Starożytne kości

Cykl: Temperance Brennan (tom 8) | Seria: Kości
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cross Bones
Ag2S

Temperance Brennan zostaje wezwana do Montrealu, gdzie znaleziono zwłoki ortodoksyjnego Żyda. Ma zbadać, czy ofiara popełniła samobójstwo, czy też została zamordowana. Podczas oględzin miejsca zwłok nieznajomy wsuwa do kieszeni pani antropolog tajemnicze zdjęcie szkieletu, sugerując, że to ono stanowi klucz do rozwiązania zagadki. Tempe szybko odkrywa, że widoczne na fotografii kości zostały...

Tempe szybko odkrywa, że widoczne na fotografii kości zostały odkryte podczas wykopalisk archeologicznych. Dowiaduje się też, że zmarły mężczyzna pod przykrywką firmy importowej prowadził nielegalne interesy na czarnym rynku antyków. W towarzystwie detektywa Andrew Ryana oraz Jake’a Druma, specjalisty w dziedzinie archeologii biblijnej, Tempe wyrusza do Izraela, by odkryć pochodzenie tajemniczych szczątków i zbadać starożytną kryptę, w której zostały znalezione.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Joanna | 2019-07-07
Przeczytana: 05 lipca 2019

Świetny kryminał! Moja ulubiona antropolog - Temperance Brennan i jej towarzysz - detektyw Andrew Ryan, znowu w akcji.
Ciekawa fabuła, akcja trzyma cały czas w napięciu. Książka jest świetnie napisana, a żarciki pomiędzy Tempe i Ryanam dodają jej smaczku.

dilbi | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

Zmęczyłam się tą ksiażką. Zmęczyłam się już cała serią. Historia zaczynała się ciekawie, a potem im bliżej końca było coraz mniej fajnie. Przewidywalnie, bez zakończenia z przytupem. Zwyczajnie "może być"

golteria | 2018-07-25
Przeczytana: październik 2017

ujdzie

Waww | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Fani serialu "Kości" mogą czuć się zawiedzeni. Kryminał, który jest dobry, po prostu dobry. Według mnie lektura nie wyróżnia się niczym ponad inne, typowe dla swojego gatunku książki.

betina360 | 2017-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 października 2017

Niecodzienne odkrycie i starozytna zagadka . Bardzo intensywne i pelne niebezpiczenstw sledztwo dotyczace smierci pewnego ortodoksyjnego zyda. Ksiazka daje do myslenia na temat wiary choc ja katoliczka tez nie wierze we wszystko co w kosciele mowia mam swoje poglady i teorie na nasza wiare.

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

kareena | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Nie wciągnęło mnie jak inne części tej serii, ale Tempe nie zasługuje na coś poniżej 4+ więc tą ocenę wystawiam :D Znaczy fajne, ale inne lepsze :)

Małgosia | 2017-03-15
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 13 marca 2017

Czy Jezus dożył osiemdziesiątki? Czy miał żonę, dziecko, braci i siostry? I wszyscy żyli długo i szczęśliwie?
Nie lada pytania postawiła sobie Brennan.
I jak zwykle wszystko zaczyna się od sekcji zwłok i kości. A potem akcja pędzi jak Pendolino, aż do wstrząsającego rozwiązania. I mimo tak ważnych tez postawionych przez Tempe, znajduje ona czas na życie prywatne. I to jak prywatne... Ach ten uroczy Andrew Ryan...
Bardzo, bardzo lubię ten styl, to merytoryczne przygotowanie i umiejętność powiązania wielu wątków.
Dobrze, że przede mną jeszcze kilka książek autorki.

"Nawet najłagodniejsi z nas zaczynają się irytować, kiedy dopada ich głód. Jeśli ten stan się przedłuża, do głosu dochodzi desperacja. Id pokonuje etykę. [...]
Avram Ferris popełnił błąd, kopiąc w kalendarz w magazynku, w którym był uwięziony z trzema kotami - dwoma domowymi krótkowłosymi i jednym syjamem.
Oraz niewielkim zapasem friskies".

Wyciągnęłam ważne wnioski z tej części: muszę zrobić zapas kocich chrupek, wtedy może moje tygrysy kanapowe mnie nie zeżrą, gdy przypadkiem zejdę z tego świata na ich terenie :D

Ta część nie skradła mojego serduszka. Jakoś niespecjalnie podobał mi się pomysł na akcję rodem z Kodu da Vinci. Kości Jezusa? Zachwianie podstawami wiary chrześcijańskiej? Nie kręci mnie ten klimat zbytnio, trochę się wynudziłam. Za to o stomatologii było trochę, chociaż niekoniecznie de lege artis:

"Im starszy ząb, tym gorsza jakość zębiny w miazdze i kanałach"

O antropologii pojęcie mam nikłe, tyle co zapamiętałam z intensywnej nauki osteologii na pierwszym roku...

powl | 2016-12-01
Przeczytana: 15 listopada 2016

Przeciętna. Dla mnie jedna ze słabszych książek autorki. Temat ciekawy ale poprowadzony jakby na siłę. Intryga dla mnie za słaba i szyta grubymi nićmi.