowa pisarka, kartami tarota zajmowała się 20 lat, nauczała i doradzała, dobierała odpowiednie karty do magicznych zastosowań. Medytowała z kartami (jej zdaniem w swej nauce osiągnęła poziom Gwiazdy).

Książka "Tarot dla początkujących" podzielona jest na trzy części. W części pierwszej zostały omówione Arkana Wielkie, w części drugiej Arkana Małe, część trzecia dotyczy praktycznej strony korzystania z kart – czyli tego co najtrudniejsze dla początkującego, część trzecia mówi jak „czytać karty”.

Część pierwsza zaczyna się zgrabnym wprowadzeniem, dostajemy tu informację, że książkę można czytać na dwa sposoby. Pierwszy – od deski do deski (klasyczny), drugi – pomijając większość tekstu i przechodząc do sekcji zwanej „odczyt” (który omawia znaczenie kart w rozkładzie). Mamy tu też informacje: jak korzystać...

Nie wiem jak ta książka prezentuje się na tle innych o tej tematyce, ale wiem, że mi bardzo pomogła zacząć. Cieszę się, że było mi pisane zacząć właśnie od niej.

Kasia | 2014-12-31

Według mnie słaba rzecz. W tytule zawarta jest informacja, że dla początkujących - ok, ale chyba dla początkujących-początkujących, którzy nie wiadzą nawet jakie karty znajdują się w tarocie. Znaczenie bardzo słabo opisane, minimum minimum...suche, skrótowe informacje.
Nawet jeśli zaczyna się przygodę z kartami, to warto sięgnąć po coś głębszego - S. Graham czy Tarot Snów (według mnie najlepsza talia Tarota i przystępna ksiązka).

P. Scott Hollander przez ponad dwadzieścia lat pracowała z kartami i pogłębiała swoją wiedzę o Tarocie. Korzystała z kart do udzielania porad oraz magicznych zastosowań. Nauczała również, jak korzystać z Tarota do medytacji. Była zawodową pisarką. Przez ponad dwadzieścia pięć lat napisała i opublikowała wiele książek, artykułów i opowiadań. P. Scott Hollander zmarła 4 marca 1997 roku.

Talia kart Tarota może odpowiedzieć nie tylko na proste pytania tak często zadawane wróżbiarzowi, ale również na poważniejsze zagadnienia, które kierują Twoim życiem. Ale od czegoś trzeba zacząć. Zanim zaczniesz swoją przygodę z Tarotem, powinieneś poznać podstawowe znaczenie kart.

„Tarot dla początkujących” to książka, która opisuje i interpretuje symbole znajdujące się na 22 kartach Wielkich Arkanów i 56 kartach Małych Arkanów oraz wyjaśnia, jak rozkładać karty i interpretować ich układ. Jednak to do Nas zależy decyzja o prawdziwym znaczeniu Tarota. Książka została podzielona na trzy ważniejsze...

Krzysztof | 2017-08-22
Na półkach: Mam e-booka, Przeczytane