Łowcy wilków ; Łowcy złota ; Łowcy przygód

przygodowa
typ
papier
Amanda
7,71 (113 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Oddajemy do rąk Czytelników całą trylogię "Łowców", której poszczególne części zwykle wydawano oddzielnie. Choć dwie pierwsze książki, tj. "Łowcy wilków" i "Łowcy złota", wyszły spod pióra Jamesa Olivera Curwooda, a "Łowcy przygód" napisał tłumacz jego dzieł, Jerzy Marlicz, który podjął zamysł autorski przedwcześnie zmarłego Curwooda, wszystkie części stanowią integralną całość. Łączą je osoby głownych bohaterów, którzy w ostatniej części także przeżywają niezwykłe przygody, zasygnalizowane już we wcześniejszych tomach.
Łowcami wilków, złota, przygód są młodzi przyjaciele i Mukoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek kanadyjskich lasów. Przeżywają oni wiele mrożących krew w żyłach przygód, które warto poznać.

źródło opisu: Zrzeszenie Księgarstwa, 1987

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Hester | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Obie książki Curwooda kontynuowane później przez Jerzego Marlicza tworzą niesamowitą opowieść pełną ciekawych opisów przyrody i przyspieszających bicie serca przygód.
Książka jest idealna dla młodzieży, czytało mi się ją lekko i z dużym zainteresowaniem.
Pomimo iż jestem zadowolona z ostatniej części trylogii, to jednak łatwo można było wyczuć innego autora w "Łowcach przygód". Zdecydowanie, więc wolałabym by dokończenie powieści wyszło z pod pióra J.O. Curwooda.

Robevil | 2014-11-29

Jak bardzo mozna wybaczyć autorowi niewiarygodnosci jeżeli coś jest dobrze napisane? Chyba wszystko.
Osobiście wybaczyłem fakt iz jeden z głównych bohaterów nie ginie przez cała powieść,pomimo iz powinien - ponieważ ciąg wydarzeń losowych notorycznie stara się doprowadzić do jego śmierci.
Biały, dobrze wypieszczony chłopak dzięki znajomości kolegi ze szkoły trafia do odległej faktorii kupieckiej w samym środku wielkiego lasu i tam rozpoczyna się jego przygoda z naturą...
Łowcy to opowieść ładna, przyjemnie, lekko przyswajalna dla czytelnika mało wymagającego, natomiast w przypadku kiedy opada pierwszy zachwyt nad fabułą -przychodzi lekkie rozczarowanie z niewykorzystanego potencjału.
Łowcy przygód-tom dokończony przez Jerzego Marlicza stanowi zamkniecie opowieści i jest to chyba najlepsze co można o tym dziele napisać.
Widać wyraźnie, iż autor starał sie podążać śladami poprzednika ,lecz niestety nie odnalazł się do końca w tej roli (czegoś brakuje-tłumaczenie to nie pisanie).
Jest...

wombat80 | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 1998

Ciężko z perspektywy czasu opisać coś co zrobiło na tobie tak duże wrażenie w dzieciństwie. Pamiętam jak w czasie mojej długiej choroby ojciec w końcu namówił mnie na "Łowców...", co było sporym wyczynem, bo mieli rywalizować z nowym komputerem Amiga i przynajmniej setką gier. Jestem mu za to wdzięczny, książka mnie wciągnęła do tego stopnia, że chciałem chorować jak najdłużej aby nią się delektować.

Znalazłem w niej wszystko. Przygodę, która dla młodego chłopaka fajnym oderwaniem od codziennej rzeczywistości. Miłość, której wtedy bezskutecznie szukałem. Bohaterów, z którymi się utożsamiałem.

Ciężko powiedzieć jak bym odebrał tą powieść teraz. Chyba wolę ją pamiętać tak jak 15 lat temu, więc tak jak wtedy daję 10/10.

malaga561 | 2014-01-11

Trzecia część przygód trójki przyjaciół, którzy przeżywają mrożące krew w żyłach przygody. Została napisana już przez tłumacza książek J. O. Curwooda. Sam autor dwóch pierwszych powieści zmarł przedwcześnie.

