Wilczy amulet

Tłumaczenie: Marek Pawelec
Cykl: Wilczy miot (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wolf’s Cross
wilczy miot
Wiktoria

Od wydarzeń opisywanych w „Wilczym miocie” mija sto lat. Żelazna pięść Zakonu Krzyżackiego niestrudzenie miażdży karki wrogów Kościoła. Mnisi stracili jednak najpotężniejszych sojuszników. Dotychczas posłuszne wilkołaki wybrały wolność, ściągając na siebie gniew dawnych panów. Śladem buntowników ruszają okrutni łowcy – wolfjegrzy. Przyjazd Zakonników do polskiej fortecy burzy spokojne życie...

Przyjazd Zakonników do polskiej fortecy burzy spokojne życie pracującej tam Marii. Dziewczyna odkąd pamięta nosi na szyi podarowany jej przez ojca amulet – srebrny krzyżyk, mający chronić ją przed Diabłem. Nie powiedziano jej jednak, że bestia kryje się w niej samej.

źródło opisu: http://esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?rodz...(?)

źródło okładki: http://esensja.pl/ksiazka/ksiazki/obiekt.html?rodz...»

"Czy doprawdy tak duża jest różnica między wilkiem, który staje się człowiekiem, a człowiekiem, który staje się wilkiem?"

Po pozytywnym zaskoczeniu pierwszą częścią sięgałam po kontynuację z pewnymi oczekiwaniami. Niestety, tym razem trochę się przeliczyłam. Na szczęście tylko odrobinkę. Książka nie jest zła, ale jak dla mnie w porównaniu do części pierwszej wypada słabiej, chociaż okładkę ma już trochę lepszą :)

Tak jak w "Wilczym miocie" dylematy moralne głównej bohaterki oceniłam na plus, tak tutaj momentami miałam już dosyć łagodnej, cnotliwej i doświadczonej przez los Marii wraz z jej podejściem do życia. Niezmiernie irytowały mnie również przejawy jej podwójnej moralności.
Wątek miłosny oklepany, jeden kandydat jest zły a drugi dobry, a nasza biedna Marysia musi wybierać co jest dla niej w życiu ważniejsze.
Momentami było krwawo, ale niestety tym razem bez atrakcji typu palenie na stosie, raczej zwykła jatka wilkołaka z jego przeciwnikami i to niestety tylko od czasu do...

BagatElka | 2014-05-08
Przeczytana: 07 maja 2014

Pochłonęłam w mgnieniu oka.
Książka kupiona na wyprzedaży za 8,75 zł ale w niczym to nie umniejsza jej wartości.
Wiele dobrych słów napisano na temat "Wilczego amuletu" i zgadzam się z nim całkowicie.Nieistotne,że czytałam od drugiego tomu,już zamówiłam kolejny ,tym razem za 6,5 zł.Zadziwiające jakie perełki można odkryć na wyprzedażach.
Polecam miłośnikom fantastyki,romansów jak również wielbicielom krwawych jatek.

Wraz z przeczytaniem ostatniej strony książki „Wilczy amulet” ciśnie się na usta stwierdzenie: dobre! Z gracją skrojona fabuła, będąca konglomeratem horroru, romansu, powieści historycznej i przygodowej à la Sienkiewicz czy współczesny nam Komuda, przenosi tego, kto zechce porwać się jej prądowi, w kuluary średniowiecznego zakonu krzyżackiego (zasiedlającego obszary pruskie, dziś stanowiące część państwa polskiego) poskramiającego bestie, które niegdyś były jego narzędziem walki z wrogiem.
Drugą część stworzonej przez Swanna historii wspierają dwa silne filary narracyjne. Pierwszym z nich jest logicznie skonstruowana fabuła, której obce są sztucznie wygenerowane wątki, tzw. „zapychacze stron”, a także niespójności. Odkrywając wers po wersie losy bohaterów, nabywamy pewności, że obcujemy z solidnym i dobrym warsztatem, a nie z, co niestety nagminne w omawianym gatunku, płyciznami intelektualnymi. Drugim asem w rękawie, który skrywa autor „Apotheosis Trilogy”, jest niebanalna kreacja...

wiejskifilozof | 2014-09-20

W porównaniu do tomu 1,raczej było dla mnie słabsze.
Nie mogłem się sługo przebić,przez tekst.
Uważam osobiście,że brakowało mi tej akcji z pierwszego tomu.
Chociaż,też owszem nie było to złe.
Ale jednak Wilczy Miot był dla mnie lepszy.
Na plus trzeba przyznać,więcej było mowy o Polakach.

KaWa99 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Książka bardzo ciekawa, jednak gdybym miała porównać do pierwszej części to "wilczy miot" jest lepszy.

mkmorgoth | 2015-03-29
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 maja 2011

WILCZY AMULET - pozycja wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-ka - to drugi rozdział przygód rozpoczętych w WILCZYM MIOCIE autorstwa S.A. Swanna.

