Monika 
Miłośniczka fantasy, kina, kotów i pepsi.
20 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 15 książek i 116 cytatów, ostatnio widziana 4 dni temu
Teraz czytam
  • Zapiski nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki
    Zapiski nosorożca. Moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki
    Autor:
    Republika Południowej Afryki. Dzikość przyrody, ruchliwe ulice wielkich miast i bezdroża w głębi kraju. Turystyczna rzeczywistość zderzona z brawurowo zreinterpretowanym światem afrykańskich mitów. ...
    czytelników: 502 | opinie: 49 | ocena: 6,02 (164 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-10 12:30:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:
Cykl: ROYALS (tom 2) | Seria: Royals
 
2018-08-04 16:08:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Bracia Slater (tom 1.5)

Krótka historia jednego dnia z życia Bronagh (konkretnie z dnia jej 21-ych urodzin). W sumie nie wnosi ona nic do właściwej serii, tylko ostatecznie przypieczętowuje związek Bronagh i Dominica. Dużo wulgaryzmów tak jak w poprzedniej części, jedynie mniej seksu i główna bohaterka nareszcie postanowiła zrobić coś ze swoją niepohamowaną agresją. Wydaje mi się, że spokojnie można tą nowelką ominąć... Krótka historia jednego dnia z życia Bronagh (konkretnie z dnia jej 21-ych urodzin). W sumie nie wnosi ona nic do właściwej serii, tylko ostatecznie przypieczętowuje związek Bronagh i Dominica. Dużo wulgaryzmów tak jak w poprzedniej części, jedynie mniej seksu i główna bohaterka nareszcie postanowiła zrobić coś ze swoją niepohamowaną agresją. Wydaje mi się, że spokojnie można tą nowelką ominąć i przejść do kolejnej części.

pokaż więcej

 
2018-08-03 10:57:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:
Seria: Salamandra

Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś lepszego. Na podstawie tej książki powstał serial i przez jakiś czas było o niej bardzo głośno. Czytało się ją bardzo szybko i historia Hannah jest straszna i przykra, to prawda, ale nadal czegoś mi tutaj brakowało. Może po prostu miałam zbyt duże oczekiwania.

 
2018-08-02 09:16:01
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:
Cykl: ROYALS (tom 1) | Seria: Royals

To już ostatni z trzech romansów, które zakupiłam sobie jakiś czas temu, gdy naszła mnie nagła ochota. Tym razem było zdecydowanie mniej wulgaryzmów. Spodobało mi się, że aktorka starała się rozbudować opisy i lepiej przekazywać nam uczucia głównej bohaterki. Dużo kwestii nie zostało dokończonych np. co się dzieje między rodzicami Clary, przeszłość rodziny Belle. Mam nadzieję, że autorka nie... To już ostatni z trzech romansów, które zakupiłam sobie jakiś czas temu, gdy naszła mnie nagła ochota. Tym razem było zdecydowanie mniej wulgaryzmów. Spodobało mi się, że aktorka starała się rozbudować opisy i lepiej przekazywać nam uczucia głównej bohaterki. Dużo kwestii nie zostało dokończonych np. co się dzieje między rodzicami Clary, przeszłość rodziny Belle. Mam nadzieję, że autorka nie zapomni o nich w kolejnej części, bo zakończenie bardzo zachęca, żeby poznać dalsze losy Clary i Alexandra. Polecam "Kochankę księcia", z zapartym tchem śledzi się losy tej "pary".

pokaż więcej

 
2018-07-31 11:15:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Autor:
Cykl: The King (tom 1)

Kolejny romans pełen wulgaryzmów i seksu. Bezdomna Doe, która straciła kilka miesięcy temu w wyniku jakiegoś wypadku pamięć, zostaje uwięziona przez Kinga, który oskarża ją za współudział w kradzieży. To co najpierw miało być karą przeradza się w romans z którym oboje na początku nie są w stanie się pogodzić.
Bardzo spodobały mi się dwie zabawne, sympatyczne i nie należy zapomnieć, że groźne...
Kolejny romans pełen wulgaryzmów i seksu. Bezdomna Doe, która straciła kilka miesięcy temu w wyniku jakiegoś wypadku pamięć, zostaje uwięziona przez Kinga, który oskarża ją za współudział w kradzieży. To co najpierw miało być karą przeradza się w romans z którym oboje na początku nie są w stanie się pogodzić.
Bardzo spodobały mi się dwie zabawne, sympatyczne i nie należy zapomnieć, że groźne postacie: Preppy i Bear. Szkoda tylko, że zakończenie nie potoczyło się tak jakbyśmy chcieli. Mam nadzieję, że szybko uda mi się zdobyć drugą część tej serii, bo bardzo jestem ciekawa jak King rozwiąże to bagno w którym się znalazł.
Nie jest to literatura z wyższej półki, jednak przyjemnie spędziłam przy niej czas. Polecam każdej kobiecie, która ma ochotę oderwać się choć na chwilę od rzeczywistości.

pokaż więcej

 
2018-07-30 09:19:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Silence (tom 1)

Po przeczytaniu ostatniej strony tej książki i po zamknięciu jej, milczałam. Dawno nie przeczytałam tak smutnej i ciężkiej (ze względu na historię) powieści. Nie chciałabym zdradzać szczegółów i fabuły, więc powiem jedynie, że Oakley jest naprawdę twardą dziewczyną. Pomimo tego co doświadczyła i pomimo 11-stu latom milczenia potrafiła stawić czoło swojej przeszłości i potworom. Na szczęście... Po przeczytaniu ostatniej strony tej książki i po zamknięciu jej, milczałam. Dawno nie przeczytałam tak smutnej i ciężkiej (ze względu na historię) powieści. Nie chciałabym zdradzać szczegółów i fabuły, więc powiem jedynie, że Oakley jest naprawdę twardą dziewczyną. Pomimo tego co doświadczyła i pomimo 11-stu latom milczenia potrafiła stawić czoło swojej przeszłości i potworom. Na szczęście miała wsparcie w swoim bracie i przyjacielu. "Silence" to również historia miłosna, więc możemy też znaleźć momenty, które wywołują delikatne uśmiechy. Książka naprawdę mocno do mnie dotarła i jestem przekonana, że będę długo ją pamiętać. Polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-30 08:55:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam
Cykl: Bracia Slater (tom 1)