EmaxDomina | 2013-10-07
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 1980 rok

Dzisiaj już niestety ramota - ja czytałam to ponad 30 lat temu i wtedy bardzo mi się podobało. Mój syn nie przebrnął nawet przez 20 stron. Sama tez bym jej już dzisisj nie przeczytała - ale wspominam ciepło.

Holek | 2013-06-29

Pamietam jak mój tata mi ja czytał kiedy byłam gdzieś w podstawówce. Wtedy nie lubiłam czytać, było to dla mnie męczarniom, ale dzieki tej książce przekonałam się do czytania i chwała jej za to.

Artur | 2014-03-30

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

Krzysiek | 2013-12-14
Przeczytana: 1993 rok

"Łowcy przygód" nie są uwzględnieni w mojej ocenie.

Michal_K_1 | 2013-05-25
Przeczytana: 1992 rok

Czytalem jak chodzilem do szkoly podstawowej. Fabule pamietam mniej wiecej. Ale wrazenie pozostalo mile. Ksiazke wielokrotnie wykorzystywalwm we wrzesniu do wypracowania w podstawowce na temat: "Przygoda z ksiazka w trakcie ostatnich wakacji" :-) Bo mol ksiazkowy ze mnie zaden.

michnar3 | 2013-03-14
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam, 8-9
Przeczytana: 12 marca 2013

Curwood trochę lepszy od Marlicz, ale ogólnie jest świetna książka.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Kevin J. Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Leia z bliźniętami czekała na jednym z najwyżej położonych lądowisk, aż Pogromca Słońc i "Tysiącletni Sokół" skrzydło w skrzydło opadną na platformę. Han przeszedł przez właz Pogromcy i zaczął schodzić po drabince, ale zanim zdążył postawić nogę na płycie, Leia podbiegła i porwała go w objęcia. - Ci... pokaż więcej
  • Khady Sylla
    52. rocznica
  • Dubravka Ugrešić
    66. rocznica
    urodzin
    Pogodzić się, ugodzić, przestać marzyć, to może najważniejsze, przestać śnić, odnowić przyjaźnie, poszerzyć krąg zainteresowań, znaleźć sobie hobby, włazić raz w tygodniu na górę Sljeme, zapisać się na nowo do czytelni amerykańskiej, uczyć się jakiegoś języka, zimą jeździć na narty, latem nad morze,... pokaż więcej
  • Lucyna Legut
    89. rocznica
    Kłopoty są dla ludzi.
  • Shūsaku Endō
    92. rocznica
    urodzin
    Jeśli Mitsu nauczyła mnie czegoś , to chyba tego, że gdy ktoś chociaż raz jeden przejdzie przez nasze życie, pozostawia w nim ślad, którego nie można zatrzeć.
  • Nigel Cawthorne
    64. rocznica
    urodzin
    Szkoda, że nie urodziłem się pedałem. Wy, kobiety, jesteście trucizną. - John Barrymore
  • Michael Jackson
    73. rocznica
  • Krzysztof Pieczyński
    58. rocznica
    urodzin
    Nie patrzymy wstecz z powodu czasu, który minął bezpowrotnie. Patrzymy wstecz, gdyż tam zdarzyło nam się kochać. Z przeszłości pamiętamy ten stan upojenia, bez którego żyjemy od lat, wyglądając końca tej drogi jak cudu, który ma nas przywrócić na łono miłości. Wszystko nam jedno, jaką miarą będziemy... pokaż więcej
  • Stanisław Lem
    9. rocznica
    śmierci
    Jak się tak leży godzinami w nocy, to myśleniem można zajść bardzo daleko i w bardzo dziwne strony, wiesz...
  • Dick Giordano
    5. rocznica