Książka Roku 2018

Sekret Trufelka

Tłumaczenie: Justyna Rychlik
Seria: Klub Kociaków Słodziaków
Wydawnictwo: Papilon
Truffle's secret hideaway
koty, literatura dziecięca
Seii

Witajcie w Klubie Kociaków Słodziaków! Ania, Małgosia, Lila, Róża, Ela i Maja to najszczęśliwsze dziewczynki pod słońcem - każda ma śliczne kociątko. Założyły klub, aby spotykać się i opowiadać o przygodach ukochanych zwierzątek. Kotek Małgosi to prawdziwy pieszczoch i domator. Ostatnio jednak zaczął znikać na długie godziny, a dziewczynka martwi się, że nie jest szczęśliwy z jej hałaśliwą...

Kotek Małgosi to prawdziwy pieszczoch i domator. Ostatnio jednak zaczął znikać na długie godziny, a dziewczynka martwi się, że nie jest szczęśliwy z jej hałaśliwą rodziną. Któregoś dnia Trufelek nie wraca na noc. Przyjaciółki z Klubu Kociaków Słodziaków starają się pomóc Małgosi odnaleźć jej pupila, ale czy kotek tym razem nie odszedł na dobre?

Minipowieści dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zabawne, pouczające, z urzekającymi czarno-białymi ilustracjami.

źródło opisu: Papilon-Publicat, 2013

źródło okładki: http://publicat.pl/pub/pl/uploadimages/covers/299c...»

Nata | 2016-11-17
Przeczytana: 21 października 2016

Książka opowiada o dziewczynce Małgosi i o jej kotku Trufelku. Razem mają wiele przygód. Więc .. jak kotek zniknął Małgosia była zawiedziona i starała się odzyskać kotka. Małgosia ma też klub który nazywa się "Klub kociaków słodziaków"
Ten klub założyła Lila, przyjaciółka Małgosi. W klubie występują przyjaciółki Małgosi Lila, Ania, Maja, Ela, Róża. Nie chciałabym Wam zdradzić niczego ,ale mogłabym podpowiedzieć,że na końcu bajki Trufelek się odnalazł ♥! Myślę, że może kiedyś znowu wypożyczę tę książkę i znowu powspominam!

DenseRain | 2018-12-29
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa