Żmija w garści

Seria: Nike
Wydawnictwo: Czytelnik
Vipere au poing
Buka

Powieść utrzymana w formie relacji chłopca w okresie dojrzewania. Zdobyła swego czasu szczególny rozgłos, wywołała wiele kontrowersyjnych opinii i dyskusji z uwagi na drastyczność poruszanego tematu: nienawiści syna do bezwzględnej i despotycznej matki.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google

Anksunamun | 2016-07-02

Wielka szkoda, że powieść jest tak krótka, bo wciąga niemal od pierwszej strony! Autor doskonale odtworzył atmosferę upadającego francuskiego dworku z przełomu XIX i XX wieku. Na tym tle umieścił barwne postaci, których realizm oddania wręcz zaskakuje. Książki na pewno nie można określić jako optymistycznej, ale i tak polecam ją wszystkim znajomym, którzy po jej przeczytaniu podzielają moje zdanie - "Byłam tak ciekawa, co ta Jędzopa jeszcze wymyśli, że nie mogłam przestać czytać."

Buka | 2012-09-19
Przeczytana: 18 września 2012

Książka do przemyśleń. Ciężki temat rodzicielstwa oraz konsekwencji jakie niesie wpajanie własnym dzieciom nienawiści i braku poszanowania dla drugiego człowieka. Z lekka szokujące. Czasami wręcz przerażające.

Leehoo | 2017-09-05
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2014 rok

Cała trylogia po prostu doskonała. Żmija w garści, Świat się kończy i Wołanie puszczyka - rewelacyjna saga rodzinna. Galeria typów, plastyczny obraz czasów i obyczajów. Wciąga i na zawsze zapada w pamięć. Postać matki - godna dramatu Szekspira. Zdecydowanie warto poświęcić czas na lekturę.

salvadorm | 2017-08-07
mzubko | 2017-06-16