Nie można nazwać tej książki literaturą z wyższej półki. Jest to romans pełen wulgaryzmów i seksu. Miło jest przeczytać czasami taką kobiecą historię. Bardzo szybko ją przeczytałam, pomimo tych 400 stron pochłonęłam ją w jeden dzień. Historii Bronagh nie można jednak nazwać historią typowej nastolatki. Czasami się śmiałam a czasami pukałam się w głowę z jej własnej głupoty. Osobiście... Nie można nazwać tej książki literaturą z wyższej półki. Jest to romans pełen wulgaryzmów i seksu. Miło jest przeczytać czasami taką kobiecą historię. Bardzo szybko ją przeczytałam, pomimo tych 400 stron pochłonęłam ją w jeden dzień. Historii Bronagh nie można jednak nazwać historią typowej nastolatki. Czasami się śmiałam a czasami pukałam się w głowę z jej własnej głupoty. Osobiście wolałabym, żeby związała się z kimś innym (mianowicie zwyczajnym i miłym chłopakiem Gavinem), ale przecież już od początku (nawet po tytule książki) wiadomo jak to się skończy. Szału nie ma, ale ja dobrze się bawiłam przy czytaniu.

pokaż więcej

 
2018-07-26 19:47:35
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Posiadam

Książka przedstawia życie i historię Chaplina głównie sprzed momentu jego ogromnej sławy. Historia jest przede wszystkim fikcją, jednak zawiera również fakty i prawdziwe momenty z życia artysty. Powieść składa się z dwóch głównych części: jedna z nich to jest historia życia Chaplina spisana przez niego samego swojemu synowi, druga część to coroczne spotkania Śmierci z Chaplinem w Boże... Książka przedstawia życie i historię Chaplina głównie sprzed momentu jego ogromnej sławy. Historia jest przede wszystkim fikcją, jednak zawiera również fakty i prawdziwe momenty z życia artysty. Powieść składa się z dwóch głównych części: jedna z nich to jest historia życia Chaplina spisana przez niego samego swojemu synowi, druga część to coroczne spotkania Śmierci z Chaplinem w Boże Narodzenie pisania w formie dramatu. Mi osobiście spodobała się ta forma. Historia jednocześnie pełna smutku i optymizmu. Momentami wciągająca, momentami troszeczkę przynudzająca, jednak miło spędziłam przy niej czas.

pokaż więcej

 
2018-07-21 10:53:50
Ma nowego znajomego: Papierowa
 
2018-07-21 10:42:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał/Thriller, Posiadam

Przez początek ciężko było mi przebrnąć, ale jak już akcja się rozkręciła to nie mogłam od niej oderwać. Podoba mi się podział na trzy narracje, że możemy obserwować wydarzenia również z perspektywy Anny i Megan. Jednego tylko nie rozumiem, dlaczego w takiego typu powieściach główna bohaterka musi być alkoholiczką. Widocznie alkohol rozwiązuje nawet problemy w wątkach.

 
2018-07-15 22:22:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Pożyczone

Smutna, jednak w pewien sposób odwzorowująca rzeczywistość o której rzadko jesteśmy w stanie pomyśleć. Zwraca uwagę na problem przemocy psychicznej wobec kobiet. Pomimo tego wszystkiego czytało się ją całkiem szybko.

 
2018-07-11 13:49:55
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-11 13:42:55
Autor:
Cykl: Kłamca (tom 5)

Co tu dużo mówić: cieszy mnie powrót do świata Kłamcy. Dużo śmiechu, niesamowitych akcji i świetnie wykreowane postacie. Już jestem ciekawa z czym komisarz Ryjek, Zadra i Butch będą musieli się zmierzyć w kolejnej części.

 
2018-07-10 12:04:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kryminał/Thriller, Pożyczone
Cykl: Carnivia (tom 1)

Przyznam szczerze, że na początku książka trochę mnie nudziła i ciężko mi było przez to przebrnąć. Jednak gdy cała historia zaczęła nabierać jakiegoś sensu od razu się wkręciłam. Niestety jak dla mnie za dużo tych wszystkich skrótów wojskowych i poplątanych ścieżek, sama zaczynałam się w pewnym momencie gubić w wydarzeniach dotyczących terenów Chorwacji, Bośni, itd. Ciekawy pomysł z portalem... Przyznam szczerze, że na początku książka trochę mnie nudziła i ciężko mi było przez to przebrnąć. Jednak gdy cała historia zaczęła nabierać jakiegoś sensu od razu się wkręciłam. Niestety jak dla mnie za dużo tych wszystkich skrótów wojskowych i poplątanych ścieżek, sama zaczynałam się w pewnym momencie gubić w wydarzeniach dotyczących terenów Chorwacji, Bośni, itd. Ciekawy pomysł z portalem internetowym Carnivia oraz interesująca postać jego twórcy - Daniele Barbo. Jak będę miała okazję to chętnie sięgnę po kolejne części.

pokaż więcej

 
2018-06-19 21:52:16
Ma nowego znajomego: RasTen OlO
 
Moja biblioteczka
695 302 1747
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (84)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (218)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd