Hieny, modliszki, czarne wdowy czyli jak kobiety zabiją

Wydawnictwo: Von Borowiecky
kobieta, modliszka, rozwód, feminizm

Niezwykle szczera i autentyczna opowieść, a raczej zbiór opowieści o konsekwencjach związków z pewnymi kobietami. Związków, które tylko w najlepszym wypadku mogą się zakończyć na sali sądowej, ale na ogół tak się nie kończą...

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/start/nowosci

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/components/com_vir...»

Wilk60s | 2019-08-16
Przeczytana: lipiec 2019

To nie jest łatwa książka, choć łatwo się ją czyta. Dotknięto tu realnego zjawiska społeczno-psychologicznego i nie ma nawet znaczenia, czy Paweł Śląski opisał w swojej książce czystą i obiektywną prawdę – czy może tu i tam nieco przejaskrawił albo zmyślił. Istotny jest fakt, że kobiety i mężczyźni, nazywani (nie tylko przez autora): hienami, modliszkami, czarnymi wdowami czy karłami (męskimi hienami) – realnie żyją wśród nas i mają się całkiem dobrze.

Wiedzą o tym psychoterapeuci – ale oni dowodami sypnąć nie mogą, bo obowiązuje ich bezwzględna tajemnica zawodowa. Wiedzą o tym uczestnicy dedykowanych psychoterapii grupowych – ale ci również zobowiązani są milczeć. Wiedzą też ci, którzy na skutek toksycznego życia u boku wspomnianych wcześniej osobników, utracili zdrowie, czy trafili na intensywne leczenie psychiatryczne – ale kto im uwierzy? Wreszcie wiedzieli o tym ci, którzy nie znaleźli dla siebie innego wyjścia z potrzasku, jak tylko na siebie samego wydać wyrok: wyrok...

vichta | 2019-08-12
Przeczytana: 20 listopada 2014

O autorze nie ma w sieci żadnych informacji. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby okazało się, że pisze pod pseudonimem. A dlaczego? Otóż to, co sam nazywa podręcznikiem, nadaje się jedynie na podpałkę do pieca.
Przeczytałam naprawdę wiele książek o tym, jak kobiety potrafią radzić sobie w ekstremalnie trudnych sytuacjach życiowych, jak z nich wychodzą, odbudowują swoje życie, a bardzo często później zajmują się pomocą dla kobiet, które znalazły się w podobnych sytuacjach. Były to prawdziwe historie, jak również poradniki, jak choćby "Gdy twój partner łże jak pies" autorstwa Susan Forward. Tytuł książki pana Śląskiego mnie zainteresował i byłam bardzo ciekawa, jak w takich sytuacjach radzą sobie mężczyźni. Sama znam parę przypadków znęcania się kobiet nad mężczyznami, w tym dwa ekstremalne.
Już przedmowa podpisana przez anonimowego Wydawcę (książka wydana przez Von Boroviecky) powala chamstwem i propagandą. Z kilku stron dowiedziałam się, że feministki i homoseksualiści niszczą...

Timon | 2018-05-03
Przeczytana: 03 maja 2018

Książka ociera się o genialność. Od wielkiego dzwonu czytam coś równie błyskotliwego. Konserwatywna, stawiająca duży nacisk na rodzinę, przyzwoitość i znaczenie dobrych manier. Język rubaszny, dość "lepki" - trudno zadowolić się jednym rozdziałem. W internecie znajdziemy wywiady z autorem, wskazują na styl publikacji.

