Księga est

Fivb77

źródło okładki: http://images.nexto.pl/upload/publisher/zlote_mysl...»

Kamila | 2012-08-09
Przeczytana: czerwiec 2011

Niezwykle ciekawa książka. Zanim zabrałam się za jej przeczytanie sporo o niej słyszałam. Czytałam wychwalające ją recenzje.
Niechętnie przerywałam czytanie, stale byłam ciekawa co wydarzy się za chwilę. Jak się ostatecznie okazało nie była ona dokładnie i tak do końca tym, za co ją podawali, natomiast nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

Książka jest nieco sfabularyzowanym zapisem dwutyweekendowego semianarium EST. Erhard Seminars Training (Seminaria Treningowe Erharda) to rozwijający się w USA w latach 70. i 80. program treningowy łączący najskuteczniejsze formy terapii. To wydarzenie wstrząsnęło najpierw Ameryką, a następnie całym światem. Ludzie ogarnęło totalne szaleństwo. Płacili grubą kasę za szkolenie, które w ich życiu nie zmieniało nic. Co więcej to szkolenie nie miało nawet takiego celu, by zmieniać czyjekolwiek życie. Mało tego. Trener już na samym początku kilkakrotni podkreśla, żeby nie wierzyć w ani jedno słowo, które wypowie podczas całego treningu!

Absolwenci jednak...

enhap | 2012-05-28
Przeczytana: 10 września 2011

jedna z najlepszych książek jakie przeczytałem. byłem bardzo zajawiony (i dalej jestem) tego typu szkoleniami, w ogóle rozwojem osobistym, i na prawdę polecam, z resztą kto to poczuje - ten kupi. na prawdę, przyciąga wciąga, i chce się to przeżyć w pełni (szkolenie wraz z pełnymi kwestiami hipnotycznymi, wyobrażeniem bezpiecznego pokoju, czym jest umysł, i jakimi to maszynami nie jesteśmy). przepiękne, mniam! 10/10

Grzegorz | 2017-03-08
Przeczytana: 2011 rok

Gdy ktoś widzi opis typu "Ta książka odmieniła moje życie.", aż nie chce się wierzyć, że tak może być. Pomimo sceptycznego podejścia spróbowałem, przeczytałem i... cóż faktycznie światopogląd przedstawiony w Księdze est pozwolił mi spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej strony.

Ula Cyganik | 2014-11-18

Interesujące, kilka przydatnych punktów można wyciągnąć, choć jak mówi autor książka nie zastąpi rzeczywistego szkolenia

Vmark | 2014-10-13

Nie wiem co sądzić o tej książce,a może bardziej o treningu est, bo o nim jest w całości. Książka jeśli chodzi o przekaz wydarzeń jakie miały miejsce na treningu est, oddaje bardzo dobrze atmosferę tam panującą, przyjemnie się ją czyta. Na pewno będę chciał sięgnąć kiedyś po nią kolejny raz, bo mam wrażenie, że nie wszystko zrozumiałem. Pewne jest też, że po tej lekturze przeczytam jakąś pozycję o Zen. Wiele elementów, które były wykorzystane w est, znałem - pewnie dlatego, że est czerpało z wielu religii i filozofii. Jeśli po przeczytaniu informacji o książce (od wydawcy) zastanawiasz się czy warto po nią sięgnąć, to na pewno nie będzie to zmarnowany czas.

Kamil Nebula | 2013-12-24

Książka to raczej ciekawostka, niż rzetelne źródło informacji na temat terapii. Twórcy terapii stosują znane nauce i szeroko opisane metody psychomanipulacji, by wpływać na życie uczestników - z różnym skutkiem. Radzę podchodzić do niej sceptycznie.

Szara | 2014-10-31

Ciężka do oceny - totalnie nie przemawia do mnie część merytoryczna - o ile w ogóle można tu o takiej mówić? Przez mogą negatywną ocenę samego est źle więc czytało mi się całość i była dla mnie totalnie nużąca - dobrnięcie do końca było dużym sukcesem. Jednak kilka gwiazdek się należy - za warsztat. Faktycznie opis przebiegu treningu był bardzo realistyczny, ma sie wrażenieuczestnictwa w nim - za co ukłon w stronę autora.

| 2012-05-15
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

juz wiem, ze jest swietna; do tej opinii wystarczylo mi przeczytac kilka kawalkow wybranych.

Thuskaweczka | 2017-07-04
Wiktor | 2017-03-28