Okładka książki Łowcy wilków ; Łowcy złota ; Łowcy przygód

przygodowa
typ
papier
Amanda
7,71 (113 ocen i 10 opinii)

Opis książki

Oddajemy do rąk Czytelników całą trylogię "Łowców", której poszczególne części zwykle wydawano oddzielnie. Choć dwie pierwsze książki, tj. "Łowcy wilków" i "Łowcy złota", wyszły spod pióra Jamesa Olivera Curwooda, a "Łowcy przygód" napisał tłumacz jego dzieł, Jerzy Marlicz, który podjął zamysł autorski przedwcześnie zmarłego Curwooda, wszystkie części stanowią integralną całość. Łączą je osoby głownych bohaterów, którzy w ostatniej części także przeżywają niezwykłe przygody, zasygnalizowane już we wcześniejszych tomach.
Łowcami wilków, złota, przygód są młodzi przyjaciele i Mukoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek kanadyjskich lasów. Przeżywają oni wiele mrożących krew w żyłach przygód, które warto poznać.

źródło opisu: Zrzeszenie Księgarstwa, 1987

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Hester | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Obie książki Curwooda kontynuowane później przez Jerzego Marlicza tworzą niesamowitą opowieść pełną ciekawych opisów przyrody i przyspieszających bicie serca przygód.
Książka jest idealna dla młodzieży, czytało mi się ją lekko i z dużym zainteresowaniem.
Pomimo iż jestem zadowolona z ostatniej części trylogii, to jednak łatwo można było wyczuć innego autora w "Łowcach przygód". Zdecydowanie, więc wolałabym by dokończenie powieści wyszło z pod pióra J.O. Curwooda.

Robevil | 2014-11-29

Jak bardzo mozna wybaczyć autorowi niewiarygodnosci jeżeli coś jest dobrze napisane? Chyba wszystko.
Osobiście wybaczyłem fakt iz jeden z głównych bohaterów nie ginie przez cała powieść,pomimo iz powinien - ponieważ ciąg wydarzeń losowych notorycznie stara się doprowadzić do jego śmierci.
Biały, dobrze wypieszczony chłopak dzięki znajomości kolegi ze szkoły trafia do odległej faktorii kupieckiej w samym środku wielkiego lasu i tam rozpoczyna się jego przygoda z naturą...
Łowcy to opowieść ładna, przyjemnie, lekko przyswajalna dla czytelnika mało wymagającego, natomiast w przypadku kiedy opada pierwszy zachwyt nad fabułą -przychodzi lekkie rozczarowanie z niewykorzystanego potencjału.
Łowcy przygód-tom dokończony przez Jerzego Marlicza stanowi zamkniecie opowieści i jest to chyba najlepsze co można o tym dziele napisać.
Widać wyraźnie, iż autor starał sie podążać śladami poprzednika ,lecz niestety nie odnalazł się do końca w tej roli (czegoś brakuje-tłumaczenie to nie pisanie).
Jest...

wombat80 | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 1998

Ciężko z perspektywy czasu opisać coś co zrobiło na tobie tak duże wrażenie w dzieciństwie. Pamiętam jak w czasie mojej długiej choroby ojciec w końcu namówił mnie na "Łowców...", co było sporym wyczynem, bo mieli rywalizować z nowym komputerem Amiga i przynajmniej setką gier. Jestem mu za to wdzięczny, książka mnie wciągnęła do tego stopnia, że chciałem chorować jak najdłużej aby nią się delektować.

Znalazłem w niej wszystko. Przygodę, która dla młodego chłopaka fajnym oderwaniem od codziennej rzeczywistości. Miłość, której wtedy bezskutecznie szukałem. Bohaterów, z którymi się utożsamiałem.

Ciężko powiedzieć jak bym odebrał tą powieść teraz. Chyba wolę ją pamiętać tak jak 15 lat temu, więc tak jak wtedy daję 10/10.

malaga561 | 2014-01-11

Trzecia część przygód trójki przyjaciół, którzy przeżywają mrożące krew w żyłach przygody. Została napisana już przez tłumacza książek J. O. Curwooda. Sam autor dwóch pierwszych powieści zmarł przedwcześnie.

EmaxDomina | 2013-10-07
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 1980 rok

Dzisiaj już niestety ramota - ja czytałam to ponad 30 lat temu i wtedy bardzo mi się podobało. Mój syn nie przebrnął nawet przez 20 stron. Sama tez bym jej już dzisisj nie przeczytała - ale wspominam ciepło.

