Okładka książki Łowcy wilków ; Łowcy złota ; Łowcy przygód

przygodowa
typ
papier
Amanda
7.73 (96 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Oddajemy do rąk Czytelników całą trylogię "Łowców", której poszczególne części zwykle wydawano oddzielnie. Choć dwie pierwsze książki, tj. "Łowcy wilków" i "Łowcy złota", wyszły spod pióra Jamesa Olivera Curwooda, a "Łowcy przygód" napisał tłumacz jego dzieł, Jerzy Marlicz, który podjął zamysł autorski przedwcześnie zmarłego Curwooda, wszystkie części stanowią integralną całość. Łączą je osoby głownych bohaterów, którzy w ostatniej części także przeżywają niezwykłe przygody, zasygnalizowane już we wcześniejszych tomach.
Łowcami wilków, złota, przygód są młodzi przyjaciele i Mukoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek kanadyjskich lasów. Przeżywają oni wiele mrożących krew w żyłach przygód, które warto poznać.

źródło opisu: Zrzeszenie Księgarstwa, 1987

Polecamy

Opinie czytelników
Hester | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Obie książki Curwooda kontynuowane później przez Jerzego Marlicza tworzą niesamowitą opowieść pełną ciekawych opisów przyrody i przyspieszających bicie serca przygód.
Książka jest idealna dla młodzieży, czytało mi się ją lekko i z dużym zainteresowaniem.
Pomimo iż jestem zadowolona z ostatniej części trylogii, to jednak łatwo można było wyczuć innego autora w "Łowcach przygód". Zdecydowanie, więc wolałabym by dokończenie powieści wyszło z pod pióra J.O. Curwooda.

wombat80 | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 1998

Ciężko z perspektywy czasu opisać coś co zrobiło na tobie tak duże wrażenie w dzieciństwie. Pamiętam jak w czasie mojej długiej choroby ojciec w końcu namówił mnie na "Łowców...", co było sporym wyczynem, bo mieli rywalizować z nowym komputerem Amiga i przynajmniej setką gier. Jestem mu za to wdzięczny, książka mnie wciągnęła do tego stopnia, że chciałem chorować jak najdłużej aby nią się delektować.

Znalazłem w niej wszystko. Przygodę, która dla młodego chłopaka fajnym oderwaniem od codziennej rzeczywistości. Miłość, której wtedy bezskutecznie szukałem. Bohaterów, z którymi się utożsamiałem.

Ciężko powiedzieć jak bym odebrał tą powieść teraz. Chyba wolę ją pamiętać tak jak 15 lat temu, więc tak jak wtedy daję 10/10.

malaga561 | 2014-01-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Trzecia część przygód trójki przyjaciół, którzy przeżywają mrożące krew w żyłach przygody. Została napisana już przez tłumacza książek J. O. Curwooda. Sam autor dwóch pierwszych powieści zmarł przedwcześnie.

EmaxDomina | 2013-10-07
Przeczytana: 1980 rok

Dzisiaj już niestety ramota - ja czytałam to ponad 30 lat temu i wtedy bardzo mi się podobało. Mój syn nie przebrnął nawet przez 20 stron. Sama tez bym jej już dzisisj nie przeczytała - ale wspominam ciepło.

Holek | 2013-06-29

Pamietam jak mój tata mi ja czytał kiedy byłam gdzieś w podstawówce. Wtedy nie lubiłam czytać, było to dla mnie męczarniom, ale dzieki tej książce przekonałam się do czytania i chwała jej za to.

Krzysiek | 2013-12-14
Przeczytana: 1993 rok

"Łowcy przygód" nie są uwzględnieni w mojej ocenie.

Michal_K_1 | 2013-05-25
Przeczytana: 1992 rok

Czytalem jak chodzilem do szkoly podstawowej. Fabule pamietam mniej wiecej. Ale wrazenie pozostalo mile. Ksiazke wielokrotnie wykorzystywalwm we wrzesniu do wypracowania w podstawowce na temat: "Przygoda z ksiazka w trakcie ostatnich wakacji" :-) Bo mol ksiazkowy ze mnie zaden.

michnar3 | 2013-03-14
Przeczytana: 12 marca 2013

Curwood trochę lepszy od Marlicz, ale ogólnie jest świetna książka.

Artur | 2014-03-30

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

RenSiu | 2014-07-17

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku