Agatha Raisin i śmiertelny ślub

M.C. Beaton Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Agatha Raisin (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin and the Murderous Marriage
kryminał Agatha Raisin Cotswold James Lacey

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Zdecydowanie jeden z najlepszych lektorów w Polsce, spośród lektorek jest najlepsza!

Detektyw-amatorka tym razem w roli podejrzanej. Można powiedzieć, że Pani Agacie wszystko się nagle posypało - straciła dom, szansę na ślub, przyjaciela. Ale powoli udaje się wyjść z perypetii. I oczywiście rozwiązać kryminalną zagadkę!

Idąc za ciosem przeczytałam kolejny tom. Lektura lekka w sam raz na jeden wieczór.

Muszę się przyznać - wbrew temu, co sobie postanowiłam po pierwszych dwóch tomach - w końcu sięgnęłam po tom trzeci (no dobrze, pani z biblioteki mi automatycznie zamówiła, kiedy brałam drugi, a ja nie protestowałam), potem po czwarty i piąty, a teraz zamówiłam w bibliotece szósty, którego na szczęście jeszcze nie mam, bo jest do niego kolejka.
No przyznaję, wpadłam w...

#olga_legere

Przesłuchana. Książka czytana przez Panią Paulinę Holz wyśmienicie nadaje się do podróży w aucie lub gotowania bigosu w kuchni, haftowania czy sprzątania.

To jest moje trzecie spotkanie z Agathą Raisin i jej przygodami i świetnie się ubawiłam. Jej zdolność pakowania się w kłopoty a potem próby wydostania się z nich są fanatastycznie opisane. Jej irytujący...

Agatha kiedy jest zakochana, nie jest sobą. Zdecydowanie wolę ją w wersji singielki. Tym razem wkopuje się próbując ukryć swojego byłego męża. Nikomu nie będzie to na rękę, a najbardziej mężowi, który mówiąc brzydko"padnie trupem".

ależ zirytował mnie Roy i jego durny pomysł :)

Tygodniowe Wyzwania Książkowe: 88 - Kwiaty na okładce

2059

Nadchodzi czas radykalnych zmian w życiu osobistym Agathy, ale okrutny los i kolejne zwłoki krzyżują te plany. Następna humorystyczna opowiastka z angielskiej prowincji, tym razem chyba bardziej skupiona na kontaktach damsko-męskich, choć jak zwykle z kryminalnym elementem, do rozwiązania przez amatorski duet detektywistyczny. Świetny relaks przy czytaniu.

Dyskusje

• 2013