Agatha Raisin i martwa znachorka

Okładka książki Agatha Raisin i martwa znachorka M.C. Beaton
Okładka książki Agatha Raisin i martwa znachorka
M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin (tom 9)
Agatha Raisin and the Witch of Wyckhadden
Edipresse
2012-11-12
2012-11-12
Monika Łesyszak
kryminał sensacja Agatha Raisin

Seria o Agacie Raisin świetnie poprawia nastrój. Zawiera nieoczywisty, subtelny humor, przemyca tysiąc szpil i zabawnych zachowań ludzkich.
To jeden z lepszych tomów (9) serii. Śmiech gwarantowany!
Nietypowo występuje szczery i porządny mężczyzna oraz kobieta, dla której zdrada to rodzaj zabawy bez konsekwencji.
Dodatkowo będą dwie nieboszczki - matka i córka, eliksir miłości i liczne pokusy dla Agathy.
Jak wiadomo, najmocniejsze więzi uczuciowe bohaterka nawiązuje z... kotami ;-)

Kto lubi niesztampowe kryminały komediowe, polubi całą serię.

To jeden z lepszych tomów (9) serii. Śmiech gwarantowany!
Dodatkowo będą dwie nieboszczki - matka i córka, eliksir...

Zabawna, lekka, mocno złośliwa opowieść kryminalna,.
Autorka ma talent do przedstawienia wszystkich wad swoich bohaterów, przy jednoczesnym tworzeniu naprawdę urokliwych postaci.
Agata jest jednocześnie naprawdę okropna, egoistyczna, wredna czasem, ale jednocześnie sympatyczna, taka całkiem normalna.
Miewa jak najbardziej ludzie odruchy i zwyczajnie żal mi jej było, jak na końcu wszystko się rozjechało.
Agata sie tak stara , tak bardzo, co prawda dość nietypowo się stara, ale i bywa miła i uczynna wobec starszych, lubi zwierzęta, i jest spostrzegawcza i w sumie nie jest taka wcale bardzo wredna, jak ją postrzegają inni -a jakoś zawsze ucieka jej to za czym goni.

Bardzo przyjemnie zagłębić się w świat Agaty Raisin, bo ona jest taka pełna entuzjazmu, taka niezniszczalna. Podnosi się po porażkach, może nie od razu, ale jednak i dalej rzuca się w wir życia.

W tej części pojawia się tez biały kot, i tajemnicza znachorka, Agata uczestniczy w wywoływaniu duchów -jest dużo dodatkowych atrakcji.

Zabawna, lekka, mocno złośliwa opowieść kryminalna,.
Miewa jak najbardziej ludzie odruchy i zwyczajnie żal mi jej było, jak na...

Sam opis książki brzmi absurdalnie a zarazem humorystycznie. I tego trzeba się spodziewać, dużo angielskiego humoru.

Od tego tomu, stwierdzam, że w czytaniu serii nie chodzi już o zagadki kryminalne, czytelnik chce po prostu śledzić dalsze losy wrednej Agatki, jej wybryki i upadki.

Za tę cześć przyznaję więcej gwiazdek, bo poruszono w niej bardzo ważny wątek. Wątek opisujący mężczyznę o szczerym i porządnym usposobieniu i kobietę dla której skok w bok to zabawa. Cieszy mnie takie podejście do sprawy, bo utarło się, że to faceci nie mają uczuć ...

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

Niestety moje pierwsze spotkanie z Agathą Raisin nie należy do udanych😐

Książka nie podobała mi się. Głównej bohaterki w ogóle nie polubiłam, a jej zachowanie pasowałoby raczej do dwudziestoletniej dziewczyny, a nie do babeczki po pięćdziesiątce🙄 Nie dla mnie raczej ta seria🤷‍♀️

Niestety moje pierwsze spotkanie z Agathą Raisin nie należy do udanych😐

38/180/2021
Agatka na pół łysa umyka na wywczasy. Żeby rozkoszny James nie dojrzał jej bezwłosych placków. Na szczęście nie na żadne egzotyczne wyspy (lubię ten klimat angielskich mieścinek) – bo pozostaje na swojej ojczystej wyspie. Jak w każdej części, gdzie Agata tam i nieboszczyk. Tu mamy dwie nieboszczyce, do tego matka z córką, do tego obie wiedźmy. Czy tam znachorki / medium; bo każda ma trochę inną specjalizację. Agata nasza wtrąca się w policyjną robotę, bo co jak co, ale na znajdowaniu morderców to ona się przecież zna. Do tego dotychczasowi amanci zwierają szeregi (to znaczy objawiają się w miejscu zdarzenia) i pojawia się amant nr 3, do tego od razu z pierścionkiem. I ogłoszenie o zaręczynach się publikuje w poczytnej gazecie. Czy Agata w końcu stanie na ślubnym kobiercu?
PS. Chyba się tłumacz zmienił (nie chce mi się sprawdzać),bo Agata jest zdrabniana na „Aguś”, czego dotąd nie zauważyłam.

38/180/2021

Kolejne zwariowane przygody Agathy która po ostatnich wydarzeniach postanowiła odpocząć w nadmorskim kurorcie. Niestety nie dany był jej odpoczynek, przez przypadek wciągnięta jest w morderstwa, które próbuje rozwiązać, w tle miłość i eliksir miłości i martwa znachorka.

Zmiana miejsca akcji znacznie ożywczo wpłynęła na przygody detektywki-amatorki. Czy historie brzmią autentycznie? Nie wiem. Autentycznie dobrze się czyta ;)

• Kryminały
  • Kryminał