Agatha Raisin i śmiertelny ślub

Tłumaczenie: Stanisław Jan
Cykl: Agatha Raisin (tom 5)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Murderous Marriage
Roxie

Agatha zamierza się związać z przystojnym, choć po angielsku chłodnym Jamesem Laceyem. I to jak najszybciej, by ten nie zdążył się rozmyślić. Jest przekonana, że jej pierwszy mąż, Jimmy, dawno już zapił się na śmierć. A jednak Jimmy Raisin żyje...Przyjeżdża do wsi Carsely, przerywa ceremonię ślubną, a zapalczywa Agatha spycha go do rowu, w którym po jakimś czasie zostaje odnaleziony martwy. Nawet znajome ze Stowarzyszenia Pań z Carsely uważają, że albo ona, albo James popełnili to zabójstwo. Dlatego para niedoszłych nowożeńców rozpoczyna własne, choć mało romantyczne śledztwo.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2012

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

Piotr | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Agatha przygotowuje się do ślubu. Oczywiście z Jamesem - uroczym sąsiadem, partnerem w rozwiązywaniu tropów prowadzących do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Agatha informuje przyszłego męża, że jej poprzedni mąż nie żyje. Zapił się alkoholem. Tylko czy to jest prawda? Znajduje się ktoś, kto zrobi wiele, aby przekonać się o prawdziwości słów narzeczonej, a to dopiero początek. Piękny dzień, w którym Agatha ma zawrzeć związek małżeński przeradza się w horror. To dopiero początek tej historii, która z pewnością jest jedną z najtragiczniejszych, a zarazem najzabawniejszych w dotychczasowej serii.

Agatha nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne problemy. Tym razem dotyczą jej w większym stopniu, niż zazwyczaj. Ja z każdym tomem coraz mocniej związuje się emocjonalnie z Panią Rasin, która nie pozwala sobie dmuchać w kaszę.

M. C. Beaton napisała serię historyjek, które nie mają wielkiej wartości literackiej, ale doskonale bawią i można przy przygodach Agathy doskonale...

veinylover | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Właśnie potrzebowałem jakiejś książki, żeby odetchnąć spokojem i wyluzować się i jak zwykle - seria o upierdliwej Agatce jest pod tym względem niezawodna. Zobaczymy, czym się skończy próba zawarcia przez naszą bohaterkę związku małżeńskiego, zobaczymy lawinę spadających orzeszków bukowych (które nie wiadomo dlaczego ogłoszono jako trujące, są przecież jadalne, prażone zwłaszcza, tylko w stanie surowym można się nimi nieco naćpać, ale nieszkodliwie), zobaczymy czy próba sprzedaży domu w związku z ślubnymi planami skończy się powodzeniem czy nie i jak na tym nasza bohaterka wyjdzie finansowo. Oczywiście jako osoba odważna, ale i niezbyt roztropna - zarobi pogrzebaczem w głowę (bez tego nie ma śledztwa), a mordercą okaże się ktoś nieco niespodziewany.
Życzę wszystkim potencjalnym czytelnikom dobrej zabawy.

książek: 2049
jamczyk | 2018-05-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 15 maja 2018

Nadchodzi czas radykalnych zmian w życiu osobistym Agathy, ale okrutny los i kolejne zwłoki krzyżują te plany. Następna humorystyczna opowiastka z angielskiej prowincji, tym razem chyba bardziej skupiona na kontaktach damsko-męskich, choć jak zwykle z kryminalnym elementem, do rozwiązania przez amatorski duet detektywistyczny. Świetny relaks przy czytaniu.

wiejskifilozof | 2017-10-10

Nie jestem,jakimś znawcą książek.O tej pani ,ale jak coś jest w bibliotece.To zawsze,wypożyczę.
Śmiertelny Ślub,wziąłem na chybił-trafił.
I bardzo mi się,podobało.Intrygująca rozrywka,na dobrym poziomie ,ładnie opisane angielskie wioski.
I oczywiście,intrygująca zagadka kto zabił.
Ciekawe i sympatyczne zakończenie.

smallangel | 2017-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Książeczka na raz, jednak jest to smaczna przekąska. Agatha Raisin nawet w chwili zawierania związku małżeńskiego ma niesamowite przygody:-)Osoby z poczuciem humoru i dystansem będą się dobrze bawiły.
Nie powiem nic więcej, ale zachęcam do przeczytania podczas jesiennej szarugi i słoty.

yaola | 2014-08-27

Kolejne losy Agathy amatorskiego detektywa. Można wiele pisać o tej serii, podoba się, nie podoba, ale jedno jest pewne - wciąga. Ja zazdroszczę Agacie trafnych komentarzy w stosunku do ludzi i życia.
Tym razem miał być ślub i miało być tak pięknie, ale niestety .....
Polecam,na pewno na poprawę humoru;-)

anika | 2018-03-27
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 27 marca 2018

Jak zwykle lekka, troszeczkę nawet naiwna opowieść o wrednej, a jednocześnie budzącej sympatię pani detektyw dostarczyła mi kilku chwil rozrywki podczas prac domowych. Parę razy się nawet uśmiechnęłam podczas słuchania, a opis angielskiej małomiasteczkowej społeczności jest po prostu uroczy, a przy tym realny.
Polecam dla odprężenia.

PABLOPAN | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Zdecydowanie polecam! Opis Agathy i Roya udających żuli w centrum Londynu rozbawił mnie do łez. Zaprzyjaźniłem się z tą serią kryminałów. Bohaterowie z malowniczej wsi wzbudzają sympatię, a ich przygody, nawet jeśli trochę nierealne, są sympatyczne i świetnie się czytają.

Cirya | 2016-03-31
Przeczytana: 30 marca 2016

trochę zwariowana, trochę nieprawdopodobna, momentami zabawna, momentami naiwna i pewnie można by się doszukiwać jeszcze mnóstwa rożnych niedociągnięć....mimo, to w swojej kategorii bardzo przyjemny przerywnik, ja się bawiłam świetnie :)

Agnieszka | 2013-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2013

Miało być tak pięknie, a skończyło się jak zawsze! Biedna Agatha...przygotowania do ślubu szły pełną parą, w kościele goście wyczekiwali naszej bohaterki i jej wybranka - przystojnego sąsiada Jamesa, a kiedy już miało paść sakramentalne "tak!", wtem pojawia się były (były okazuje się obecnym, bo rozwodu nie było!) mąż - pijak Jimmy i przerywa uroczystość!
James, po angielsku chłodny i wycofany, z godnością znosi upokorzenie na oczach mieszkańców miasteczka, a Agatha jest szaleńczo wściekła na swojego pierwszego męża.
Jakim cudem pijaczyna dowiedział się o miejscu zamieszkania Agathy i o jej ślubie? Proste - były współpracownik pani Raisin, niejaki Roy postanowił jej uprzykrzyć życie i nasłać na nią nieszczęście pod postacią byłego.

Agatha, która jest na skraju załamania, wchodzi w drogę Jimmyemu i podczas ostrej wymiany zdań spycha go do rowu, w którym po jakimś czasie zostaje odnaleziony martwy. Nawet znajome ze Stowarzyszenia Pań z Carsely uważają, że albo ona, albo James...