Kiedy śpisz

2012-06-01
2012-06-01
978-83-7659-862-8
Jerzy Żebrowski
horror apartament psychopata młoda kobieta

Historia powinna przedstawiać życie psychopaty. Jakoś mnie to jego życie nie ruszyło.... Może za dużo oczekuje od psychopatów, ale ten był wyjątkowo jakiegoś gorszego sortu. Te kilka dni opisane z jego perspektywy były najzwyczajniej w świecie nudne. Nic mnie tam nie poruszyło ani nie wciągnęło.

Sam pomysł na książkę jest świetny - co myśli psychopata, gdy robi to co robi, i dlaczego wgl to robi. Wejście w jego umysł powinno być fascynującym i ciekawym przeżyciem. Nie było. Pomimo tego, że książkę czyta się szybko, bo jest napisana fajnym językiem, to przez większość książki nic się nie dzieje - a jest to prawie 400 stron! 400 stron o gościu 'psychopacie', który noc w noc leży pod łóźkiem kobiety i nie robi praktycznie nic. Ok może sam fakt, że ktoś ci leży pod łóżkiem jest trochę straszna no ale prooosze... miałam nadzieje na więcej akcji.

Za całokształt daje 3/10, ale ogólnie nie polecam.

Świetna książka! Polecam ją wszystkim tym, którzy lubią lekki dreszczyk emocji. Trzyma w napięciu, pokazuje sposób myślenia psychopaty, który mimo tego, że robi złe rzeczy w pewien sposób wzbudził moją sympatię. Czytałam ją z zaciekawieniem. Podobał mi się rozwój akcji, który z pewnością zaskoczy niejednego.
Strach pomyśleć, że tacy ludzie są wśród nas. Znakomicie pokazane stadium obsesji i stawianie zaspokojenia swoich potrzeb oraz spokoju psychicznego ponad życie.
Poproszę o więcej książek tego typu. Dawno już nie trafiłam na tak dobry thriller.

Strach pomyśleć, że tacy ludzie są wśród nas. Znakomicie pokazane...

Jedna z książek po której miałam tak zwanego "kaca książkowego". Mimo, że wiedziałam, że główny bohater jest zły to mimo wszystko w jakiś sposób go polubiłam. Zaczęłam się nawet zastanawiać co by się stało jakbym sama spotkała takiego Cilliana. Książka skłoniła mnie do refleksji i z czystym sumieniem polecam ją osobom, które szukają czegoś lekkiego, co szybko się czyta, ale jednocześnie co potrafi przyspieszyć puls i zaciekawić.

Dzięki tej książce polubiłam czytać thrillery. Zakończenie książki bardzo mnie zaskoczyło, zupełnie inne sobie wyobrażałam. I właśnie takie książki uwielbiam. Takie, które potrafią zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Jednak po głównym incydencie w książce zrobiło się już nudno, czytało mi się mniej przyjemnie niż wcześniej. Przerażające w tej książce są opisane metody tortur, jak czytałam to nie raz mi przeszedł dreszczyk. Bardzo dobra książka hiszpańskie thrilleru.

Dobra, lekko wchodzi, szybko się czyta, film za to beznadziejny

Dobra, lekko wchodzi, szybko się czyta, film za to beznadziejny

Wiele dobrych opinii słyszałam o tej książce jeszcze zanim trafiła w moje ręce. Z niecierpliwością czekałam na ten moment i po przeczytaniu ani trochę się nie zawiodłam! Książka to majstersztyk sam w sobie!

Książka niewątpliwie specyficzna, ja osobiście lubię tego typu ksiazki, które wyróżniają się z tłumu. Po przeczytaniu, czułam lekki niedosyt...

Dobry thriller, który po przeczytaniu uświadomił mi, że z całą pewnością takich ludzi jak główny bohater jest dość wielu. Tak naprawdę aż strach się bać, ale książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Przeczytałam ją jednym tchem. Historia wciąga od początku i trzyma w napięciu.

Przeczytałam ją jednym tchem. Historia wciąga od początku i trzyma w napięciu.

Rewelacyjny thriller, trzyma w napięciu, przeraża fabuła książki jak i sam fakt, że tacy psychopaci owładnięci obsesją nie są tylko wytworem fikcji literackiej, ale możemy ich spotkać w realnym świecie.
Polecam warto przeczytać!!

Polecam warto przeczytać!!