Okładka książki Łowcy wilków ; Łowcy złota ; Łowcy przygód

przygodowa
typ
papier
Amanda
7.71 (100 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Oddajemy do rąk Czytelników całą trylogię "Łowców", której poszczególne części zwykle wydawano oddzielnie. Choć dwie pierwsze książki, tj. "Łowcy wilków" i "Łowcy złota", wyszły spod pióra Jamesa Olivera Curwooda, a "Łowcy przygód" napisał tłumacz jego dzieł, Jerzy Marlicz, który podjął zamysł autorski przedwcześnie zmarłego Curwooda, wszystkie części stanowią integralną całość. Łączą je osoby głownych bohaterów, którzy w ostatniej części także przeżywają niezwykłe przygody, zasygnalizowane już we wcześniejszych tomach.
Łowcami wilków, złota, przygód są młodzi przyjaciele i Mukoki - stary Indianin, doskonały myśliwy oraz znawca pięknych, ale pełnych niespodzianek kanadyjskich lasów. Przeżywają oni wiele mrożących krew w żyłach przygód, które warto poznać.

źródło opisu: Zrzeszenie Księgarstwa, 1987

Polecamy

Opinie czytelników
Hester | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Obie książki Curwooda kontynuowane później przez Jerzego Marlicza tworzą niesamowitą opowieść pełną ciekawych opisów przyrody i przyspieszających bicie serca przygód.
Książka jest idealna dla młodzieży, czytało mi się ją lekko i z dużym zainteresowaniem.
Pomimo iż jestem zadowolona z ostatniej części trylogii, to jednak łatwo można było wyczuć innego autora w "Łowcach przygód". Zdecydowanie, więc wolałabym by dokończenie powieści wyszło z pod pióra J.O. Curwooda.

wombat80 | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 1998

Ciężko z perspektywy czasu opisać coś co zrobiło na tobie tak duże wrażenie w dzieciństwie. Pamiętam jak w czasie mojej długiej choroby ojciec w końcu namówił mnie na "Łowców...", co było sporym wyczynem, bo mieli rywalizować z nowym komputerem Amiga i przynajmniej setką gier. Jestem mu za to wdzięczny, książka mnie wciągnęła do tego stopnia, że chciałem chorować jak najdłużej aby nią się delektować.

Znalazłem w niej wszystko. Przygodę, która dla młodego chłopaka fajnym oderwaniem od codziennej rzeczywistości. Miłość, której wtedy bezskutecznie szukałem. Bohaterów, z którymi się utożsamiałem.

Ciężko powiedzieć jak bym odebrał tą powieść teraz. Chyba wolę ją pamiętać tak jak 15 lat temu, więc tak jak wtedy daję 10/10.

malaga561 | 2014-01-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Trzecia część przygód trójki przyjaciół, którzy przeżywają mrożące krew w żyłach przygody. Została napisana już przez tłumacza książek J. O. Curwooda. Sam autor dwóch pierwszych powieści zmarł przedwcześnie.

EmaxDomina | 2013-10-07
Przeczytana: 1980 rok

Dzisiaj już niestety ramota - ja czytałam to ponad 30 lat temu i wtedy bardzo mi się podobało. Mój syn nie przebrnął nawet przez 20 stron. Sama tez bym jej już dzisisj nie przeczytała - ale wspominam ciepło.

Holek | 2013-06-29

Pamietam jak mój tata mi ja czytał kiedy byłam gdzieś w podstawówce. Wtedy nie lubiłam czytać, było to dla mnie męczarniom, ale dzieki tej książce przekonałam się do czytania i chwała jej za to.

Krzysiek | 2013-12-14
Przeczytana: 1993 rok

"Łowcy przygód" nie są uwzględnieni w mojej ocenie.

Michal_K_1 | 2013-05-25
Przeczytana: 1992 rok

Czytalem jak chodzilem do szkoly podstawowej. Fabule pamietam mniej wiecej. Ale wrazenie pozostalo mile. Ksiazke wielokrotnie wykorzystywalwm we wrzesniu do wypracowania w podstawowce na temat: "Przygoda z ksiazka w trakcie ostatnich wakacji" :-) Bo mol ksiazkowy ze mnie zaden.

michnar3 | 2013-03-14
Przeczytana: 12 marca 2013

Curwood trochę lepszy od Marlicz, ale ogólnie jest świetna książka.

Artur | 2014-03-30

Książka mojego dzieciństwa...
Zakochanym w przyrodzie polecam!

MarPan | 2014-08-28

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku