Dusia. Zagubione kaczątko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na pomoc zwierzakom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
978-83-265-0443-3
jagarkar

Zgubione… porzucone… zaniedbane? Odtąd ich domem będzie „Cichy kąt”! W idealnym świecie takie miejsca jak schronisko „Cichy kąt” nie byłyby potrzebne. Jednak Ewa i Karol Mareccy, których rodzice prowadzą schronisko, wiedzą, że w życiu nie zawsze jest idealnie. Codziennie zjawia się nowe zwierzę, które potrzebuje ich pomocy! Pewnego dnia Ewa spotkała nad rzeką rodzinę kaczek i natychmiast zakochała się w najmniejszym, nieśmiałym kaczątku, które nazwała Dusią. Mała kaczuszka z trudem dotrzymywała tempa silniejszym braciom i siostrom i pewnego dnia odłączyła się od rodziny. Ewa wie, że na takie samotne maleństwo czyha wiele niebezpieczeństw, dlatego robi wszystko, co w jej mocy, aby odnaleźć Dusię całą i zdrową.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/nowosci/Dusia_zagubione_kaczatko/

Kiti | 2014-12-21

Kaczuszki to takie urocze stworzenia, prawda? Muszą być na tyle interesujące, że Tina Nolan napisała o nich książeczkę dla młodszych czytelników. Zapewniam, jest tego warta!

Ewa, córka właścicieli schroniska ,,Cichy kąt", uwielbiała i kochała wszystkie zwierzęta, z czego czasem wyśmiewał się jej brat Karol. Nie inaczej było w chwili, gdy ujrzała kaczą rodzinkę - mamę, tatę i cztery malutkie kaczuszki. Od razu zauważyła, ze czwarta z rodzeństwa, którą nazwała Dusią, jest słabsza niż pozostali. Bała się, aby nie została w tyle.

Książeczka jest pełna emocji, ukazuje całą gamę uczuć, obaw o kaczuszkę, o to, co się z nią stanie, czy zaginie, jak jej się uda odnaleźć rodzinę. Dodatkowo na te zwierzęta czeka masa innych niebezpieczeństw. Mogą zostać zjedzone np. przez kota, przejechane przez samochód. Uważajmy więc, czy nie ma gdzieś w pobliżu mniejszych zwierząt, którym możemy zaszkodzić.

Cała seria została bardzo ładnie wydana, a cena moim zdaniem jest też bardzo okazyjna. Przepiękna...

książek: 1951
Anna | 2012-12-11
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Moja Groszek ma 11 lat i uwielbia zwierzęta. Książeczkę, o której chcę napisać polecam z czystym sumieniem każdemu rodzicowi i dziecku w dowolnym wieku. Książek tych jest cała seria i moja córka zaczytuje się w nich już od pewnego czasu. Rysunki w książeczkach są śliczne, a każda opowieść niesie za sobą morał, naukę, dziecko może samo wyciągnąć wnioski i zrozumieć, jak należy się w danej sytuacji zachować. Opisane są tu historie pełne ciepła, miłości, wartości rodzinnych.
"Dusia" to kaczuszka, żółciutka, malutka, urocza, ale też bezbronna i głupiutka niestety. Dziewczynka, która ją dostrzega, zauważa, od razu zwraca na nią uwagę, jakby wyróżniała się spośród innych kaczątek, stara się za wszelką cenę otoczyć ją opieką, ale nie jest to wcale proste i łatwe. Ewa, bo tak ma na imię, mieszka z mamą, tatą i bratem Karolem, jej rodzice prowadzą schronisko dla zwierząt, są ludźmi o dobrych, czułych sercach.
W tej serii są wydane cztery książeczki, każda o innym zwierzątku. Gdy je czytam...

Marta Pluskota | 2015-09-05
Na półkach: Na pomoc zwierzakom