Co zdążysz zrobić, to zostanie. Portret Jerzego Turowicza

Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-2180-2
Ag2S

Portret postaci, która przez pół wieku wychowywała niezależnie myślących Polaków Zapiski z dzienników, fragmenty listów, ale przede wszystkim relacje osób, które z Turowiczem pracowały i przyjaźniły się, budują niezwykłą opowieść o jednej z największych postaci kształtujących powojenną historię Polski. Opowieść Anny Matei przybliża nam między innymi atmosferę dworu w Goszycach, codzienną...

Zapiski z dzienników, fragmenty listów, ale przede wszystkim relacje osób, które z Turowiczem pracowały i przyjaźniły się, budują niezwykłą opowieść o jednej z największych postaci kształtujących powojenną historię Polski. Opowieść Anny Matei przybliża nam między innymi atmosferę dworu w Goszycach, codzienną pracę w redakcji „Tygodnika Powszechnego” czy klimat mieszkania przy ulicy Lenartowicza, w którym przez kilkadziesiąt lat znajdowała schronienie ogromna liczba zaprzyjaźnionych lokatorów.

Głosy ponad pięćdziesięciu przyjaciół Redaktora składają się na portret dziennikarza, publicysty, działacza ruchu soborowego, szefa i opiekuna. Dodatkowy atut książki stanowią niezwykłe fotografie, wiele z nich o dużym znaczeniu historycznym.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!