rozwiń zwiń

Starożytne kości

Okładka książki Starożytne kości
Kathy Reichs Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Temperance Brennan (tom 8) Seria: Kości kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Temperance Brennan (tom 8)
Kości
Cross Bones
Sonia Draga
2012-10-17
2012-10-17
Data 1. wydania:
2005-01-01
Alina Siewior-Kuś
literatura amerykańska antropolog kości Tempe szczątki

Okładka książki MatchUp Lara Adrian, Steve Berry, C.J. Box, Sandra Brown, Lee Child, Nelson DeMille, Diana Gabaldon, Andrew Gross, Charlaine Harris, Lisa Jackson, Peter James, J.A. Jance, Michael Koryta, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Val McDermid, David Morrell, Kathy Reichs, Christopher Rice, John Sandford, Lisa Scottoline, Karin Slaughter
Ocena 8,5
MatchUp Lara Adrian, Steve ...

Okładka książki Wirusy Brendan Reichs, Kathy Reichs
Ocena 7,2
Wirusy Brendan Reichs, Kat...
Okładka książki Skarb Brendan Reichs, Kathy Reichs
Ocena 7,5
Skarb Brendan Reichs, Kat...

Niespodzianka. Tempe nagle ląduje w Izraelu i zajmuje się kośćmi, być może należącymi do Jezusa, a może kogoś z jego rodziny. Sporo historii, a ja lubię taką tematykę.

Za bardzo to wszystko poplątane, Jezus, Izrael, DNA, momentami nie nadążałam i gubiłam się w tych wszystkich powiązaniach i datach...
Założyłam standardowy łomot Tempe a tu proszę brak, więc nowość :)

Założyłam standardowy łomot Tempe a tu proszę brak, więc nowość :)

Dla odmiany od pozostałych części serii o Temperance Brennan, tym razem akcja powieści przeniosła się do Izraela gdzie stronę razem z Ryanem próbują rozwikłać zagadkę starożytnego szkieletu, który w jakiś sposób łączy się z morderstwem popełnionym w Montrealu.
Jak zwykle lekki styl i wciągająca fabuła.

Jak zwykle lekki styl i wciągająca fabuła.

Kathy Reichts to po pierwsze kobieta - naukowiec, a potem dopiero pisarka. Gdzie tylko się da przemyca swoją wiedzę, która jest imponująca, interesująca i zupełnie niedostępna. Uświadamia jak wszystko bazuje na wiedzy, bo bez niej każde założenie jest absolutnie niczym. Dopiero przenikające się prace anatomopatologów, entomologów, odontologów i antropologów pozwalają ukraść zmarłym ich tajemnice i dokonać rekonstrukcji. Zainteresował mnie ten temat. Może koleżanka po fachu Emily Craig sprzeda więcej szczegółow technicznych, niekoniecznie okraszonych fikcją.

Świetny kryminał! Moja ulubiona antropolog - Temperance Brennan i jej towarzysz - detektyw Andrew Ryan, znowu w akcji.
Ciekawa fabuła, akcja trzyma cały czas w napięciu. Książka jest świetnie napisana, a żarciki pomiędzy Tempe i Ryanam dodają jej smaczku.

Zmęczyłam się tą ksiażką. Zmęczyłam się już cała serią. Historia zaczynała się ciekawie, a potem im bliżej końca było coraz mniej fajnie. Przewidywalnie, bez zakończenia z przytupem. Zwyczajnie "może być"

ujdzie

ujdzie

Fani serialu "Kości" mogą czuć się zawiedzeni. Kryminał, który jest dobry, po prostu dobry. Według mnie lektura nie wyróżnia się niczym ponad inne, typowe dla swojego gatunku książki.

Niecodzienne odkrycie i starozytna zagadka . Bardzo intensywne i pelne niebezpiczenstw sledztwo dotyczace smierci pewnego ortodoksyjnego zyda. Ksiazka daje do myslenia na temat wiary choc ja katoliczka tez nie wierze we wszystko co w kosciele mowia mam swoje poglady i teorie na nasza wiare.

Nie wciągnęło mnie jak inne części tej serii, ale Tempe nie zasługuje na coś poniżej 4+ więc tą ocenę wystawiam :D Znaczy fajne, ale inne lepsze :)

Kathy Reichs Starożytne kości Zobacz więcej