Wielka ucieczka Dymka

Tłumaczenie: Justyna Rychlik
Seria: Klub Kociaków Słodziaków
Wydawnictwo: Papilon
Smokey's Great Escape
jewa

Witajcie w klubie kociaków-słodziaków! Ania, Mia, Ela, Rubi, Lili oraz Moli są najszczęśliwszymi dziewczynami na świecie. Właśnie założyły klub kociaków, w którym wymieniają się opowieściami o swoich wspaniałych zwierzątkach. W tym tomiku dowiemy się, czy Mia, opiekunka Dymka, znajdzie dla swojego ulubieńca więcej czasu.

źródło opisu: Papilon, 2012

Kiti | 2014-04-12

Sue Mongredien wyszła naprzeciw miłośnikom kotów i postanowiła stworzyć kilkutomową serię o naszych podopiecznych. Każda książka opowiada o jednym z sześciu kotów, którymi zajmuje się sześć dziewczynek.

Maja postanowiła zaopiekować się Dymkiem, ślicznym szarym kotkiem. Uczęszczała jednak na wiele zajęć dodatkowych i nie zawsze mogła poświęcić swojemu pupilowi tyle czasu, ile by chciała. Dodatkowo Dymek cały czas chciał wyjść na zewnątrz, choć był na to jeszcze za mały...

Po zakończeniu pierwszego tomu od razu postanowiłam zapoznać się z kolejnym. Fabuła jest ze sobą powiązana, a tym razem mogłam poczytać o moim ulubieńcu, czyli Dymku. Autorka starała się nam uświadomić, że należy zaplanować swój czas, aby zdążyć wszystko wykonać. Jedne osoby mają taki dar w sobie, inne nie, jednak wszystko jest do nadrobienia. Najważniejsze jest, aby ustalić sobie w życiu priorytety i do nich dążyć.

Jak już wspominałam przy okazji pierwszego tomu, styl autorki jest niezwykle prosty i...

ZwykłaMatka | 2016-09-20
Na półkach: Czytane córci
Przeczytana: 13 września 2016

Papilon, bo to on jest sprawcą zaistniałej sytuacji czytelniczej, wydał jakiś czas temu serię o małych, puchatych stworzonkach: "Klub Kociaków Słodziaków". Całość obejmuje około ośmiu tytułów. Każda z nich traktuje o innym kotku i jego właścicielce. Mnie dane było przeczytać "Wielką ucieczkę Dymka". W zasadzie nie trzeba trzymać się kolejności, ale fajnie jednak zacząć od pierwszej części, czyli "Nowy dom Imbirka". To w niej właśnie małe czytelniczki dowiadują się co to za tajemniczy klub i skąd się wzięła jego nazwa.
Nie będę Wam za dużo zdradzać, sami sprawdźcie :) Mały Dymek, szary jak dym z komina, jest "żywym srebrem". Wprost roznosi go energia i próbuje za wszelką cenę wydostać się z domu. Jego właścicielka - Maja, dba o swojego pupila jak potrafi. Jednak poza opieką nad kociakiem ma mnóstwo innych zajęć dodatkowych tak więc nie potrafi się zorganizować bez zaniedbywania choćby jednego z nich.
Książki te uczą dzieci empatii, szacunku do zwierząt, tego jak należycie się nimi...

matti05 | 2013-12-17
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Bajka "Klub Kociaków Słodziaków. Wielka ucieczka Dymka" to bardzo fajna książka.

Gwiazdka10 | 2017-07-21
Na półkach: Przeczytane 2015
Przeczytana: 2015 rok

Ocena wystawiona na podstawie tego, co myślałam o tej książce w momencie przeczytania.

Luna | 2013-04-03
Przeczytana: 2012 rok

To książka o kotku który ma na imię Dymek. A ja mam podobnego kotka
tylko jest chudy.

Oliwkaa | 2013-03-10
Przeczytana: 09 marca 2013

Fajna książka, polecam do przeczytania wszystkim, którzy lubią kotki :-)

sofija | 2013-06-26

jest bardzo ciekawą książką :)

lidolff13 | 2017-06-20
Przeczytana: 2014 rok