978-83-62908-38-7
popularnonaukowa
Cszysiek

To książka, którą powinien przeczytać absolutnie każdy. Bo absolutnie każdy z nas, jeśli tylko przydarzy mu się chwila nieuwagi, może zostać legalnie obrabowany przez cwaniaków z banków i stada wspierających ich specjalistów od perfidnych sztuczek. "Zakazany pieniądz" to znakomity podręcznik przetrwania we współczesnej bankowej dżungli. /Rafał A. Ziemkiewicz/ Z tej książki dowiesz się m.in...

/Rafał A. Ziemkiewicz/

Z tej książki dowiesz się m.in dlaczego banki chcą, abyś miał kartę kredytową, a także dlaczego nie należy powierzać pieniędzy funduszom inwestycyjnym oraz, że nie dostaniesz żadnej emerytury z ZUS. Autorzy, znani dziennikarze ekonomiczni, w przystępny sposób pokazują jak nie dać się nabrać bankom czy funduszom. Piętnują również hipokryzję polityków i ujawniają mechanizmy okradania przez państwo ludzi w majestacie prawa przy pomocy specjalnie tworzonej do tego celu inflacji.

źródło opisu: http://www.penelopa.pl/

źródło okładki: http://www.penelopa.pl/

almos | 2014-11-13
Przeczytana: 11 listopada 2014

TABLOIDOWA EKONOMIA

Zaczyna się ostro, po tytule 'Niebezpieczne karty' czytamy: "Czy warto mieć kartę kredytową? Nie! To jeden z najdroższych kredytów dostępnych na rynku. Obliczony na ludzkie słabości i nieuwagę. " No, myślę sobie, czyżby szanowni autorzy używali kart kredytowych do brania kredytów, które nie spłacają w terminie? Ale nie, czytamy potem „Tym, którzy orientują się w zawiłościach regulaminowych, karty kredytowe dają szansę na zarobek. Jeżeli bowiem ktoś reguluje należności kartą kredytową, zawsze spłaca na czas zadłużenie a swoje pieniądze trzyma na oprocentowanym koncie, to może miesięcznie zarobić nawet kilkadziesiąt złotych.”, czyli wszystko gra, ale dlaczego taki straszny początek? Wiadomo, tabloidowy tytuł lepiej się sprzedaje.

Niestety, cała książeczka jest napisana w podobnym stylu, efektowny tytuł, a potem prawda podana jakby się waliło cepem, żadnej dyskusji, refleksji, prezentowania różnych poglądów, bo przecież w wielu sprawach w ekonomii istnieje wiele...

Robert | 2014-08-25

Zbiór krótkich felietonów rzekomo demaskujących brudne zagrywki rynku finansowego, a w rzeczywistości ślizgających się tylko po temacie. Szkoda czasu, o ile masz elementarną wiedzę ekonomiczną. O tym jak kantują nas banki, to już lepiej poczytać np. blog Samcika.

Magnat | 2016-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Niestety ludzie w wiekszosci nie zrozumiejä "dobrodziejstw unii"...
Absurdy unii sä znane, choc zaskakujä za kazdym razem od nowa.
Minusem jest powolywanie sie tu na fundacje Batorego i pana martina szchulza - fundacja jest od gieldowego mety przestepcy sorosa, a szchulz sam kasuje i pompuje ile sie da w Brukseli

qbard | 2014-01-15

To książka ujawniająca brudne tajemnice polityki, oszustwa banków, rządy korporacji, błędne decyzje UE itd. Pieniądz, dla którego rządy poświęcają swoich obywateli. To się dzieje na naszym podwórku i powinniśmy poznać prawdę. Robi wrażenie.

Lunia | 2017-02-17

Ciekawa, ale za dużo tematów i dlatego wszystkie poruszone bardzo pobieżnie. A szkoda, bo gdyby ta książka była ze 2 razy grubsza i miała bardziej rozbudowane rozdziały dużo by zyskała.

M4ks | 2016-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Tabloid. Temat szeroko pojętej ekonomii spiskowej jest w moim obrębie zainteresowań od dawna, natomiast tak kiepskiej książki jeszcze nie czytałem. "Szokujące" artykuły to zbiór tabloidowych artykułów które rzucają tezy nie podparte odrobiną źródeł. Zresztą też z bardzo krótkich tekstów ciężko dowiedzieć się czegoś nowego dla kogoś kto ma minimalne podjęcie o świecie - w skrócie - unia nas okrada, banki nas okradają, politycy kłamią - wszyscy dobrze to wiemy, a niczego więcej nie sposób z tej książki się dowiedzieć.

Eldritch | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

Bardzo ciekawa i pożyteczna książka. Polecam!

Paweł | 2017-10-26
Przeczytana: listopad 2016