S.A. Swann (prawdziwe nazwisko to Steven Swinarski) publikuje pod kilkoma pseudonimami. Autor ma w dorobku blisko dwadzieścia powieści, głównie fantasy, ale napisał też trylogię militarną i space operę. W Polsce dał się bliżej poznać czytelnikom, publikując swoje opowiadanie ŚMIERĆ W BAWARII w miesięczniku NOWA FANTASTYKA (9/2010). WILCZY AMULET stanowi zwieńczenie dylogii o walce wilkołaków z Zakonem Krzyżackim. Autor nie wyklucza jednak powrotu do wymyślonego przez siebie uniwersum.

Mimo że WILCZY AMULET to drugi tom przygód zapoczątkowanych we wcześniejszym epizodzie, to mamy tutaj zupełnie innych bohaterów, a także czas i miejsce akcji. Bowiem historia została osadzona przez Autora na Mazowszu, niedaleko grodu Narew w czasach o sto lat późniejszych, w 1353 roku, czyli stosunkowo niedługo po zawarciu pokoju kaliskiego.

Co do...

retrezed | 2016-08-24

,,Wilczy amulet'' przyszedł do mnie w pakiecie wraz z pierwszą częścią zatytułowaną ,,Wilczy miot''. Czy zawiódł moje oczekiwania? Nie. Jest to kolejna dawka ciekawej fantastyki i świetny przykład na to, że współczesna literatura wciąż potrafi przedstawić wilki/wilkołaki w sposób odpowiadający ich tradycyjnemu obrazowi. Wilk jest przede wszystkim bestią, która morduje i niszczy. Sylwetka jednej z kobiecych postaci wprowadza pewne zaburzenie mitu, ale nie działa to na niekorzyść historii. Dzięki temu wprowadzony zostaje pewien dylemat moralny, którego rozwiązanie nie jest niestety zbyt zaskakujące. Podsumowując - czas spędzony na czytaniu ,,Wilczego amuletu'' nie jest stracony. Serdecznie polecam sięgnąć zarówno po tę jak i po pierwszą część książki autorstwa S.A. Swanna.

Nutka romantyzmu bez ton cukru i miodu, za to w barwnej scenerii osadzonej na Mazowszu w czasach średniowiecza.
Miłe dla czytelnika lekkie fantasy z wilkołakami i zakonem krzyżackim na pierwszym planie.
Co do narracji nie mam zastrzeżeń, a nawet dla odmiany miło czyta się rzeczowy i ułożony styl męski.
Polecam zarówno dla pań (znudzonych romansami w takim samym, przewidywalnym, superromantycznym stylu) jak i dla panów (miło się zaskoczycie).

Juliab3 | 2011-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2011

„Wilczy amulet” jest drugą powieścią S.A.Swann’a, opowiadającą o rycerzach zakonu krzyżackiego i wilkołakach, przedstawionych w inny niż do tej pory sposób. Co prawda powieść nie opowiada o losach bohaterów „Wilczego miotu”, ponieważ akcja rozgrywa się sto lat później, jednak działa to jedynie na korzyść książki. Zarówno oprawa graficzna, jak i wnętrze poprzedniej powieści wypadło stosunkowo słabo, jednak tym razem, poprawie uległa nie tylko graficzna część książki, ale również pióro autora.

Wilkołaki sprzeciwiły się swoim panom, wybrały wolność, dlatego utworzona została specjalna grupa łowców tzw. „wolfjergów”, których głównym zadaniem jest wytropienie i zabicie niebezpiecznych stworów. Wkrótce oddział zakonu krzyżackiego zostaje rozgromiony przez bestię o złotawym futrze, która pragnie zemsty za wybicie jej rodziny. Ledwo udaje im się ujść z życiem, dlatego nie mając wyjścia, proszą o pomoc Mazowszan. Kontakty z Polską są bardzo napięte, dlatego nie zostają przywitani z...

Hersus | 2013-12-11

Jak już wspomniałem kiedyś na rynku od groma jest książek z wampirami w roli głównej. Większość to nic więcej jak romanse paranormalne. Często zapominamy, że wampiry to nie jedyne ponadnaturalne istoty, które fascynowały ludzi przez stulecia. Drugim takim gatunkiem są wilkołaki. Najczęściej przedstawiane, jako drugoplanowe postacie walczące z wampirami. Czas jednak to skończyć. Czas by wilkołaki przemówiły wspólnym głosem albo wspólnie zawyły. Stać się to może za sprawą „Wilczego amuletu” książki napisanej przez S. Andrew Swanna. To mało znany zagraniczny pisarz, który zauroczył nas wspaniałymi historycznymi opowieściami o wilkołakach. Wszystko zaczęło się od „Wilczego miotu” a kończy na „Wilczym amulecie”, którego tym razem chciałbym wam przedstawić.

Mija sto lat od wydarzeń z poprzedniej części. Zakon krzyżacki nadal walczy z wrogami kościoła. Niestety stracił swoją najsilniejszą broń. Wilczy miot uciekł, by żyć spokojnie. Czas jednak zmienia strony, wilcze dzieci będące niegdyś...