Mały poradnik życia Tom 1

1993-01-01
Media Rodzina
hobby
2002-01-01

!-!ujnia panie! -Zgadnijcie dlaczego. O jacksonie brownie: od dzisiaj przesiadz sie na myslenie i nigdy wiecej juz nic nie pisz!

Większość rad i wskazówek jest ponadczasowe. Uwielbiam.

Jedna z piękniejszych książek jakie miałam w rękach. Nie jest ładnie wydana, ale treść jest urzekająca. Uwielbiam dawać tą książkę na śluby przyjaciół jak i bliskim mi osobom. Dużo mądrości, ale przekazanej w przyjemny sposób. Jasne, że sporo z tych rad nadaje się tylko dla syna wybierającego się na Uniwersytet, do którego jest adresowana książka. Owszem, pasują tylko do...

Rady, które ojciec udziela wybierającemu się na Uniwersytet synowi, wydają się być niezwykle cenne. Aczkolwiek część z nich pasuje tylko do rzeczywistości amerykańskiej i nijak ma się do polskich realiów.

Mały poradnik życia w wersji polskiej i angielskiej. Świetne rady i wskazówki, które mają bardzo dużo wspólnego z naszym życiem. Książka zrodziła się jako prezent dla syna, który rozpoczynał nową drogę na studiach. Moje najlepsze:
20. Bądź wyrozumiały dla siebie i innych.
33. Traktuj napotkanego człowieka tak, jak sam chciałbyś być traktowany.
41. Nie odmawiaj sobie...

Począwszy od najważniejszego:
Okazuj szacunek wszystkiemu, co żyje.

... poprzez równie ważne, aby używać rozumu i wolnej woli:
Sam kształtuj swoją postawę życiową. Nie pozwól, żeby ktoś inny zrobił to za ciebie.
Zwalczaj przesądy i dyskryminację wszędzie, gdzie je napotkasz.
Wybierz sobie pracę zgodną z twoim systemem wartości.

... aż po rady, jak zachować radość...

"508. Zostań czyimś bohaterem."

511 porad dla lepszego życia. Do przeczytania w jeden wieczór, do stosowania przez całe życie. Ze względu na zawodność ludzkiej pamięci będę do niej zaglądała od czasu do czasu. Sporo rad to istne perełki. Niektóre są łatwe do zastosowania, inne trudno zrealizować w praktyce. Poniżej zostawiam kilka moich ulubionych:

"1. Powiedz coś miłego...

Najlepsza najgorsza książka świata.

Nie wiem co napisać o tej książeczce, jestem gdzieś pomiędzy opinią, że jest dobra, ale niektóre rady są naciągane. Część z nich jest naprawdę świetna, ale część bezużyteczna. Dużo jest też rzeczy oczywistych (choć o tych też często zapominamy). Książki ani nie polecam, ani nie odradzam. Myślę, że dobra byłaby na prezent dla jakiegoś młodego człowieka wkraczającego w...

Dla mnie rewelacyjna, bardzo otworzyła mi oczy na świat, pozytywna książka. Lekka i przyjemna :)

Dyskusje

• Poradniki