Hieny, modliszki, czarne wdowy czyli jak kobiety zabiją

Wydawnictwo: Von Borowiecky
kobieta, modliszka, rozwód, feminizm

Niezwykle szczera i autentyczna opowieść, a raczej zbiór opowieści o konsekwencjach związków z pewnymi kobietami. Związków, które tylko w najlepszym wypadku mogą się zakończyć na sali sądowej, ale na ogół tak się nie kończą...

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/start/nowosci

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.vb.com.pl/components/com_vir...»

rAum | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Pisana lekko, czyta się szybko. Trochę mnie bawiła, trochę przerażała, trochę nie dowierzałem. Mam wrażenie, że przynajmniej fragmenty są koloryzowane lub autor nie zadał sobie trudu weryfikacji bo pisał sprzeczne informacje z moją wiedzą (np: pogrzeb matki i zabójstwo siostry - zagadka dla niby psychopatów a nie prawdziwa historia, gotująca żaba też jest raczej tylko metaforą).
Przyznam, że mam przez to trochę dystansu do tego co jest opisane, ale z drugiej strony... nie brzmi to wszystko tak nieprawdopodobnie.
W każdym razie myślę, że lektura i tak warta przeczytania, naświetla kilka spraw, zawiera trafne obserwacje.
Właściwie to sam się zastanawiam, czy się przypadkiem nie oswobodziłem z bycia ofiarą hieny (co zresztą było impulsem do zainteresowania się książką).

Katarzyna | 2015-01-21
Na półkach: Przeczytane, 52/2015
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Cóż, tradycyjnie nie przeczytałam opisu, zasugerowałam się tytułem i liczyłam, że książka będzie swego rodzaju pitawalem. Niestety, autor stworzył dość chaotyczny "podręcznik" dla uciemiężonych mężczyzn, mający na celu pomoc w rozpoznaniu kobiety o osobowości "hieny", a następnie porady jak się wyzwolić spod jej wpływu. Książka zawiera kilkanaście autentycznych historii, co jednak samo w sobie nie wystarcza, żeby dobrze ją ocenić. Nie polecam i wcale nie dlatego, że jestem kobietą, bo pewnie mężczyznom się ta pozycja spodoba. Niemniej, z czystej ciekawości sięgnę po kolejną książkę autora.

Marcin Łochowski | 2015-08-20

Stawiam tę książkę tuż obok "Ludzi bezdomnych" jako najgorszą rzecz, jaką kiedykolwiek przeczytałem. Paradoksalnie, jest to dla niej wyróżnienie. Szkodliwa, epatująca agresją, brakiem empatii, generalizacjami, i nierozumieniem kobiet przez autora, który próbuje się tutaj kreować na intelektualistę-miliardera z drogim kubańskim cygarem w wąsatej mordzie, szklaneczką pierwszorzędnej whisky w pomarszczonej łapie, po przejściach, ale za to z wierną podlotką u boku, będącą nagrodą za dziesiątki lat ciężkich doświadczeń życiowych. Niestety, wychodzi mu to tak, jak każdej osobie, która chce, ale nie umie - karykaturalnie. Jednego nie można odmówić "Hienom, modliszkom i czarnym wdowom" - szczerości, co tylko tę książkę pogrąża, bo nawet dystans tego dzieła nie może uratować.

Ingenium | 2015-04-19
Przeczytana: sierpień 2014

Bardzo ciekawe i klarowne przedstawienie toksycznej kobiety, od której należy zwiewać gdzie pieprz rośnie. Generalnie książkę poleciłbym każdemu: i mężczyźnie który aktualnie znajduje się w toksycznym związku i mężczyźnie który w takowym związku nie jest (i nie chciałby się znaleźć) i każdej kobiecie, ponieważ tzw. "hieny" zagrażają także im. Autor uraczył czytelnika swoistymi określeniami jak: "hiena", "PCHDD", "krzywa morda", "tresura łóżkowa", "żebrak łóżkowy", "Cruella w todze" dzięki temu wszystko zostało omówione w mocno łopatologiczny sposób.

Damian | 2014-01-31
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Autor kreuje się na amerykańskiego kolonialnego biznesmena - erudytę z cygarem i idealną, pokorną "nową zdobyczą" u boku. Opisuje swoje i swoich znajomych przygody z byłymi żonami. Książka bardzo przerysowana i odniosłem wrażenie, że służyła autorowi wyłącznie do podbudowania swojego, prawdopodobie zdeptanego ego. Jedno z bardziej słabych opracowań tematyki spraw damsko - męskich, jakie czytałem, byłem bardzo rozczarowany i absolutnie nie rozumiem popularności tego "dzieła"

| 2016-09-29
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Chociaż nie sposób odmówić autorowi lekkości pióra, książka jest koszmarna. Autor daje wyraz swojemu przedmiotowemu podejściu do kobiet, których celem według autora jest obsługiwanie mężczyzny. Jeśli kobieta (oczywiście co najmniej 10 lat młodsza) się postara, to ten mężczyzna może nie wymieni jej na nowy model (młodszy lat 20 i więcej).

Michał Maliszewski | 2014-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2014

Wprawdzie politycznie umiejscowiona jest blisko KNP, więc niektóre wtręty są oczywiste, niemniej jednak obserwacje bardzo prawdziwe. Polecam.

Marysia | 2014-02-11
Przeczytana: 03 lutego 2014
Czytelnik_Anonimowy | 2012-07-30

Książka miejscami jest przerysowana, autor prezentuje nieco karkołomne poglądy ale mimo tego warto ją przeczytać. Na pewno jest godna polecenia i jestem pewny, że wielu mężczyzn zainteresuje. Najciekawsze jest w niej, że mężczyźni biorąc ją do ręki uśmiechają się wesoło na widok tytułu, ale już po kilku stronach lektury ten uśmiech stopniowo zamienia się w smutne kiwanie głową. Powyższe nie dotyczy przedmowy wydawcy, potwornej, nic nie wnoszącej nudy! Mam nadzieję, że te parę stron zniknie w następnych wydaniach, bo może tylko zniechęcić potencjalnego czytelnika.

Piotr Michalski | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

Książka znakomita. Dawno nie czytałem tekstu równie szczerego. Widać, że ktoś to naprawdę przeżył, a że talentu mu nie brakuje to i zabawnie opisał, choć czasami to jest śmiech przez łzy...
Nie zgadzam się z opinią na temat wstępu wydawcy. Jest niezły, bo zwraca uwagę na system, kulturę, która sprzyja takim ludziom jak opisane kobiety. Może dlatego ktoś go skrytykował.