Agatha Raisin i martwa znachorka

Tłumaczenie: Monika Łesyszak
Cykl: Agatha Raisin (tom 9)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Witch of Wyckhadden
kryminał, sensacja, Agatha Raisin,
Roxie

Zdradziecko oszpecona w trakcie poprzedniego śledztwa, Agatha Raisin umyka do nadmorskiej miejscowości Wyckhadden. Chce w spokoju i samotności doczekać momentu, aż jej włosy odrosną. Szuka ratunku u lokalnej znachorki, która sprzedaje jej magiczny środek na porost włosów, a przy okazji eliksir miłości. Znachorka wkrótce ginie w tajemniczych okolicznościach, zaś w Agacie nieoczekiwanie zakochuje się inspektor miejscowej policji. Nasza bohaterka bierze na warsztat obie sprawy...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

veinylover | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Dalszy ciąg perypetii amatorskiej detektyw. Nawet gdy próbuje uciec przed przygodami i zabójstwami, zaraz ktoś gdzieś kogoś ubije, albo utopi.
A gdy otoczenie da naszej bohaterce w kość tak bardzo i dokuczliwie, że gotowa jest zwinąć majdan i uciec do domu rezygnując ze swojego śledztwa, natychmiast jakieś obiektywne okoliczności bądź działania osób trzecich tudzież policji zmuszą ją do pozostania na miejscu, póki morderca nie zostanie złapany. No i jak zwykle morderca wpada na naszą gwiazdę sztuki detektywistycznej w takich okolicznościach i miejscach, żeby wszystko się wydało, a kobieta mogla odebrać splendor.
Oczywiście, splendor musi jej być skradziony, taka karma...
A co ona wyczynia w dziedzinach przeżyć emocjonalnych, seksualnych, miłosnych - to przeczytajcie sami.
Najsilniejsze więzi emocjonalne tworzy nasza bohaterka z kotami.
Jest ona zaprzeczeniem pojęcia „inteligencji emocjonalnej”, co u rzeczywistych Kobiet w prawdziwym życiu jest przecież rzadkością.

wiejskifilozof | 2017-10-13

Oj,wciąga wciąga./Ten cykl,i to bardzo.Troszkę,prowincji.Nigdy,za wiele.Buzia,sama się uśmiecha jak.To się czyta.
Ja uważa,że to coś naprawdę super.

yaola | 2015-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Tym razem Agatha spędza czas z grupą emerytów. Bardzo ciekawa historia, seans spirytystyczny i jak zwykle podboje miłosne bohaterki:-)
Polecam

PABLOPAN | 2013-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Niektórzy twierdzą, że są to marne kryminały - być może. Niektórzy twierdzą, że styl pisarki (a może jest to kwestia tłumaczenia?) nie powalają na kolana - być może. Jedno mogę stwierdzić z całą pewnością, książki wciągają niczym wir i bardzo sobie cenię chwile relaksu, których mi dostarczają. Z całą pewnością kupię i przeczytam całą serię do końca. Zdecydowanie polecam.

Cirya | 2018-01-16
Przeczytana: 15 stycznia 2018

idąc za ciosem sięgnęłam po kolejną książkę z Agathą w roli głównej... przyznam, że ta historia mnie bardziej zainteresowała i wciągnęła niż poprzednia, w dodatku ciągłe perypetie damsko-męskie bohaterki i szereg niefortunnych zdarzeń z nimi związanych dodają przygodzie smaczku...
fajne :)

wiesia | 2015-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 04 lipca 2015

Druga książka z tej serii i raczej ostatnia. Wieje nudą, zachowania bohaterki dość przewidywalne. W "Agacie Raision i zakopanej ogrodniczce" podobał mi się klimat wsi, społeczności sąsiedzkiej, konkursu ogrodniczego. Przez chwilę nawet uwierzyłam, że za chwilę wychyli się gdzieś panna Marple.
W tej powieści bohaterka wyjechała nad morze i chyba w jego falach wszystko się rozmyło.
Może kiedyś spróbuję jeszcze przeczytać coś z tej serii, na razie odeszła mi chęć poznawania kolejnych kryminalnych przygód i miłosnych perypetii pani Raision.

Emis | 2014-03-31
Przeczytana: 27 marca 2014
dynamis | 2017-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 listopada 2017

Agatha Raisini wyjeżdża ze swojej miejscowości do Wyckhaden. Melduje się w hotelu i chce przeczekać zimę do momentu aż odrosną jej włosy i będzie mogła wrócić do swojej chaty.Jednak miejsce w którym się zatrzymała wydało jej się miejscem dla starszych ludzi - emerytów. Niechętnie nawiązuje kontakty z innymi mieszkańcami. Gdy dowiaduje się, że w miejscowości działa Znachorka postanawia skorzystać z jej usług. U znachorki kupuje eliksir na porost włosów oaz eliksir miłości, który pragnie zastosować na swoim ukochanym Jamesie Lacey'u. Pewnego wieczoru Agata idąc do Znachorki znajduje ją zamordowaną, a sama staje się podejrzaną dokonania zbrodni. Niedługo po tym morderstwie dochodzi do kolejnego przestępstwa a upór i ciekawość Agaty nie pozwala jej siedzieć bezczynnie.
W czasie rozwiązywania zagadki Raisin poznaje nowego przyjaciele -inspektora policji-który jest nią oczarowany i obdarza serdecznym uczuciem.

czarrna | 2012-12-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 03 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chociaż książki M.C. Beaton utrzymają równy poziom, jeśli chodzi o styl i język, to dziwi mnie jej sposób prowadzenia głównej bohaterki. Pierwsze kilka części czytało mi się bardzo dobrze, z zainteresowaniem, opisywane przygody i perypetie mieszkańców Cotswolds byłe ciekawe i zaskakujące. Ostatnie trzy części zdaję się jednak coraz bardziej pogrążać Agatę Raisin. Który pisarz wzbudza niechęć do własnego, głównego bohatera? Autorka albo nie ma pomysł na kolejne książki, albo sama nie lubi Agaty. Nie chodzi o to, żeby wszyscy żyli długo i szczęśliwie, ale notoryczne wpychanie Agacie do łóżka młodszych i raczej zdeprawowanych mężczyzn, to przesada. Pani detektyw wzbudza mój niesmak, bo została wykreowana na osobę o nieprzeciętnej inteligencji i intuicji, a zachowuje się jak postrzelona nastolatka. Książki tej serii są utrzymane w pewnej konwencji i anachronicznym klimacie i autorka powinna się tego trzymać do ostatniej części. Kupię wszystkie, ale czytam je już bez przyjemności.

Maradama | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

To chyba jedna z moich ulubionych odsłon serii, jest nieco inna niż wszystkie.
Nowe towarzystwo, w które wchodzi Agatha jest co najmniej intrygujące, choć na pierwszy rzut oka może się tak nie wydawać.
Podoba mi się też spojrzenie na lata 90 w tej części, w szczególności z punktu widzenia nieco już starszych anglików, nawet jeśli to wątek marginalny. Agatha nawet poczyniła nawet pewne wnioski i choć może daleko jej jeszcze do oświecenia, w szczególności w sprawach sercowych, to miło było zobaczyć, że się rozwija ;). Miejscami zrobiło się nawet refleksyjnie.

Wprawdzie miałam nadzieję, że mordercą okaże się kto inny, ale nie jestem rozczarowana.
Polecam z czystym sumieniem i pamiętajcie - koty to bardzo mądre zwierzęta!