Starożytne kości

Kathy Reichs Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Temperance Brennan (tom 8) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
Cross Bones
Data 1. wydania:
2005-01-01
Alina Siewior-Kuś
Sonia Draga
literatura amerykańska antropolog kości Tempe szczątki
Cross Bones
Temperance Brennan (tom 8)
kryminał, sensacja, thriller
Alina Siewior-Kuś
Kości
literatura amerykańska antropolog kości Tempe szczątki

1996

Za bardzo to wszystko poplątane, Jezus, Izrael, DNA, momentami nie nadążałam i gubiłam się w tych wszystkich powiązaniach i datach...
Założyłam standardowy łomot Tempe a tu proszę brak, więc nowość :)

Dla odmiany od pozostałych części serii o Temperance Brennan, tym razem akcja powieści przeniosła się do Izraela gdzie stronę razem z Ryanem próbują rozwikłać zagadkę starożytnego szkieletu, który w jakiś sposób łączy się z morderstwem popełnionym w Montrealu.
Jak zwykle lekki styl i wciągająca fabuła.

Kathy Reichts to po pierwsze kobieta - naukowiec, a potem dopiero pisarka. Gdzie tylko się da przemyca swoją wiedzę, która jest imponująca, interesująca i zupełnie niedostępna. Uświadamia jak wszystko bazuje na wiedzy, bo bez niej każde założenie jest absolutnie niczym. Dopiero przenikające się prace anatomopatologów, entomologów, odontologów i antropologów pozwalają ukraść...

Świetny kryminał! Moja ulubiona antropolog - Temperance Brennan i jej towarzysz - detektyw Andrew Ryan, znowu w akcji.
Ciekawa fabuła, akcja trzyma cały czas w napięciu. Książka jest świetnie napisana, a żarciki pomiędzy Tempe i Ryanam dodają jej smaczku.

Zmęczyłam się tą ksiażką. Zmęczyłam się już cała serią. Historia zaczynała się ciekawie, a potem im bliżej końca było coraz mniej fajnie. Przewidywalnie, bez zakończenia z przytupem. Zwyczajnie "może być"

ujdzie

Fani serialu "Kości" mogą czuć się zawiedzeni. Kryminał, który jest dobry, po prostu dobry. Według mnie lektura nie wyróżnia się niczym ponad inne, typowe dla swojego gatunku książki.

Niecodzienne odkrycie i starozytna zagadka . Bardzo intensywne i pelne niebezpiczenstw sledztwo dotyczace smierci pewnego ortodoksyjnego zyda. Ksiazka daje do myslenia na temat wiary choc ja katoliczka tez nie wierze we wszystko co w kosciele mowia mam swoje poglady i teorie na nasza wiare.

Śmierć i kości towarzyszą Brennan w pracy. Świetna książka. Polecam.

Nie wciągnęło mnie jak inne części tej serii, ale Tempe nie zasługuje na coś poniżej 4+ więc tą ocenę wystawiam :D Znaczy fajne, ale inne lepsze :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie