Nowy dom Imbirka

Tłumaczenie: Justyna Rychlik
Seria: Klub Kociaków Słodziaków
Wydawnictwo: Papilon
Ginger's New Home
kot, kociaki, klub
Wiki

Witajcie w klubie kociaków-słodziaków! Ania, Mia, Ela, Rubi, Lili oraz Moli są najszczęśliwszymi dziewczynami na świecie. Właśnie założyły klub kociaków, w którym wymieniają się opowieściami o swoich wspaniałych zwierzątkach. W tym tomiku dowiemy się, czy inne kotki potrafią pomóc choremu Imbirkowi.

źródło opisu: Papilon, 2012

Kiti | 2014-04-12

Sue Mongredien to autorka serii Klub Kociaków Słodziaków, która liczy sobie już 10 tomów. Opowiada o 6 dziewczynkach oraz ich kociakach.

Ania trochę obawiała się przeprowadzki w nowe miejsce. Na szczęście rodzice pomyśleli o jej samopoczuciu i postanowili sprawić jej kotka, aby nie czuła się taka samotna. Na miejscu u ciotki, skąd pochodził kociak, spotkała jeszcze 5 dziewczynek, które także przyszły obejrzeć zwierzątka. W związku z tym postanowiły założyć Klub Kociaków Słodziaków.

Bardzo lubię wszystkie książki, które opowiadają o kotach, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok serii autorstwa Sue Mongredien. Każda książeczka opowiada o innym kotku, choć kolejne tomy są fabularnie ze sobą powiązane. Moim zdaniem całość tworzy jedną książkę fabularną, którą można czytać bezustannie.

Styl autorki jest prosty, a duża czcionka dodatkowo ułatwia i przyśpiesza czytanie. W książce dodatkowo zawarte zostały liczne ilustracje przedstawiające opisywane zdarzenia. Seria...

Darka_pl | 2012-10-09
Przeczytana: sierpień 2012

Bardzo słodka książka! Chętnie przeczytam więcej części serii.

tygrysek | 2017-11-12
Na półkach: Zwierzaki, Przeczytane
Przeczytana: 11 listopada 2017

Książka jest słodka. Podoba mi się ten kotek i jego imię ;)

ola | 2013-10-13

ta książka jest bardzo fajna

Gwiazdka10 | 2017-07-21
Przeczytana: 2015 rok