kerkas | 2018-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2018

Oceny nie będzie, ponieważ ciężko oceniać czyjeś przejścia przez piekło na ziemi. Autor idzie w pewnych miejscach na zbyt daleko idące uproszczenia a i zło, które opisuje już dawno ewoluowało jest bardziej inteligentne przebiegłe oraz bezwzględne i potrafi się znacznie lepiej maskować. Sam osobiście Hieny nie spotkałem, ale po przykładach znajomych mogę powiedzieć, że opis Hieny się już zdeakualizował owszem może są jeszcze jakieś Panie, które warunki psychiczne i fizyczne Hien spełniają, ale szczerze wątpię, aby dziś było tak łatwo Hienę „zdemaskować” jak to przedstawia autor. Niektóre porady są na wagę złota np.
- intercyza
- żeby poznać przyszłą wybrankę serca, jaka jest w środku a nie tylko przymioty zewnętrzne
- poznać jej rodzinę
- zasięgnąć opinii o ile jest to możliwe z innych źródeł o przyszłej dziewczynie/narzeczonej/żonie
- myśleć głową a nie, czym innym
Natomiast inne porady nie są warte funta kłaków. Nawet po przeczytaniu tego poradnika nie ma gwarancji sukcesu, że...

| 2016-09-29
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Chociaż nie sposób odmówić autorowi lekkości pióra, książka jest koszmarna. Autor daje wyraz swojemu przedmiotowemu podejściu do kobiet, których celem według autora jest obsługiwanie mężczyzny. Jeśli kobieta (oczywiście co najmniej 10 lat młodsza) się postara, to ten mężczyzna może nie wymieni jej na nowy model (młodszy lat 20 i więcej).

rzepek | 2016-03-16

Książka do przeczytania dla każdego faceta.

Marcin Łochowski | 2015-08-20

Stawiam tę książkę tuż obok "Ludzi bezdomnych" jako najgorszą rzecz, jaką kiedykolwiek przeczytałem. Paradoksalnie, jest to dla niej wyróżnienie. Szkodliwa, epatująca agresją, brakiem empatii, generalizacjami, i nierozumieniem kobiet przez autora, który próbuje się tutaj kreować na intelektualistę-miliardera z drogim kubańskim cygarem w wąsatej mordzie, szklaneczką pierwszorzędnej whisky w pomarszczonej łapie, po przejściach, ale za to z wierną podlotką u boku, będącą nagrodą za dziesiątki lat ciężkich doświadczeń życiowych. Niestety, wychodzi mu to tak, jak każdej osobie, która chce, ale nie umie - karykaturalnie. Jednego nie można odmówić "Hienom, modliszkom i czarnym wdowom" - szczerości, co tylko tę książkę pogrąża, bo nawet dystans tego dzieła nie może uratować.

Ingenium | 2015-04-19
Przeczytana: sierpień 2014

Bardzo ciekawe i klarowne przedstawienie toksycznej kobiety, od której należy zwiewać gdzie pieprz rośnie. Generalnie książkę poleciłbym każdemu: i mężczyźnie który aktualnie znajduje się w toksycznym związku i mężczyźnie który w takowym związku nie jest (i nie chciałby się znaleźć) i każdej kobiecie, ponieważ tzw. "hieny" zagrażają także im. Autor uraczył czytelnika swoistymi określeniami jak: "hiena", "PCHDD", "krzywa morda", "tresura łóżkowa", "żebrak łóżkowy", "Cruella w todze" dzięki temu wszystko zostało omówione w mocno łopatologiczny sposób.

Katarzyna | 2015-01-21
Na półkach: Przeczytane, 52/2015
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Cóż, tradycyjnie nie przeczytałam opisu, zasugerowałam się tytułem i liczyłam, że książka będzie swego rodzaju pitawalem. Niestety, autor stworzył dość chaotyczny "podręcznik" dla uciemiężonych mężczyzn, mający na celu pomoc w rozpoznaniu kobiety o osobowości "hieny", a następnie porady jak się wyzwolić spod jej wpływu. Książka zawiera kilkanaście autentycznych historii, co jednak samo w sobie nie wystarcza, żeby dobrze ją ocenić. Nie polecam i wcale nie dlatego, że jestem kobietą, bo pewnie mężczyznom się ta pozycja spodoba. Niemniej, z czystej ciekawości sięgnę po kolejną książkę autora.

Michał Maliszewski | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Wprawdzie politycznie umiejscowiona jest blisko KNP, więc niektóre wtręty są oczywiste, niemniej jednak obserwacje bardzo prawdziwe. Polecam.