Motyle dzienne, motyle nocne

Seria: Seria w kratkę
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Jeśli się ich boisz, musisz trzymać wieczorem okno zamknięte, zwłaszcza gdy światło jest zapalone. Ale chyba coś stracisz. Prawdę o lipcowej nocy. Nie wiadomo, czemu Malwina nazywa się Malwina. Może z powodu różowych malw, które przyśniły się kiedyś jej mamie, projektantce ogrodów? A może dostała imię po tacie, tajemniczym Melvinie Blue z Nowego Jorku, który nawet nie wie, że ma córkę…? Myśli...

Nie wiadomo, czemu Malwina nazywa się Malwina. Może z powodu różowych malw, które przyśniły się kiedyś jej mamie, projektantce ogrodów? A może dostała imię po tacie, tajemniczym Melvinie Blue z Nowego Jorku, który nawet nie wie, że ma córkę…? Myśli Malwiny, spędzającej lato w sennej i z pozoru zwyczajnej miejscowości, zaprząta jednak nie tylko nieobecny ojciec. Są jeszcze dziwni mieszkańcy miasteczka – kamieniarz rzeźbiący smutne anioły, córka cyrkowców w męskim kapeluszu, pisarka, która nigdy nie opuszcza domu… I oczywiście nocne motyle. Czy da się je pokochać?

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

Malwina przyjeżdża z mamą na całe wakacje do małego miasteczka. Jej rodzicielka znalazła tam zlecenie więc mają spędzić w miasteczku trochę czasu. Dziewczynka często myśli o swoim ojcu. Jest jej nieznany. Wie tylko, że jest jakimś pianistą jazzowym z Nowego Jorku. Nie wie, o jej istnieniu gdyż spędził z jej mamą tylko jedną noc. Z tęsknoty za tym nieznanym mężczyzną próbuje nauczyć się gry na pianinie, mimo braku większych sukcesów.

Stopniowo poznaje mieszkańców, którzy nie należą do grupy ludzi przeciętnych. Dobrym przykładem takiej osoby jest Mirella. Jest ona cyrkowym dzieckiem. Słynie z pięknych, choć niekoniecznie prawdziwych, historii. Ubarwia ona całą książeczkę i bardzo przypadła mi do gustu. Mimo wszystko Malwina jest bardzo samotna. Jest też dosyć szarą i pospolitą postacią. Wydaje mi się, że jest to zabieg celowy, który ukazuje świat wokół niej jako bardziej kolorowy i pociągający dla czytelnika.

Lubię takie książki. Czasami mam ochotę poczytać coś takiego, co oderwie...

rtęć | 2014-02-03
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 02 lutego 2014
kukartka | 2014-08-14

Lekka i przyjemna lektura dla dziewczyn doskonała w swojej prostocie. Serdecznie polecam tym którzy nie lubią długich monotonnych powieści.

Luna | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

ŚWIETNA DO RELAKSU!!!!!!!! GORĄCO POLECAM!!!!!!!! ;)

wera | 2017-10-07

książka jest książką o dziewczyncee o imieniu Malwina która ze swoją mamą wyjeżda do miasteczka. Lecz jest ale czy to miasteczko jest normalne?

Izabela | 2015-07-07

"Są jeszcze dziwni mieszkańcy miasteczka – kamieniarz rzeźbiący smutne anioły, córka cyrkowców w męskim kapeluszu, pisarka, która nigdy nie opuszcza domu… I oczywiście nocne motyle. Czy da się je pokochać?"

makatka | 2014-06-23
Przeczytana: czerwiec 2014

Wydawać by się mogło, że to lekka książka dla młodzieży.... tak a jednak można się doszukać nieco głębszych treści.

Dominika Lizak | 2017-12-12
Przeczytana: grudzień 2017