Holek | 2013-06-29

Pamietam jak mój tata mi ja czytał kiedy byłam gdzieś w podstawówce. Wtedy nie lubiłam czytać, było to dla mnie męczarniom, ale dzieki tej książce przekonałam się do czytania i chwała jej za to.

Krzysiek | 2013-12-14
Przeczytana: 1993 rok

"Łowcy przygód" nie są uwzględnieni w mojej ocenie.

Michal_K_1 | 2013-05-25
Przeczytana: 1992 rok

Czytalem jak chodzilem do szkoly podstawowej. Fabule pamietam mniej wiecej. Ale wrazenie pozostalo mile. Ksiazke wielokrotnie wykorzystywalwm we wrzesniu do wypracowania w podstawowce na temat: "Przygoda z ksiazka w trakcie ostatnich wakacji" :-) Bo mol ksiazkowy ze mnie zaden.

michnar3 | 2013-03-14
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam, 8-9
Przeczytana: 12 marca 2013

Curwood trochę lepszy od Marlicz, ale ogólnie jest świetna książka.

Artur | 2014-03-30

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Steinbeck
    113. rocznica
    urodzin
    Książki - to na nic się nie zda. Człowiek musi mieć kogoś... kogoś bliskiego. Wszystko jedno kogo, byle to był ktoś bliski
  • Lisa McMann
    47. rocznica
    urodzin
    Gość, który sam przyznaje, że jest palantem, zasługuje na wybaczenie.
  • Aleksander Minkowski
    82. rocznica
    urodzin
    Kobieta, która kocha, zostawia wszystko i idzie za swoim mężczyzną
  • Irwin Shaw
    102. rocznica
    urodzin
    Ludzie pozwalają by rany jątrzyły się przez lata, z wiekiem stają się neurotyczni, mają złą passę i szukają kogoś, komu mogliby przypisać winę (...)
  • Patrick Carman
    49. rocznica
    urodzin
    Myślę, że małe dziewczynki są o wiele sprytniejsze od małych chłopców.
  • Stuart MacBride
    46. rocznica
    urodzin
    Była nawet niepełna tarcza księżyca. W jego bladej poświacie tworzyły się cienie między ubłoconymi terenówkami. Logan niemal spodziewał się zobaczyć czarownicę na miotle przelatującą na tle ospowatej twarzy księżyca. Ale jego matka była zapewne bardzo daleko.
  • Michael Baigent
    67. rocznica
  • Pablo De Santis
    52. rocznica
    urodzin
    Miałem w życiu tylko jedną metodę - niestałość - i tylko jedną pasję - roztargnienie.
  • Jørn Lier Horst
    45. rocznica
    urodzin
    To chyba najstraszniejszy rodzaj samotności (…) Nie być obecnym nawet w myślach choćby jednej osoby na świecie.
  • Derren Brown
    44. rocznica
    urodzin
    Każdy ma pełne prawo zadecydować, że bezstronny i opierający się na faktach dowód go nie interesuje i że woli opierać się na osobistych doznaniach albo niekwestionowanych autorytetach, które uważa za prawdziwe. Może z zadowoleniem podążać taką drogą, dopóki nie zapragnie, aby potraktowano go poważni... pokaż więcej
  • Teofil Lenartowicz
    193. rocznica
  • Jalu Kurek
    111. rocznica
    urodzin
    Jak żałosna królowa idąca na gilotynę prowadzę moje wspomnienia na ścięcie.
  • Daniel Olbrychski
    70. rocznica
  • Lawrence Durrell
    103. rocznica
    urodzin
    Spójrz w głąb siebie i sprawdź, kim jesteś, odtwórz to, co widzisz, albo wypraw się z krucjatą przeciw samemu sobie. - L. Durrell
  • Maria Kownacka
    33. rocznica
  • Władimir Odojewski
    146. rocznica
  • Horacy
    2022. rocznica
    śmierci
    Początkiem i źródłem dobrego pisania jest mądrość
  • Konrad Lorenz
    26. rocznica
    śmierci
    Pod jednym bowiem określonym względem pies jest podobniejszy do człowieka niż najmądrzejsze małpy: jest tak jak człowiek istotą zdomestyfikowaną i tak samo jak człowiek zawdzięcza domestyfikacji dwie zasadnicze właściwości: po pierwsze- uwolnienie się od schematów zachowania instynktownego, co otwor... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku